Zdjęcie ślubu Jana Ejsmonta i Rufiny Obuchowicz - Obuchowicze 1935

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Marzec 19, 2016, 12:40:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Mój krewny w swoich zbiorach odnalazł zdjęcie ślubu z 1935 roku - Jana Ejsmonta oraz Rufiny Obuchowicz. Sporo osób, które znajdują się na zdjęciu udało mu się rozpoznać, ale wiele z nich to znaki zapytania. Być może komuś z czytelników tego forum uda się rozpoznać jeszcze kogoś ?

Zdjęcie:

https://goo.gl/photos/9LTPTkyRSwPX88S58

Opis zdjęcia: Rok 1935 Obuchowicze

Ślub Rufiny Obuchowicz z Janem Ejsmontem z Soroczyc

A. 1. Jadwiga Bohatyrewicz, 2. Maria Jurowska zd. Obuchowicz, 3. Michał Obuchowicz, 4. Jan Ejsmont - Pan młody, 8. Dominik Jurowski - ojciec,

B. 3. Franciszka Konstantynowicz - siostra, 4. Julia Obuchowicz siostra babci Aleksandry, 5. Rufina - Panna młoda, 6. babcia Aleksandra Obuchowicz, 7. Stefania Mikłaszewicz

Pozdrawiam
Rafał

Sławomir Olczyk


Ewa Anna

Świetne zdjęcie :)
W tym czasie w Obuchowiczach mieszkali jeszcze między innymi synowie Walentego i Magdaleny z Radziwanowskich Obuchowicz:
Michał ur. 24 czerwca 1875  zm. 16 marca 1963 i Bolesław (żonaty, bezdzietny)
oraz dzieci Michała: Apolonia (z męża Parchowska), Michał, Roman, Emil i Józef. Nie znam dokładnych dat, ale myślę, że w 1935 roku mogli być na tym weselu.
:)

Rafał Jurowski

Witam,

Pani krewna Magdalena Radziwanowska zdaje się, że jest jakąs kuzynką mojej prababci, postaram się to sprawdzić w notatkach i napiszę. Tak czy inaczej jesteśmy dalekimi kuzynami, bo wszyscy Radziwanowscy z Obuchowicz to na 99 % z jednego krzaka :) A czy posiada pani jakieś zdjęcia krewnych, mieszkańców Obuchowicz, ewentualnie innych okolicznych okolic ?

Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

#4
Witam,

Magdalena Radziwanowska ur. ~1848 była córką Józefa Radziwanowskiego brata mojego pra-pra-pra dziadka i Józefy Tołłoczko.
Czyli jesteśmy kuzynami.

Pozdrawiam
Rafał

Ewa Anna

Panie Rafale,
Niestety nie jest Pan moim kuzynem a mojego męża. Ale jestem bardzo zadowolona, że mój mąż posiada tak zacnego kuzyna! :).
Niestety nie posiadamy żadnych zdjęć z Obuchowicz.
Linia mojego męża pochodzi od trzeciego syna Magdaleny - Mieczysława.
Mieczysław ożenił się w roku 1904 z Jadwigą Tatarzycką i po ślubie zamieszkał w majątku jej rodziców w Nowej Aleksandrówce, tuż koło Wołpy. Tam urodził się ich syn Ryszard. Tam zamieszkała żona Ryszarda Zofia z Siezieniewskich, tam urodziły się ich dwie córki.
Po aresztowaniu Ryszarda pod koniec 1948 roku, Mieczysław wraz z synową i wnuczkami pojechał do Obuchowicz i tam się ukrywali. Mieczysław zmarł w Obuchowiczach 28 stycznia 1951 roku. Jest pochowany w Żydomli.
Pozdrawiam serdeczne
:)

Rafał Jurowski

Pani Ewo !

Podejrzewam, że z Dworianinem Walentym Obuchowiczem, który w 1868 roku miał 25 lat też jestem blisko spokrewniony, choćby przez moją 3 raz pra babkę Józefatę z Obuchowiczów Jurowską. Szkoda, że zdjęcia się nie zachowały, czy u innych członków rodziny też nic nie zostało ?

Napiszę więcej na temat Walentego na maila. Czy była Pani kiedyś na cmentarzu w Żydomli ? Jeżeli nie, to służę zdjęciami całej części katolickiej.

Pozdrawiam
Rafał

Ewa Anna

Panie Rafale!
Być może, że jedna krewna męża ma jakieś zdjęcia. Mamy niestety z nią bardzo mały kontakt, ale postaram się namówić męża na odwiedziny. Jak tylko coś będę miała to dam znać na pewno.
W Żydomli nie byłam nigdy. W czasie mojej jedynej wyprawy na Białoruś odwiedziłam Grodno, Wielkie Ejsmonty, Siezieniewicze, Sopoćkinie. Chętnie zobaczyłabym zdjęcia z cmentarza. Według moich informacji znajdują się tam groby braci: Mieczysława Obuchowicza (zm. 31 stycznia 1952), Michała (24 czerwca 1875 - 16 marca 1963, chrzestni to Antoni Obuchowicz i Anna Obuchowicz, panna)) i Bolesława (nie znam żadnej daty), oraz synów Michała: Michała i Józefa (zmarł około 1990), nie wiem co z córką Apolonią Parchowską. Dwaj pozostali bracia wyjechali do Polski i tu zmarli.
Zauważyłam dopiero dzisiaj błąd w moim adresie e-mail. Już poprawiłam. Jeśli wysłał Pan coś wcześniej to niestety nie doszło.
Pozdrawiam bardzo
Ewa


Rafał Jurowski

Witam,

Będę wdzięczny jak się jakieś zdjęcia odnajdą.
Odnośniki do zdjęć wysłałem, mam nadzieję że tym razem na poprawny adres :)

Pozdrawiam
Rafał

Sławomir Olczyk

#9
Drogi Rafale.

Jeśli ślub odbył się w 1931 roku, to to zdjęcie jest starsze.

Córka tej pary - Janina urodziła się w Obuchowiczach w 1932. Rodzicami chrzestnymi byli Dominik Jurowski i Franciszka Obuchowicz.

Pozdrawiam serdecznie.


Rafał Jurowski

To może być pomyłka, muszę do krewnego zadzwonić i się dopytać

Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

Krewny datę podawał jedynie orientacyjnie, musi więć to być rok 1931 a nie 1935.

Pozdrawiam
Rafał