Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Łupiński , Łupinski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bozenawoj6 dnia Listopad 19, 2018, 10:22:27 pm »
Dzisiaj się dwiedziałam (dzięki FB), że moi dziadkowie to:
Jan Łupiński, ur.1903 w Łupiance Starej i Katarzyna, ur.1901 z Jeńki.

22
Może kiedyś sie okaże, że my z jednego krzaka ?
Ja na razie nic nowego nie wiem o mojej prababci Pelagii Jurowskiej z d. Hryniewicz.
Co prawda okazało się, że zmarła w  Grudusku jednak miejsce urodzenia podane na jej akcie zgonu jest bardzo nieprecyzyjne - gubernia nowomińska ?

A księgami z Nowogródka nie tylko Pani jest zainteresowana, może spróbować napisać list do nowogródzkiego kościoła ?
W archiwum w Grodnie nie ma ich zbyt wielu ksiąg.  Tylko urodzenia z lat 1848-1857, 1879-1889, 1902-1908, с сентября                     1915-1918, июль-ноябрь 1920, с июня 1928-1935гг.

Może coś jest online na Familysearch.org

Pozdrawiam
Rafał
23
Dziękuję bardzo za podpowiedź :)

Prawdopodobnie moi Hryniewicze przebywali na majątku w Jeziory - Zadubie.
24
Witam,

Niestety nie ma takiej strony gdzie zobaczy Pani tą metrykę online.
Proszę napisać na adres mailowy aab@archibial.pl
Jest chyba możliwość wykonania odpłatnej kopii tej metryki.

pozdrawiam
Rafał Jurowski

25
Wielkie dzięki :)

Jest może strona online aby można by było znaleźć skany, czy muszę koniecznie pisać do Archiwum?
Osobiście nie mogę pojechać do Białegostoku, ponieważ dzieli mnie za daleka odległość i problemy zdrowotne :(
Może ktoś mi pomoże?
Mam pytanko, gdzie szukać metryk z Nowogródka i Moskwy?
26
W Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku są kopie ksiąg metrykalnych z par. Jeziory z lat 1865-1937.
27
Ogromne dzięki  :) :) :) za szybką odpowiedź, jestem pod wrażeniem :)
a gdzie lub czy była by możliwość otrzymania kopii tego ślubu?
Szukam także aktów urodzenia i zgonów osób z tej rodziny.
28
W 1925 roku w Jeziorach był ślub Adolfa Hryniewicza s. Antoniego i Dominiki Żemojda, kawalera 26 lat z miasteczka Jeziory
z Marią Rożko, panną 22 lata z majątku Zadubia, c. Stanisława i Pauliny Baginowicz. Metryka nr 15.
29
Witam!
W tym roku byłam na cmentarzu w Białymstoku, jest tam grób moich dziadków Adolfa i Marii.
Spoczywa w tym grobie również pradziadek Antoni i inni.
Dziadek - Adolf Hryniewicz ur.około 1896 w Nowogródku a zmarł 22 marca 1949 w Białymstoku,
Babcia - Maria zd. Roszko urodziła się około 1904 w Moskwie a zmarła 11 czerwca 1961r.
Pradziadek - Antoni Hryniewicz (? - ?), a prababcia prawdo podobnie ma na imię Paulina.
Dzieci Adolfa i Marii rodzone były w Jeziory.
Może posiada ktoś jakieś informacje?
30
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Łupiński , Łupinski_ Łupianka Stara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bozenawoj6 dnia Listopad 16, 2018, 03:24:36 pm »
Dawno mnie tu nie było i chyba tu też nikt nie zagląda.
Jak wyżej pisałam nadal nie jestem pewna co do podanych rodziców wymienionych dzieci.
Stoję w miejscu i nic do przodu....
Może jest tu ktoś na forum z Łupianki Starej i coś wie?
Ponoć ma ta rodzina przydomek "Adolow".
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10