Krczki

Zaczęty przez San.Min., Styczeń 20, 2020, 06:31:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

San.Min.

W aktach przewija mi się miejscowość Krczki. Nie ma jej w goglach ani kami.net. Interesuje mnie, ponieważ musi mieć związek z nazwiskiem Kreczko. To nazwisko jest w powiecie wołkowyskim, parafia Międzyrzecze. Czy ktoś z Was się natknął na taką miejscowość?

Łucja

Może te akty zalinkować by się przydało, chodzi o odczytanie ale i o okres czasu.

Łucja

A. Rybalko

Proszę podesłać link do skanu, gdzie jest napisana ta nazwa Krczki - może razem przeczytamy o co tu chodzi.

Arek1975

a może odpowiedź jest na tej stronie
Wieś Kreczki
Cerkiew sławatycka 1825-1828
wieś Pawłowicze - Józefa Dziekońskiego, wieś Jarutycze - Józefa Dziekońskiego, wieś Chomicze - Ludwiki Korczycowej, wieś Owieczyce -  Ludwiki Korczycowej,  wieś Pieniucha - Rafała Grabowskiego,  wieś Zienkowce - Rafała Grabowskiego, wieś  Zaprudzie - Rafała Grabowskiego, wieś Sławatycze - Rafała Grabowskiego, wieś Piczuki – własność kościoła międzyrzeckiego, wieś Kreczki - kościoła międzyrzeckiego, wieś Klepacze - różnych dziedziców,  dwór Pieniucha - Rafała Grabowskiego, dwór Ułasowszczyzna - Ludwiki Korczycowej, dwór Mazyrkowszczyzna - Józefa Dziekońskiego.
http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=606.0

San.Min.

Przepraszam, że nie odpisywałam, ale nie dostałam powiadomień :(

Cytat: Arek1975 w Styczeń 24, 2020, 03:34:42 PM
a może odpowiedź jest na tej stronie
Wieś Kreczki
Cerkiew sławatycka 1825-1828
wieś Pawłowicze - Józefa Dziekońskiego, wieś Jarutycze - Józefa Dziekońskiego, wieś Chomicze - Ludwiki Korczycowej, wieś Owieczyce -  Ludwiki Korczycowej,  wieś Pieniucha - Rafała Grabowskiego,  wieś Zienkowce - Rafała Grabowskiego, wieś  Zaprudzie - Rafała Grabowskiego, wieś Sławatycze - Rafała Grabowskiego, wieś Piczuki – własność kościoła międzyrzeckiego, wieś Kreczki - kościoła międzyrzeckiego, wieś Klepacze - różnych dziedziców,  dwór Pieniucha - Rafała Grabowskiego, dwór Ułasowszczyzna - Ludwiki Korczycowej, dwór Mazyrkowszczyzna - Józefa Dziekońskiego.
http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=606.0

Tak, zgadza się :D a ja wpisywałam uparcie Krczki ;) Dziękuję :)

Czyli istniała i pewnie nazwisko Kreczko od niej pochodzi.