Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Drućiowie z Minkowiec 18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciejb dnia Sierpień 22, 2017, 08:47:37 pm »
Mam odnotowane dwa zgony dzieci Michała Drucia w parafii kryńskiej: Marianna z pierwszego małżeństwa zmarła w 1911 roku w wieku 3 lat, jej metryki chrztu nie mam, natomiast w 1915 r zmarła 3-miesięczna Janina z drugiego małżeństwa.
[/q

Widzi pan, jak to jest ma pan dostęp do danych informacji o których nie wiedzą nawet osoby o nazwisku Druć, wspominając wymienione córki i ich rodziców  proponuje pan szukać metryk w archiwum archidiecezji białostockiej dekanat Krynki skoro z tamtąd są wzmianki o ślubie jak i też o zmarłych dzieciach Michała ,  w wolnej chwili podjadę do archiwum dodatkowo mam pytanie  gdzie mam szukać ? aktu urodzenia i zgonu Teofili Druć I żony Michała chodzi mi o to skąd pochodzi Odelsk/Minkowce czy jakieś okoliczne wsi , coś sądzę że rok 1911 ma coś wspólnego ze śmiercią Teofili , dodatkowo ciekawi mnie ta Eugenia Stocka/Druć prawdopodobnie zmarła będąc dzieckiem 😰
2
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Rodzina Bernatowicz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Sierpień 22, 2017, 05:11:00 pm »
Nazwisko Bernatowicz było bardzo popularne w parafii Krasnybór. Wśród miejscowości tej parafii są i Krasnoborki. Jamiński Zespół Indeksacyjny zindeksował w całości parafię Krasnybór i dane są w genetece na genealodzy.pl
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=10pl&rid=1816&search_lastname=Bernatowicz&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=&to_date=&ordertable=[[0,%22asc%22],[1,%22asc%22],[2,%22asc%22]]&searchtable=&rpp1=50&rpp2=50
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Sierpień 22, 2017, 05:02:30 pm »
Mam odnotowane dwa zgony dzieci Michała Drucia w parafii kryńskiej: Marianna z pierwszego małżeństwa zmarła w 1911 roku w wieku 3 lat, jej metryki chrztu nie mam, natomiast w 1915 r zmarła 3-miesięczna Janina z drugiego małżeństwa.
4
Szukam rodziny, nazwiska / Rodzina Bernatowicz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maciej Bernatowicz dnia Sierpień 22, 2017, 01:58:36 pm »
Witam. Poszukuję informacji na temat rodziny Bernatowicz, drzewo genealogiczne udało mi się zrobić do osoby Marcina Bernatowicza, który zmarl w 1814 roku w Szczuczynie, lecz jest jedyną osobą z rodziny, przy której się pojawia ta miejscowość, przy reszcie figurują raczej wsie położone bardziej na wschód jak Krasnoborki. Czy to możliwe że rodzina przywedrowala jeszcze bardziej ze wschodu. Nie mogę się już niczego więcej doszukać.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciejb dnia Sierpień 22, 2017, 12:48:51 pm »
Poszukując  grobów oczywiście natknąłem się na te bez imienne to fakt że może i tam gdzieś jest pochowany z Małgorzatą ? , spróbuje porozmawiać z proboszczem tutejszej parafi i przedstawić problem, dodatkowo skąd pewność że Michał nie wyjechał z córkami ? , i tu pytanie o pogrzeby małych dzieci kogo dokładnie pan ma na myśli ?, czy Michał i Małgorzata posiadali więcej potomków niż te które my znamy prócz wymienionych scholastyki, i tej co wyszła za Aleksandra Kondratowicza
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Sierpień 22, 2017, 11:37:56 am »
to gdzie Michał został pochowany a to jest temat tabu obecnie 😱😝 dzisiaj przeszukiwałem cmentarz w Krynkach oczywiście katolicki , otóż niestety Michał nie jest pochowany na cmentarzu katolickim
Jestem ciekaw, jak te poszukiwania przebiegały i skąd ten wniosek, że Michał Druć nie został pochowany na cmentarzu katolickim w Krynkach? Ten cmentarz jest dość spory i w starej jego części dużo grobów jest w bardzo złym stanie, wiele jest anonimowych, pomniki zniszczone w większości, bez napisów. Wśród takich grobów mógł być i Michała, tym bardziej jak nie miał kto nim się opiekować. Trzeba było odwiedzić proboszcza i przedstawić swój problem, może dałoby się coś znaleźć. Przecież nic nie wskazuje, żeby Michał został pochowany w innym miejscu niż Krynki /tam mieszkał, ślub w Krynkach, chrzty dzieci w Krynkach, pogrzeby małych dzieci również w Krynkach, oczywiście w kościele katolickim /.
7
Książki i publikacje / Odp: rejestry popisowe szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego 1621
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Sierpień 21, 2017, 10:39:08 pm »
Najtaniej można nabyć za 70 zł z jakimś groszem. Myślę, że warto dlatego postaramy się nabyć jako Stowarzyszenia.
8
Księgi Parafialne i USC / Odp: Najstarsza księga metryczna parafii odelskiej znajdująca się w Grodnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafał Jurowski dnia Sierpień 21, 2017, 09:39:57 pm »
Panie Łukaszu,

Z informacji znajdujących się na stronie Familisearch

https://www.familysearch.org/search/catalog/834700?availability=Family%20History%20Library

Wynika, że Mormoni zmikrofilmowali następujące dzieła (file) znajdujące się w Archiwum Historycznym w Grodnie

Record group 1721, series 1, file 2-3, 5, 7, 9-12, 14-16, 25-26, 31, 33, 35, 38-40, 45, 47, 48, 50, 55, 57-59, 63.

Wśród nich brakuje jednak na przykład jednostki - Fond (Record group) 1721 opis (series) 1 dzieło (file) 1 a to jest właśnie ta najstarsza zachowana księga.
Tak więc należy podejrzewać, że archiwum tej jednostki nie udostępniło do mikrofilmowania.

Myślę więc, że Archiwum Historyczne w Grodnie jest obecnie jedynym miejscem gdzie tę księgę można zobaczyć.

Zupełnie teoretycznie można sobie wyobrazić, że znalazłby się bogaty sponsor który zamówiłby jej całościowe skanowanie w cenie około 1,70 rubla (3,4 zł) za skan.
Przy ilości około 500 kart (1000 stron) wychodzi całkiem ładna sumka 3400 zł.

Znając jednak to archiwum dyrekcja mogłaby się nie zgodzić, choć kto wie ? :)

Pozdrawiam serdecznie
Rafał Jurowski

9
Książki i publikacje / Odp: rejestry popisowe szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego 1621
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafał Jurowski dnia Sierpień 21, 2017, 09:09:22 pm »
Do naszej biblioteki wypadałoby dodać jeszcze jedną pozycję, szkoda jednak że nie jest online :(

Popisy wojskowe pospolitego ruszenia Wielkiego Księstwa Litewskiego (1524-1566)
Oprac. Gediminas Lesmaitis
Białystok: IBNDKE, 2016
ss. 435
Format B5
Oprawa twarda
ISBN 978-83-64103-10-0

Co ciekawe optymistycznie wygląda opis tej pozycji ... ze strony http://ksiazkihistoryczne.pl/wydawnictwa-zrodlowe-popisy-wojskowe-pospolitego-ruszenia/p,404609

"Niniejsza edycja źródłowa nie ma ambicji zebrania, opracowania i wydania wszystkich istniejących fragmentów popisów pospolitego ruszenia z lat 1524-1566. Jest prawdopodobne że w zasobach archiwalnych znajdują się kolejne tego typu źródła."

Czyli mogą odnaleźć się jeszcze inne popisy ! :)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciejb dnia Sierpień 21, 2017, 09:04:37 pm »
Oczywiście podziwiam obu panów z powodu wiedzy jakiej państwo posiadają , zaś co do wymienionej wypowiedzi to w temacie Rodziny Druć żyjące osoby o nazwisku Druć bardzo mało informacji posiadają w temacie tej rodziny cóż pradziadek zmarł w wieku 30 lat  jego żona w 1995 potem dziadek cóż to zostali ci którzy wiedzą tyle co i ja tak jak to oni a w przypadku tej rodziny przyrodniej mego pradziadka są to te Stanisława Kondratowicz i Scholastyka której nazwiska po mężu nieznany wiem tylko gdzie się udały po roku 1912 tak samo jak to w przypadku Michała żyjące osoby nic o nim nie wiedzą, i z tego co pan Albin mówił by przeprowadzić wywiad w najbliższej rodzinie Druć, już był przerabiany dane osoby nic o tej rodzinie nie wiedzą podobnie to gdzie Michał został pochowany a to jest temat tabu obecnie 😱😝 dzisiaj przeszukiwałem cmentarz w Krynkach oczywiście katolicki , otóż niestety Michał nie jest pochowany na cmentarzu katolickim prawdopodobnie prawosławnym lub też pochowany jest w innym mieście obecnie próbuje znaleść kontakt do potomków Michała i Małgorzaty czyli ich prawnuków lub prapra

Wszystkie wypowiedzi wezmę do sb i zacznę naukę języka rosyjskiego💪🏻😊 w końcu trzeba jakoś samemu zacząć szukać przodków
Strony: [1] 2 3 ... 10