Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Szukam rodziny Bach z miejscowości Porzecze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Dzisiaj o 08:13:44 pm »
Jeśli chodzi o Odelsk, to tylko AA. W AP są tylko mikrofilmy, tzw. mikrofilmy wileńskie /WM/ od 1808 do 1864 roku. Te mikrofilmy są zeskanowane i są tu: http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/APH-Wilno/ArchidiakonatBialostocki/ . Również te same księgi mają mormoni na swoich stronach: https://familysearch.org/search/catalog/2572873?availability=Family%20History%20Library , to jest to samo, tylko trochę lepsza jakość.
Szukanie w archiwum jest proste. Księgi pogrupowane dekanatami, każdy rok oddzielnie. Potrzebny tylko czas i znajomość rosyjskiego.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania_s dnia Dzisiaj o 01:13:11 pm »
Czyli początek XX wieku do przeglądania tylko w AA i AP.  Czy jest dostępny jakiś rejestr, lista, żeby się przygotować do wizyty w archiwum i nie szukać po omacku?
A lata wcześniejsze są dostępne w internecie?
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Dzisiaj o 11:43:10 am »
Metryki chrztu Stanisława Drucia trzeba szukać w parafii Odelsk. Tam w miejscowości Minkowce było sporo rodzin o nazwisku Druć. Danych z parafii Odelsk z początku XX wieku nie ma w internecie. Krynki i Odelsk to sąsiadujące ze sobą parafie.
4
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Szukam informacji nt Stefana Szutkiewicza z Krynek, meza Karoliny z d. Bach.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Dzisiaj o 11:38:15 am »
W metrykach ślubu w tamtych czasach na terenie Guberni Grodzieńskiej i nawet po pierwszej wojnie światowej zapisywano miejsce aktualnego pobytu nowożeńców, a nie miejsce urodzenia. Jedynym wyjściem jest udanie się do konkretnej parafii /Krynki/ i poproszenie księdza o sprawdzenie zapisów w tzw. księdze protokołów przedślubnych. Tam wpisywano dane bardziej szczegółowe, powinny być i miejsca urodzenia. Jeżeli oczywiście takowe protokoły zachowały się.
5
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Szukam informacji nt Stefana Szutkiewicza z Krynek, meza Karoliny z d. Bach.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania_s dnia Dzisiaj o 08:35:19 am »
Szutkiewicz jest też wymieniony w spisie szlachty zamieszkałej w Wilnie - w 1808
A co z odpisem aktu małżeństwa Karoliny i Stefana z archiwum archidiecezjalnego?
Powinna tam być informacja o rodzicach i miejscu urodzenia.
6
Ostatnio otrzymalem informacje mailowo, ze dokumenty dotyczace szlacheckiego rodu Szutkiewiczow (Shutkiewiczow) znajduja sie w ukrainskich archiwach. Okazuje sie, ze pochodzi on z Podola. Moze ktos wybiera sie w najblizszym czasie na Ukraine w celu podobnych poszukiwan? Jesli tak prosze o ewentualna pomoc w moich poszukiwaniach. Sprobuje jeszcze uzyskac sygnatury dokumentow.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania_s dnia Kwiecień 24, 2017, 11:37:40 pm »
Czy macie Panowie w swoich zasobach informacje o urodzeniach:
Jadwiga Bach ur. ok 1915 w Krynkach (córka Karoliny zd. Bach)
oraz jej mąż Stanisław Druć ur. ok 1906 też ponoć w Krynkach.
Nie znalazłam w szukajwarchiwach nazwiska Druć. Niestety urodzenia kończą się na 1905 małżeństwa na 1903
Pozdrawiam
Ania Sak
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania_s dnia Kwiecień 24, 2017, 08:47:49 pm »
Witam,
czy Pana prababcia była dwukrotnie zamężna ? Na myheritage pojawia mi się dwóch Stefanów - Bach i Szutkiewicz.
Pozdrawiam
Ania
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania_s dnia Kwiecień 24, 2017, 08:35:29 pm »
Zaglądam, zaglądam. Nie zaglądałam w marcu-kwietniu :) bo organizowałam dzień świadomości autyzmu w moim stowarzyszeniu.

Od razu znalazłam ten chrzest u Bernardynów, tylko nie dałam rady odczytać tam imienia ojca, że też Józef. Z aktu ślubu dopiero :) Nadal nie wiem co tam jest napisane, chociaż i tak mam szczęście bo w szkole załapałam się jeszcze na naukę rosyjskiego.
Moja rodzina dla której zbierałam informacje znalazła  poszukiwane akty małżeństwa dziadków i pradziadków w AA w Białymstoku.

Żeby pouzupełniać tę gałąź drzewa Bachów trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, a w między czasie odezwał się ktoś z mojego drzewa i pochłonęły mnie własne poszukiwania.
Ale ostatnio znalazły się aż trzy nowe osoby, szukające w drzewie Bachów, m.in. Pan Krzysztof i choć to nie moja rodzina (chyba mówi się powinowactwo, nawet dalsze niż bliższe) to nie mogę tego tak zostawić.
I wszyscy szukają informacji o Stefanie.
Na akcie urodzenia Karoliny jest adnotacja o jej ślubie 26.11.1919
Pozdrawiam
Ania
10
Inne źródła / Biblioteka Cyfrowa Polskiego Towarzystwa Heraldycznego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A.Markiewicz dnia Kwiecień 19, 2017, 06:58:48 pm »
Biblioteka Cyfrowa Polskiego Towarzystwa Heraldycznego
http://www.pther.net/biblioteka/biblioteka.html

Biblioteka jest tworzona wspólnie przez Polskie Towarzystwo Heraldyczne, Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Towarzystwo Miłośników Historii.

Prezentowane publikacje mogły zostać tu zamieszczone dzięki finansowaniu przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektów o numerach 511, 518 i 715 (część) przyznanych w 2016 roku.

Publikacje zgodnie z sugestią J.E. Ministra Jarosława Gowina (zob. list) są publikowane na zasadach wolnego dostępu. Wszystkie publikacje zostały zaprezentowane w formie PDF do którego otwarcia potrzebny jest darmowy program Adobe Reader [link]. Publikacje zostały zaprezentowane bez zmian jeśli chodzi o ich kształt w wersji papierowej. Umożliwia to nie tylko ich studiowanie, ale także wykorzystanie w badaniach naukowych bez najmniejszych różnic w cytowaniu z publikacjami tradycyjnymi.

Mamy nadzieję, że udostępniając poniższe prace zwarte jak też serie oraz czasopisma przyczynimy się do jeszcze lepszego poznania wyników badań, a także poszerzenia kręgu osób, które będą mogły wykorzystać w swoich pracach poniższe książki i czasopisma.

Publikacje w wolnym dostępie, ale przede wszystkim łatwo dostępne, posiadające wewnętrzne wbudowane indeksy pozwalające w łatwy sposób na dotarcie do poszukiwanej wiedzy, a także opatrzone systemem odsyłaczy wewnętrznych (bookmark) przypominającymi spisy treści staną się ważnym narzędziem badaczy. Niemniej ważny obszar wykorzystania tych dzieł to chęć dotarcia do wiedzy miłośników wiedzy, prac humanistycznych.

Nasza biblioteka obecnie składa się z prac z zakresu historii, antropologii kulturowej, retoryki, pamiętnikarstwa, historii literatur etc.

Mamy nadzieję nasz projekt rozwijać tak aby wiedza zaklęta na kartach książki mogła dotrzeć za pośrednictwem internetu do jak najszerszych kręgów, aby docierała już nie pod strzechy, bo tych na szczęście już prawie nie ma (poza skansenami o których sporo na kartach prac etnologów), ale do monitorów wszystkich spragnionych wiedzy.

Pozostaje jeszcze mieć tylko nadzieję, że kolejne prace jakie umieścimy wraz z upływem lat najpierw będą miały postać analogową, czy też mże szerzej będą mogły powstać, na co jak zawsze potrzeba środków…

dr hab., prof. UO Sławomir Górzyński

Prezes Polskiego Towarzystwa Heraldycznego,

Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Historii.
Strony: [1] 2 3 ... 10