Autor Wątek: Dogil/Dogiel  (Przeczytany 3275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vnukinga

• Jr. Member
  • **
Odp: Dogil/Dogiel
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:27:39 pm »
Dziekuje panie Albinie.
:)

Pozdrawiam,

Kinga
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

Offline A.Markiewicz

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 26, 2017, 09:53:21 pm »
Dzieje kolonii polskiej w Tomsku
Maciesza, Aleksander Bolesław (1875-1945)
http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?id=165436&from=&dirids=1&ver_id=&lp=8&QI=
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Offline Piotr Paweł CYPLA

• Global Moderator
  • Full Member
    • strona genealogiczna
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2017, 12:56:03 pm »
Pani Kingo,

Możliwe, że Pani już odnalazła ten trop, ale przypadkowo trafił mi się ślad jednej z poszukiwanych przez Panią rodzin w parafii wawiórskiej w okolicy Krupowszczyzna. Tam właśnie w 1838 roku ochrzczona została Konstancja Teresa DOGIEL, córka urodzonych Antoniego i Justyny. Chrzestnym był Leon Dogiel (akt Nr 135/1838).

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Offline vnukinga

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2017, 03:41:12 pm »
Dziekuje bardzo panie Piotrze! Podejrzewam, ze moi Dogielowie pochodzili z chlopskiej rodziny, ktora prawdopodobnie zamieszkiwala nieopodal parafii Repla (podejrzewam, ze moja przodkini byla wyznania greko-katolickiego...), ale jestem wdzieczna panu za pamiec.

Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)