Witam poszukuje informacji na temat nazwiska Leończuk i Kaja jak i też Kakavin

Zaczęty przez maciejb, Maj 28, 2017, 12:47:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejb

Witam poszukuje informacji na temat Nadzieji Leończuk wyszła Stanisław Kraszyński za  urodzonej w 1916 roku w nowym dworze na Białorusi zmarłej w Krynkach wiemy że miała 3 dzieci Bolesława Kraszyńskiego zmarłego w 2014 żyjące córki to Genowefa Druć zd Kraszyńska i Janina Kożuchowska zd Kraszyńska wracając do tematu Nadzieji jej rodzicami są Jan Leończuk i Zofia Leończuk dziećmi są : Fiodor Leończuk będący mężem Zofi Leończuk niestety nie znamy nazwiska panieńskiego ale posiadamy zdjęćia, dziećmi fiodora są Józef i Franciszek najprawdopodobniej kawalerzy gdyż nie mamy konkretnych informacji, Maria Kakavin nie znamy imienia jej męża ale znamy imię jednego z jej dzieci Kola Kakavin jego brat miał dwóch synów Zofia Kaja zd Leończuk która wyszła za Miszka Kaja mieli oni dzieći Svetlana Kaja i Giena kaja jeśli chodzi o wymienionych to Giena miał córkę ale imienia nie znamy :(  :'( Svietlana miała dwóch synów była jeszcze Janina Leończuk której nazwiska po ślubie nie znamy ale wiemy że miała córkę Walę/Walerię
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Szukanie wymienionych osób będzie bardzo trudne. Są to w większości osoby wyznania prawosławnego. Księgi metrykalne /niektóre/ zachowały się do czasu I wojny światowej w niektórych parafiach. W tym przypadku należałoby szukać w parafiach Jurowlany /księgi do 1881 roku w Grodnie, czyli brak ksiąg z potrzebnego okresu/, Krynki, Ostrów. Nadzieja Leończuk c. Jana i Zofii Michalczuk urodziła się ok 1916 roku, więc o metryce jej chrztu można prawdopodobnie zapomnieć /raczej parafi Jurowlany lub Krynki/ Kraszyński Stanisław z Nadzieją wg mojej wiedzy mieli jeszcze córkę Stanisławę, która wyszła za mąż za Wacława Prończyka do Łapicz. Nazwisko Kaja również pojawia się w księgach kryńskich na początku XX wieku. Pewne informacje można uzyskać od żyjących osób, np. żyje Janina Kożuchowska zd. Kraszyńska i inne dzieci Nadziei też nie wszystkie umarły. To jest przecież źródło wiedzy.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

tak naturalnie te wiadomości wiem od Cioci Stanisławy Prończyk której mężem jest Wacław Prończyk niestety zmarł w maju :( :( :( ale po pogrzebie jakiś tydzień-2 dowiedzieliśmy się o tamtej rodzinie Leończuków ale właśnie problem z datami ewentualnie ktoś może też się zajmuje drzewem genealogicznym Leończuków wymienionych ale jak zauważyłem jednak nie ;(
Pozdrawiam Maciej.

maciejb

Hej, udało mi się odnaleźć akt urodzenia rodziców Babki czyli Genowefy Kraszyńskich po mężu Druć jej rodzice to Stanisław ur 24 wrz 1913 w Żarnówce ZSRR, zaś Nadzieja 1916 12 sierpnia nowy dwór dane z USC krynki 😍
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Macieju
oczywiście rozumiem twoją radość ze zdobycia tych danych. Jednak nie sądzę, żeby w USC w Krynkach były akty urodzeń Stanisława Kraszyńskiego i Nadziei Leończuk. Takie dane wpisane są prawdopodobnie w metrykach zgonów tych osób. Są to dane nieścisłe, gdyż np. metryki chrztu Stanisława nie ma w parafii Indura, a tam znajduje się właśnie Żarnówka.
Pozdrawiam
Albin