WYSZUKIWANIE W METRYCE LITEWSKIEJ - Rejestry podymnego WKL

Zaczęty przez Piotr Paweł CYPLA, Styczeń 31, 2016, 07:28:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Dzień Dobry,

Metryka Litewska : rejestry podymnego Wielkiego Księstwa Litewskiego : województwo nowogródzkie 1690 r.

Na stronie 62 tej książki odnalazłem jedynie takie zapisy:

P. Paweł Rafał Brzozowski z majętności zastawnej Purniewicz za dymów 3
P Kasper Parol z imienia wieczystego Purniewicz za dym 1

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Scot_Mckintosh

Szanowny Panie Piotrze!

Czy byłby Pan tak uprzejmy i mógłby sprawdzić dla mnie czy w rejestrach znajduje się nazwisko Podbereski (czasami Samson Podbereski, Podberecki badź Podberezki)?

Z góry serdecznie dziękuję.

Piotr Bajer

Sławomir Olczyk

Szanowny Panie.

Podberescy występują głównie w Powiecie Brasławskim, Województwa Wileńskiego. Pełnią tam urzędy ziemskie od schyłku XVI stulecia aż po XVIII w.

Pozdrawiam serdecznie.

Scot_Mckintosh

Szanowny Panie,

Dziekuje za wiadomosc. Rodzine znam dosc dobrze. Mam namierzonych 42 przedstawicieli dwoch glownych galezi/linii rodu, nazwijmy je umownie 'orszanska' i 'smolwenska', ktorzy sprawowali najrozniejsze urzedy ziemskie (ogolnie znanych mi jest okolo 330 wspolrodowcow). Z galezi 'smolwienskiej' pochodza Ci w powiecie braslawskim. 'Orszanie' w XVIII-XIX w mieszkali w pow. wilenskim (rejonie szyrwinckim).

Niestety nie mam dojscia do ML, a interesuja mnie wszystkie mozliwe szczegoly dotyczace rodu.

W herbarzach i innych opracowaniach jest duzo niescisloci zwiazanych z rodem. Mam nadzieje to poprostowac i dlatego siegam do zrodel (a z Australii gdzie mieszkam na stale - szczegolnie w chwili obecnej - nie jest to latwe).

Za kazda pomoc bede niezmienie wdzieczny.
PPB

PS
Poszukuje rowniez wiadomosci o Białoszewskich z Wilna, Malewiczach, Oleszkiewiczach wlascicielach Halczewki (pow Swislocz?) i Zgirskich par. Udzial oraz Glebokie.

Galath10

Dzień dobry,
czy mogę prosić o sprawdzenie w książce: Tom III: Rejestry podymnego Wielkiego Księstwa Litewskiego, Województwo trockie 1690 r.  nazwisk Dudka, Dudki, Dudkowski ?
Z góry dziękuję
Bohdan

Sławomir Olczyk

Szanowny Panie.

W 131 ML wymienia się następujących Podbereskich:
Hrehory
Hrehory Kazimierz, późniejszy wojewoda smoleński
Jan Hektor, podkomorzy orszański

Pozdrawiam serdecznie.



Rafał Jurowski

Dzień Dobry,

Takie nazwiska niestety nie występują w tej pozycji.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Cytat: Galath10 w Sierpień 10, 2021, 01:22:22 PM
Dzień dobry,
czy mogę prosić o sprawdzenie w książce: Tom III: Rejestry podymnego Wielkiego Księstwa Litewskiego, Województwo trockie 1690 r.  nazwisk Dudka, Dudki, Dudkowski ?
Z góry dziękuję
Bohdan

Scot_Mckintosh

Serdecznie dziekuje za wiadomosc Panie Slawomirze!
Z powazaniem
PPB

Łukasz_Majtka

Bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Jundziłł w województwie nowogrodzkim.

Dziękuję,
Łukasz

Ala2

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-F9SZ-P?i=1033&cat=2317996
1856  akt 14  U 28 stycznia  Jundził Jan syn  Macieja i Rozali  zd. Staniszewska    Zaścianek Bendry  Użugość skan 1034  krestianie
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-D3JW-L?cat=2317996
1857 akt  63 U  8 sierpnia  Jundził Franciszek  syn  Macieja i Rozali  zd. Staniszewska    Bendry  Użugość skan 808 krestianie
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-K8Q8?i=55&cat=2317996
1859  akt  79  U  12 czerwca    Jundził Antoni  syn  Macieja i Rozali  zd. Pietrak /Staniszewska?/      Bendry  Użugość skan 56  krestianie

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-DSZX-J?i=413&cat=2317996
1861    akt 112  U 3 październik  Jundził Brygida córka  Józefa  i Rozali  zd. Kuniszewska?      Chrzestny Kulesza Wincenty  Bendry  Użugość skan 414  krestianie

Sławomir Olczyk

Cytat: Łukasz_Majtka w Luty 12, 2023, 01:15:36 AMBardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Jundziłł w województwie nowogrodzkim.

Dziękuję,
Łukasz

Szanowny Panie.

Andrzej Jundziłł, cześnik nowogrodzki 1635-1644.

Pozdrawiam serdecznie.

Ala2


Hryniewicz

Witaj.  Bardzo proszę o sprawdzenie w Rejestrach podymnego WKL, będących w Pana posiadaniu nazwiska Pożarycki(Pozarzycki, Pożaryski). Z tego, co dotychczas udało mi się odszukać w rejestrze z 1690 roku figuruje Jerzy Adam.  Może przy tym nazwisku są tam podane inne informacje  dotyczące okolic zamieszkania, i inne. Pozwoli mi to rozszerzyć wyprowadzane przeze mnie drzewo przodków. Będę bardzo wdzięczna.

Rafał Jurowski

Cytat: Hryniewicz w Styczeń 26, 2024, 08:04:39 PMWitaj.  Bardzo proszę o sprawdzenie w Rejestrach podymnego WKL, będących w Pana posiadaniu nazwiska Pożarycki(Pozarzycki, Pożaryski). Z tego, co dotychczas udało mi się odszukać w rejestrze z 1690 roku figuruje Jerzy Adam.  Może przy tym nazwisku są tam podane inne informacje  dotyczące okolic zamieszkania, i inne. Pozwoli mi to rozszerzyć wyprowadzane przeze mnie drzewo przodków. Będę bardzo wdzięczna.

Dzień Dobry Panu,

A o jakie województwo chodzi? W którym województwie już Pan sprawdzał ?

Pozdrawiam
Rafał