CHR we Wrocławiu

Zaczęty przez Ala2, Luty 28, 2020, 08:59:53 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ala2

będę w najbliższy wtorek j/w. i mam zamiar przeglądnąć film, mam nadzieję znaleźć  akt urodzenia mojego dziadka. Film jest nie dostępny online
https://www.familysearch.org/search/catalog/2317996?availability=Family%20History%20Library
Metrical books : Deanery, 1700-1938 Roman Catholic Deanery. Troki (Troki)
Film 2453614  Item 2  DGS    7788451   Volume 604-38/197 Births, marriages, deaths 1885
Jeżeli ktoś z Was zainteresowany jakimś nazwiskiem z tego filmu  proszę dać znać - wynotuję.
                                                                               pozdrawiam Ala

Sławomir Olczyk

Szanowna Pani Alicjo.

Gdyby natrafiła Pani na ślub Tekli Tańskiej z Janem Nepumecenem Eysymonttem gdzieś z lat 1790-1798 - byłbym ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam Panią serdecznie.

Arek1975

#2
Panie Sławku,
Trzeba zajrzeć do tego filmu (link podany) - nie ma tam w dostępie roczników, które Pana interesują. :)
Pani Alu,
A jaka to parafia, bo napiszę banał ale co tam, na wszelki wypadek (bo czasu przecież szkoda i kosztów) - dekanat Troki w latach 50 się mocno przeorganizował i część parafii wylądowała w dekanacie Merecz. Pewnie Pani wie ale na wszelki wypadek piszę.
pozdrawiam,
Arek

Ala2

moi "korzenni" są w różnych parafiach w Trokach , na szczęście do roku 1914 są wszystkie lata i wszystkie parafie na filmach z Trok . Po drodze także zlikwidowano kilka kościołów, później niektóre ponownie otwierano.  Wiem, że od roku 1850 znalazła się  część parafii w Dekanacie Merecz.  Nie mniej jednak dziękuję ślicznie za podpowiedź.
Największy problem mam z Landwarowem jest trochę wpisów w księgach z  Nowych Trok, ale nie ma ksiąg z kaplicy ,która była w Landwarowie, a kościół powstał dopiero w 1926 roku . Od 1926 roku księgi są .............. ale w archiwum w Wilnie.
                                                                              pozdrawiam Ala

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Ala2 w Luty 28, 2020, 04:52:05 PM
moi "korzenni" są w różnych parafiach w Trokach , na szczęście do roku 1914 są wszystkie lata i wszystkie parafie na filmach z Trok . Po drodze także zlikwidowano kilka kościołów, później niektóre ponownie otwierano.  Wiem, że od roku 1850 znalazła się  część parafii w Dekanacie Merecz.  Nie mniej jednak dziękuję ślicznie za podpowiedź.
Największy problem mam z Landwarowem jest trochę wpisów w księgach z  Nowych Trok, ale nie ma ksiąg z kaplicy ,która była w Landwarowie, a kościół powstał dopiero w 1926 roku . Od 1926 roku księgi są .............. ale w archiwum w Wilnie. pozdrawiam Ala

Pani Alu, jakie nazwiska Panią interesują z Landwarowa - posiadamy Spis kolędowy parafii Landwarów  za rok 1926 ( LVIA Fond 694/5/2436)

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ala2

dziękuję bardzo za zainteresowanie moim problemem i chęć pomocy , z czego naturalnie skorzystam:
Z Landwarowa interesuje mnie :  Zielenkowski / pisane także Zielonkowski/ , Bogdanowicz, Jodko, Monkiewicz .
Ponadto : ,,W drugiej połowie XIX wieku majątki ziemskie Koszedary i Władykiszki należały do rodziny Roemerów". Pan jest zainteresowany Roemerami , ja natomiast Zielenkowskimi, którzy w tychże rodzili się, zawierali związki małżeńskie i umierali, o nich samych nic nie wiem, może Pan wie więcej i wzbogaci moją wiedzę.
                                                                       z pozdrowieniami Ala

Piotr Paweł CYPLA

A tak przy okazji zdjęcie pochodzące ze spisu parafii Landwarów z 1926 roku
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Bezpośrednio w majątku Landwarów będącego wówczas własnością hrabiny Marii Krystyny Tyszkiewicz z ks. Lubomirskich mieszkała rodzina:

- ZIELONKOWSKI Kazimierz
- żona Stefania zd. Zdanowicz
- syn Henryk
- syn Alfons
- syn Konstanty

Niestety ich wieku nie określono.

W tym samym majątku:

- JODKO Władysław
- żona Kazimiera zd. Mieczkowska
- syn Bronisław lat 2
- córka Jadwiga lat 1

Dom kolejowy

- MONKIEWICZ Piotr wdowiec lat 52
- córka Elżbieta lat 22
- syn Bolesław lat 21
- córka Jadwiga lat 14

Folwark Urbanowicza (to chyba część miasta Landwarów)

- BOHDANOWICZ Piotr lat 85
- żona Józefa Stanisława zd. Juchniewicz
- córka Maria lat 35
- Maria lat 6 (chyba córka Marii)

- ZIELONKOWSKA Helena Jadwiga zd. Bohdanowicz lat 49
- syn Wojciech Władysław lat 14
- syn Ludwik Brunon lat 11
- syn Ignacy Benedykt lat 10

Ustronie

- przy rodzinie Orłowskich (Kazimierz i Aniela zd. Soroczyńska) mieszkał BOHDANOWICZ Aleksander lat 12

Wieś Dobrowola

- BOHDANOWICZ Wincenty lat 53
- żona Tekla zd. Buzarewicz
- syn Jan lat 20
- córka Helena
- syn Józef lat 12

- BOHDANOWICZ Kajetan lat 33
- żona Weronika zd. Duchnowska lat 23
- syn Franciszek lat 4
- syn Aleksander lat 1

Wieś Górale

- Bohdanowicz Franciszek lat 50
- żona Józefa zd. Mackiewicz lat 35
- syn Kazimierz lat 11
- córka Stefania lat 7
- córka Janina 3 miesiące

Wieś Maciuliszki

- JODKO Stanisław lat 40
- żona Maria zd. Czajkowska lat 35
- syn Stanisław lat 15
- syn Władysław lat 4

- JODKOWA Katarzyna zd. Nawartowicz (?) lat 63

Wieś Pietuchowo

- JODKO Tadeusz lat 70
- żona Marianna zd. Urbanowicz lat 60
- syn Jan lat 24
- syn Stanisław lat 22

- JODKO Józef syn Tadeusza i Marianny, lat 36
- żona Izabela zd. Bielan lat 30
- syn Wiktor lat 13
- córka Helena lat 6
- syn Bolesław lat 4
- córka Jadwiga lat 2
- córka Wanda lat 1

Łącznie w całym spisie 4 121 osób. Co mnie dosyć zaskoczyło odnalazłem tam również rodzinę TOŁOCZKO!



Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)