Poszukiwane dokumenty rodziny Machłaj z gminy Żołudek

Zaczęty przez justynasliegh, Czerwiec 20, 2013, 10:05:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynasliegh

Witam bardzo serdecznie,

Jestem w  trakcie odszukiwania rodziny ,ktora jak wiekszosc ludzi ,mam rozsiana po calym swiecie.
Najgorsze problem mam jednak z Bialorusia czyli Polska czescia rodziny z przed drugiej wojny.
Skontaktowalam sie z Bialoruskim archiwum w Grodnie I tam, za sowita oplata, otrzymalam (jak mnie poinformowano listownie) kopie odpisow aktow urodzenia mojego dziadka, wuja oraz akt slubu pradziadkow.

Ale papiery te po pierwsze nie sa po polsku a po rosyjsku,a wiem ze w tamtym czasie w parafii rzymsko-katolickiej w Żołudku pisano wszystko po polsku.
Wygladaja one jak przetlumaczone slowo w slowo(a to powiedziala mi rosyjska tlumaczka) notatki z pieczatkami z Bialoruskiego archiwum.
Chcaialam wiec sie zapytac,czy ktos z was mial by moze jakies informacje lub tez sugestie jak mogla bym uzyskac kopie rzeczywistych dokumentow?

Moj dziadek nazywal sie Albin Machłaj urodzil sie w 1914 roku we wsi Piaskowce, gmina Żołudek,Lida.
Jego brat urodzil sie w 1919 roku lecz jego aktu nawet mi nie odpisano jest tylko notatka ze zostaly zapisane urodziny Michała i nic wiecej.
A slub pra dziadkow odbyl sie w 1903 roku tez w tej samej parafii w Żołudku.
Wincwnty I Karolina Machlaj z domu Abros.
Czy myslicie ze mam jakas szanse na znalezienie tych dokumentow?
Z gory dziekuje I przepraszam za brak polskich liter. Mieszkam w Anglii I niestety moj laptop nie ma polskiego alfabetu a i ja nie uzywam polskiego w pismie od prawie 10 lat.