Autor Wątek: Witold Wonsowicz z Grodna . Szukam krewnych.  (Przeczytany 6614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Olczyk

• Global Moderator
  • Full Member
    • Rody Grodzieńskie
Odp: Witold Wonsowicz z Grodna . Szukam krewnych.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:52:25 pm »
Dzięki! Ludwika, córka Franciszka Dunina poślubiła, po sąsiedzku, Krzysztofa Błotnickiego. Jest to mój hipotetyczny przodek, ale po nim mam lukę w rodowodzie, czyli - żadnej pewności. Brak mi jednego pokolenia. Miło byłoby wejść do tak szacownej Rodziny, ale muszę z tym poczekać. St. Petersburg niewiele mi tu pomoże, zważywszy, że moi Błotniccy od połowy XVIII wieku siedzieli na terenie późniejszej Galicji.

To we Lwowie powinny być papiery... A zna Pani miejscowości, w których mieszkali, bo można dojść do aktów.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline anita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2013, 07:26:59 am »
Ba! Chciałaby dusza do raju... gdzieś się to wszystko kręciło w okolicach Skrzynna, Czermna czy Przedborza. Błotniccy Doliwa z Błotnicy są starym rodem sandomierskim, notowanym już w początkach XIII w.
Podejrzewam, że jakieś moje "ogniwo przejściowe" mogło mieszkać w Prawnie, ale mój antenat raczej nie tam się narodził, w każdym razie nie ma go w tamtejszych indeksach. Kazimierz Maciej Błotnicki urodził się w 1756 roku w miejscu mi nieznanym, natomiast trójka jego dzieci przyszła na świat w Kopkach koło Rudnika nad Sanem. 
Nie wiem, czy ożeniony z Duninówną Krzysztof jest tym samym, który jako ostatni z rodu "jeszcze w 1694 trzymał Błotnicę". Wzmiankę o ożenku znalazłam na stronie Myszkowskich i niestety nie ma tam podanego przydomka Franciszka Dunina, ojca Ludwiki.

Offline Blad

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2013, 09:16:31 pm »
proponuję zadać pytanie na FB https://www.facebook.com/PetrusVlostides?ref=hl zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże, jeżeli chodzi o ród Duninów.

Offline A.Markiewicz

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2017, 04:00:32 pm »
Dekret w sprawie między Karolem i Brygidą Wąsowiczami a Romualdem Strutyńskim
http://www.repcyfr.pl/dlibra/docmetadata?id=6829&from=latest
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.