Autor Wątek: Dodano indeksy metryk  (Przeczytany 9321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anita

• Newbie
  • *
Odp: Dodano indeksy metryk
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2014, 05:32:44 pm »
Dzięki!!! Uwielbiam te stare zapisy. Proszę sobie wyobrazić, że to niemowlę urodzone w 1829 roku, a więc blisko 200 lat temu, to pradziadek mojej Mamy, jak najbardziej żyjącej. Bardzo się ucieszyła czytając opis jego chrztu...
Serdecznie pozdrawiam!

Offline anita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2014, 03:46:10 pm »
Weszłam na forum Genealodzy...i znalazłam bardzo ciekawą adnotację dotyczącą parafii Odelskiej.
Cytuję; " Mogę sie podjąć indeksacji jednej góra dwóch parafii (byle nie Odelska, bo tego sznurowego pisma zdaje sie nikt nei potrafi odczytac poza p. Albinem Kożuchowskim)".  ;D

Offline anna-grażyna

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2014, 07:38:07 pm »
Sprawy służbowe wyhamowały ostatnio moje genealogiczne zapędy i chyba coś mnie umknęło.
Powyższe linki w moim przypadku nie prowadzą do indeksów - czy potrzebne są jakieś specjalne uprawnienia żeby je przegladać ?

Anna Grażyna

Offline Krzysztof Gorczyca

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2014, 01:06:48 pm »
Dołączę do pytania postawionego przez Annę Grażynę. Ja również nie mogę otworzyć stron z indeksami metryk. Po zalogowaniu i próbie wyświetlenia szukanej strony otwiera się komunikat :"Wystąpił błąd!Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu".

Offline Albink

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2014, 12:19:36 pm »
Otrzymałem informację od jednego z administratorów, że strony z indeksami są czasowo niedostępne. Mają one być zgromadzone w jednym miejscu i obecnie nad tym pracują informatycy. Dostęp do indeksów miał nastąpić po świętach wielkanocnych, ale coś się sprawa przeciąga.
A swoją drogą na forum mogłaby ukazać się jakaś informacja na ten temat, bo użytkownicy są zdezorientowani.
Osobiście planowałem zamieścić trochę indeksów z różnych parafii z dekanatów sokólskiego i grodzieńskiego na tym forum, ale raczej tego nie uczynię z powodów właśnie ograniczonej dostępności.
Pozdrawiam
Albin

Offline vnukinga

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2014, 06:01:26 pm »
Panie Albinie,

Dziekuje za te informacje. Ja rowniez probowalam otworzyc te linki i w dalszym ciagu sa niedostepne/
:(
Juz koniec sierpnia.
Czy ktos z moderatow moglby udzielic informacji kiedy mzoemy spodziewac sie jakies pozytywnej zmiany w tej dziedzinie?
Dziekuje uprzejmie!
Pozdrawiam!

Kinga
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dogil (Dagiel),Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dogil/Dogiel (przed 1795)

Offline Albink

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2014, 05:50:18 pm »
Milczenie jest złotem...
w tym przypadku bardzo wymownym.
Pozdrawiam
Albin

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2014, 07:51:47 am »
Witam,

Autorem i właścicielem wszystkich indeksów umieszczonych kiedyś na forum jest Ludwik Olczyk i do niego proszę bezpośrednio kierować zapytania.

Pozdrawiam
Rafał

Offline vnukinga

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2014, 02:03:59 am »
Dziekuje Rafale!

A gdzie moge znalezc pana Ludwika? Jak sie z nim skontaktowac?
Dziekuje bardzo!

Pozdrawiam

Kinga
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dogil (Dagiel),Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dogil/Dogiel (przed 1795)

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2014, 08:53:19 am »
Proszę wysłałem wiadomość na skrzynkę

Pozdrawiam
Rafał

Offline Agnieszka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 05, 2014, 02:56:24 pm »
Cytuję; " Mogę sie podjąć indeksacji jednej góra dwóch parafii (byle nie Odelska, bo tego sznurowego pisma zdaje sie nikt nei potrafi odczytac poza p. Albinem Kożuchowskim)".  ;D
Chciałam właśnie podziękować za życzliwość i cierpliwość w odczytywaniu tych robaczków. I wyrazić swój podziw. Wydawało mi się, że po wielu latach nauki i stosowania praktycznego j. rosyjskiego metryki nie będą wyzwaniem...Są...Póki co otwieram skany ksiąg i ...poddaję się. Części robaczków nie jest w stanie odczytać nawet moja rosyjskojęzyczna Teściowa...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2014, 02:59:52 pm wysłana przez aga745 »

Offline ajsza14

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:46:10 am »

Dzięki użytkownikowi Wd, publikujemy zgony z parafii Kuźnica Białostocka z roku 1831.

http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=289.msg628#new

Uwaga: widoczne i dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
[/quote]

Czy jest możliwość obejrzenia tych ksiąg?