Szlapa (Grodno) - szukam przodków

Zaczęty przez michus, Listopad 26, 2013, 10:53:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michus

Witam, szukam przodków o nazwisku Szlapa z Grodna. Najlepiej chciałoby się wiedzieć czy jest jakaś możliwość aby zgłębić historię rodziny nieco bardziej wstecz.
Pozdrawiam.

Rafał Jurowski

#1
Witam,

Możliwości zgłębienia historii rodziny zawsze jakieś są (czasem jest ich niewiele o ile np. brak ksiąg metrycznych) jednak zwykle wszystko zależy od tego jak bardzo się ktoś chce zaangażować, bo zdobywanie informacji z tych terenów do najłatwiejszych nie należy. Nadmieniam, że księgi z dekanatu Grodno zachowały się w zasadzie w komplecie przynajmniej od lat 30 - XIX wieku.

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z nazwiskiem Szlapa, czy wiadomo na jakiej ulicy mieszkali krewni w Grodnie ? Może zdjęcia cmentarzy Farnego i Zaniemeńskiego, które zrobiłem mogą naprowadzić na jakąś wskazówkę ?

Pozdrawiam
Rafał

Albink

W 1924 lub 1925 roku w Grodnie Wiktor Szlapa brał ślub z Anną Myśliwiec. Interesowało mnie nazwisko Myśliwiec, stąd zapamiętałem to nazwisko Szlapa, a ta Myśliwiec to jednak nie była z "moich" Myśliwców.
Pozdrawiam
AK
Pozdrawiam
Albin

michus

#3
Dziękuję za odpowiedzi!

Cytat: odelskapar w Grudzień 02, 2013, 11:56:09 AM
W 1924 lub 1925 roku w Grodnie Wiktor Szlapa brał ślub z Anną Myśliwiec. Interesowało mnie nazwisko Myśliwiec, stąd zapamiętałem to nazwisko Szlapa, a ta Myśliwiec to jednak nie była z "moich" Myśliwców.
Pozdrawiam
AK

Tak, zgadza się! Wiktor i Anna to moi przodkowie. Bardzo proszę o kontakt czy możliwe jest uzyskanie jakichś informacji/dokumentów na ich temat?
Pozdrawiam!