Nazwisko Złotorzycki

Zaczęty przez wd, Czerwiec 15, 2014, 03:31:54 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wd

Poszukuję informacji na temat osób noszących nazwisko Złotorzycki. Chodzi mi głównie o zidentyfikowanie parafii z której pochodziła ta rodzina.
Dziękuję za wszystkie informacje.
WD

Albink

Ustalenie, skąd pochodzi rodzina Złotorzyckich będzie zadaniem dość trudnym. Przeglądając metryki z XIX wieku widziałem to nazwisko w parafiach Sokółka i Odelsk, i gdzieś jeszcze. Może Klimówka lub Kundzin.
Pozdrawiam
Albin

wd

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Znalazłem interesujących mnie Złotorzyckich w okolicy Bilminy. Pierwszy przybył tam prawdopodobnie z okolicy Zarachy w parafii sokólskiej. Gdyby mógł Pan napisać cokolwiek o osobach o tym nazwisku z parafii Odelsk byłbym bardzo wdzięczny.

Sławomir Olczyk

Taki zapis z parafii Wielkie Eysymonty.



62
Okolica
Wielkie Jodkiewicze
Michał
Złotorzycki

28 sierpień (9
wrzesień) 1865
Dnia 29 sierpnia (10 września) 1865 roku w Wielkoejsmontowskim Rzymsko-
Katolickim kościele parafialnym ochrzczono dziecię płci męskiej imieniem Michał,
urodzone w okolicy Wielkie Jodkiewicze, tejże parafii dnia 28 sierpnia (9 września)
1865 roku, z urodzonych Aleksandra Złotorzyckiego i Anny z Zaniewskich
ślubnych małżonków, przez ks. Stefana Rogowskiego, proboszcza tejże parafii, z
pełnym ceremoniałem przynależnym temuż sakramentowi. Rodzicami chrzestnymi
dziecięcia byli urodzeni Wincenty Cydzik i Karolina – żona Jana Jodkowskiego.


wd

Bardzo dziękuję za wiadomość, chociaż to raczej nie "moi" Złotorzyccy.

Albink

W parafii Odelsk w latach 1800-1912 jest tylko jeden ślub Złotorzyckiego. Józef Złotorzycki w 1858 roku ożenił się z wdową Rozalią Bilmin, oboje z Bilminów. Z tego małżeństwa urodził się Ignacy w 1860 r.

Dodam jeszcze, że w parafii Odelsk w latach 1840-1912 jest odnotowanych 10 chrztów dzieci Złotorzyckich. 6 w Bilminach, 2 w Zubrzycy i po 1 w Horczakach i Wojnowcach. Żeby były podane dokładniejsze dane o kogo chodzi, to sprawdziłbym, czy któraś z tych osób pasuje do tych poszukiwanych.
Pozdrawiam
Albin

wd

Chodzi o Weronikę Złotorzycką, córkę Szymona i Wiktorii. Urodzoną pomiędzy 1840-1843 rokiem w Bilminach. Jeśli wie Pan o innych dzieciach tej pary byłbym również bardzo wdzięczny. Bardzo dziekuję i pozdrawiam.
WD

Albink

W wymienionych latach w Bilminach w parafii Odelsk nie było chrztu Weroniki Złotorzyckiej. W ogóle w Bilminach nie były odnotowane narodziny jakiegokolwiek dziecka Szymona Złotorzyckiego i Wiktorii. Być może chodzi o miejscowość Bilwiny, która znajdowała się w parafii Sokółka.
Pozdrawiam
Albin

wd

Wydawało mi się że Bilwiny to pisownia alternatywna i że jest to ta sama miejscowość. Jakby nie było, interesującej mnie osoby i tak tam nie ma, ale i tak bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam,
WD