Zubrycki przodkowie w Grodnie, Podlaskie

Zaczęty przez L S, Marzec 04, 2015, 10:28:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

L S

Proszę wybaczyć tłumaczenie słabe. Użyłem google pomóc przetłumaczyć tę wiadomość z angielskiego.

Szukam informacji na temat moich przodków Zubrycki z Grodna, podlaskie, Polska.

Archiwum Państwowe w Białymstoku nie ma żadnych informacji. Myślę, że może być przodków zapisy w parafii Dobrzyniewo w Białymstoku, które mogą pomieścić rekordy od Ponikla. Napisałem do parafii Dobrzyniewo kilka razy, ale nikt nie odpowiada. Z kim mogę się skontaktować w parafii Dobrzyniewo, którzy mogą mi pomóc?

Pomożesz mi znaleźć moje przodków? Szukam Józefa Zubrycki lub jego synów Heromin, Stanisława, Jana i Józefa. Szukam małżeństwa lub akt chrztu lub śmierci dla moich przodków Zubrycki lub innych informacji, które mogą być dostępne.
Dziękuję za pomoc.

Albink

Witam

Księgi metrykalne z parafii Dobrzyniewo od 1865 roku są w Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku. Są być może i starsze, ale to już trzeba sprawdzić na miejscu. Natomiast mikrofilmy z dekanatu białostockiego, a więc i parafii Dobrzyniewo od 1808 do 1864 roku są w Archiwum Państwowym w Białymstoku /księgi są w Wilnie/. Mikrofilmy te są zeskanowane i są dostępne w internecie na stronie  Genealodzy. pl w wątku Archidiakonat Białostocki. 
Pozdrawiam
Albin

L S

Dziękuję za informacje. Archiwum Państwowe w Białymstoku nie może znaleźć informacji. Mówiłeś, że są skanowane i dostępne w internecie. Czy masz link do strony internetowej do tego archiwum mikrofilmy? Czy wiesz, czy to jest w polskiej i rosyjskiej lub innym języku? Powiedziano mi, aby spróbować Dobrzyniewo ale nie reaguje na moje prośby.

Albink

Poniżej podaję linki do dyskusji o Archidiakonacie Białostockim /pierwszy link/.
Drugi link dot. właśnie zeskanowanych mikrofilmów ksiąg metrykalnych od 1808-1864. Najpierw pisano po łacinie i po polsku do 1848roku, a od 1849 do 1864 po rosyjsku.

http://genealodzy.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=32221&highlight=archidiakonat+bia%B3ostocki


http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/APH-Wilno/ArchidiakonatBialostocki/
Pozdrawiam
Albin