Kozyr - Grodno, Owczynnik

Zaczęty przez Iwona, Wrzesień 01, 2014, 05:18:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iwona

 Kozyr/Kozer/Kozera, Owczynnik, Białkow
Poszukuję osób powiązanych z tymi nazwiskami, mieszkających między innymi: w Grodnie, w Indurze, a także na terenie Rosji (rodzina Siergieja Kozyr). Ewa Strzałkowska - moja prababka wyszła za mąż w latach 80-tych XIX w. za Józefa Kozyra i zamieszkała w Grodnie przy ulicy Przejazd 6. Dzieci ich to: Józef-kawaler zmarł po 1945r.,Władysław wraz z żona Jadwigą i dziećmi pozostał po wojnie w Grodnie. Bronisław (1896-1973) z żoną Weroniką i dziećmi wyjechał w 1945r. do Szczecinka, w Lęborku osiedlili się po wojnie: Marianna Kozyr z meżem Feliksem Sienkiewiczem (bezdzietni) oraz  Katarzyna Kozyr (wdowa po Stanisławie) z dziećmi. Interesują mnie również wszelkie informacje dotyczące rodziny mojej babci Weroniki (Wiary) Owczynnik po mężu Kozyr (1904-1982), jej rodziców Tarasa Owczynnik (ok.1860-1926) i Agaty z d. Białkow  urodzonej w Indurze (ok.1870-1942) oraz brata Weroniki Siergieja (1913-1970), który pozostał w ZSRR po wojnie - mój pradziadek Taras był  Rosjaninem wyznania prawosławnego, jego żona Agata była Polką – katoliczką.

Njula

Witam,
przypadkowo trafiłam wczoraj na to forum, niezwykle mnie zaskoczyło to zapytanie.
Pani prababka to moja praprababka. Jestem prawnuczką Jadwigi Kozyr. Władysław i Jadwiga mieli pięcioro dzieci: Wandę, Władysława, Kazimierza, Romana, Sławomira.
Ja od dawna mieszkam w Polsce, jednak spora część rodziny pozostała na Białorusi lub przeprowadziła się do Rosji.
Proszę pisać jeśli będzie miała Pani pytania.


Iwona

Wspaniale, musimy to dokładnie omówić. Najlepiej będzie jeśli napisze Pani  do mnie na email: iwona_fryc@o2.pl
Tam częściej "bywam".
Pozdrawiam serdecznie
Iwona