Cmentarz w Żydomli - opiszmy naszych zmarłych

Zaczęty przez Piotr Paweł CYPLA, Marzec 12, 2012, 10:50:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Paweł CYPLA

Na jednym ze zdjęć (nr 43) dotyczących cmentarza w Żydomli odnalazłem grób swoich krewnych – rodziny CYDZIKÓW. Dla uzupełnienia pragnę podać kilka informacji. W mogile pochowani są: Józef CYDZIK s. Antona (Antoniego) i Zofii (nie znam nazwiska rodowego), ur. 10 VII 1900 roku, zm. 25 VII 1976 roku; Stanisława CYDZIK z domu CYPLA c. Stanisława i Ewy z domu BYLCZYŃSKA, ur. 1 VII 1920 wieś Zapole, zm. 8 VII 2006 roku (to moja ciotka) oraz Irena CYDZIK (nie znam nazwiska rodowego) ur. 7 V 1946 roku, zm. 7 XII 2009 roku – żona Stanisława CYDZIKA (syna Józefa i Stanisławy).
Józef CYDZIK i Stanisława zd. CYPLA mieli dwóch synów – Józefa (ur.1938) i Stanisława (ur.1940). Obydwaj żyją do dzisiaj w Grodnie. Józef ma dwoje dzieci – córkę Irenę po mężu TOŁOCZKO (ur.1965) i syna Henryka (ur. 1972). Łącznie dochował się trojga wnucząt. Stanisław ma dwoje dzieci – syna Andrzeja (ur. 1971) i córkę Marinę (ur. 1978). 
Odnośnie Antona (Antoniego) CYDZIKA i jego żony Zofii nie mam żadnych informacji. 
Przypuszczam, że na tym cmentarzu spoczywa bardzo dużo moich krewnych i powinowatych. W załączeniu zdjęcie rodziny CYDZIK i OBUCHOWICZ – od lewej siedzą: Stanisława CYDZIK zd. CYPLA, Amelia OBUCHOWICZ zd. CYPLA; stoją od lewej: Stanisław CYDZIK, Józef CYDZIK,  Wacław OBUCHOWICZ, Feliks OBUCHOWICZ.

Czy nie byłoby dobrym pomysłem opisanie zdjęć z cmentarzy i dołączenie do nich informacji takich jak wyżej? Może wtedy ,,groby zaczną żyć, a zmarli przemawiać"?
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Rafał Jurowski

#1
Witam,

Popieram inicjatywę i od razu dodaję:

Zdjęcie nr 14 przedstawia  grób Konstantego Radziwanowskiego syna Jana i Anny z Grobickich, męża Kamilii Obuchowicz.
Mogę dodać jeszcze że Konstanty miał córkę Marię żonę Dominika Cydzika syna Aleksandra i Magdaleny syna Edwarda oraz córkę Józefę żonę Józefa Lisowskiego.


Zdjęcie nr 9 przedstawia grób Adam Radziwanowskiego, brata Konstantego  i jego żony Emilii  Parchowskiej.
Adam i Emilia mieli w sumie sześcioro dzieci niektórzy do dziś mieszkają w Obuchowiczach i Grodnie.

Na cmentarzu jest jeszcze grób Anny Radziwanowskiej zd. Grobickiej mojej pra-pra babci, zdjęcie nie znajduje się w galerii.

Pozdrawiam
Rafał


Rafał Jurowski

Witam,

Mam nowe zdjęcia z cmentarza w Żydomli, tym razem myślę że jest komplet.
Czy ktoś podejmie się ich zindeksowania ?

Pozdrawiam
Rafał