Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Szukam rodzin Bach, Jurczenie z Krynek, Porzecze, Sokolki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Margaret dnia Styczeń 15, 2018, 05:29:55 pm »
Dzien dobry,
Dziekuje, to znowu jeden krok w rozpoznawaniu naszej rodziny. Widze, ze z trzech swiadkow to Bachowie, Wojciech i Karol. Ogladajac  ten caly rok parafii Krynki, zauwazylam, ze Karol Bach byl swiadkiem kilku slubow, to ciekawe.
Jesli pan indeksowal te ksiegi, czy to znaczy, ze moglabym szukac nazwisk w FamilySearch?
Pozdrowienia,
Margaret

12
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Szukam rodzin Bach, Jurczenie z Krynek, Porzecze, Sokolki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arek1975 dnia Styczeń 15, 2018, 10:02:19 am »
Dzień dobry,
Mam za sobą indeksację małżeństw z Krynek za lata 1824-1836, to tylko 12 lat więc nie jest całkiem miarodajne ale nazwisko Hetman się nie pojawiło. Tak z ogólnego przeglądu Krynek do 1863 (bo dotąd skany na fs) nazwisko Hetman nie wpadło mi w oko choć oczywiście go nie szukałem, więc pewności brak.
Dodam, że w zindeksowanym materiale nie ma ślubu Karola Bacha i Antoniny Siniuta.
Za to w 1824 ślub bierze Szczepan Jurczenia i Rozalia Tomaszyk https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99D3-LSDH-4?cat=2325248
niestety to tylko wykaz ślubów a nie sam akt więc imion rodziców nie znam.
Pozdrawiam,
Arek
13
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Margaret dnia Styczeń 15, 2018, 02:55:30 am »
A ja myslalam, ze Jozef i Rozalia Jurczeni mieli tylko dwie corki!!  Czy mozna pana poprosic o imiona, daty urodzenia i chrztu tych dzieci?

Zauwazylam, ze w akcie urodzenia i chrztu Jozefa Jurczeni z 1833 ego roku,  Andrzej Bach z  Magdalena Ludwika Szymczyka zona byli chrzestnymi.

Ciekawa jestem czy w parafii Krynki sa osoby z nazwiskiem Hetman. To nazwisko bylo powtarzane przez moja mame i jej siostry, jako nazwisko rodzinne zwiazane z Bachami lub Jurczeni. Jedna ze starszych siostr mamy po rozwodzie zmienila swoje nazwisko do Hetman mowiac, ze wlasnie jest rodzinne.

Dziekuje bardzo za pomoc. Bede tez szukac rodziny w Archiwach Panstwowych z Bialegostoku.

Margaret
14
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Hamuleccy (Гамулецкие) herbu Sulima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adrian dnia Styczeń 14, 2018, 05:54:36 pm »
O Annie Hamuleckiej z Mickiewiczów posiadam niewiele informacji. Małżeństwo z Edwardem Hamuleckim zawarła ok. 1868 r., zakładam, że było to w par. Jeziory. Ich pierwsze dziecko - syn Tomasz urodził się w 1869 r. Wiem, że Anna zmarła po 1899 r., tak wynika z metryki zgonu jej męża. Anna i Edward mieli kilkoro dzieci: Tomasza (ur. 1869, zm. 1873), Zofię (ur. 1874, zm. ?), bliźniaków Piotra (ur. 1875, zm. ?) i Pawła (ur. 1875, zm. 1922), Tomasza (ur. 1876, zm. 1927) - mojego prapradziadka, Cezarię (ur. 1877, zm. 1957), Stanisława (ur. 1885, zm. 1939/40?) i Ksawerę.
Cezaria była żoną Juliana (Juliusza?) Bohatyrewicza. Cezaria z dziećmi po repatriacji mieszkała w Brzegu. Później część tej rodziny mieszkała też we Wrocławiu.
Stanisław Hamulecki był sołtysem Kotry (do 1934 r.), radnym Gminy Skidel oraz radnym sejmiku grodzieńskiego w latach 20-tych XX w.
Najwięcej informacji posiadam nt. rodzin Tomasza, Pawła i Cezarii.
Trudno będzie ustalić Mickiewiczów, z których pochodziła Anna. Nazwisko było w tamtych stronach popularne, aczkolwiek dotychczas w najbliższej okolicy Kotry, gdzie mieszkała, nie natknąłem się na nie i innym przypadku.
15
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Macewiczowie parafia Wawiórka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiesława dnia Styczeń 14, 2018, 05:40:12 pm »
Moi Macewiczowie to Maciuńce.
16
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Tołłoczkowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiesława dnia Styczeń 14, 2018, 05:38:45 pm »
Witam
Mój prapradziadek Piotr Macewicz miał brata Stanisława, który miał żonę Antoninę z domu Tołłoczko. Ktoś coś wie na ich temat. Stanisław i Piotr mieli brata Józefa. Pozdrawiam
17
Autoprezentacje / Odp: Witam forumowiczów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A. Rybalko dnia Styczeń 14, 2018, 04:13:11 pm »
Należy tu zauważyć, że zdjęcia nie obejmują całego cmentarza, moich grobów też tu nie ma, a istnieją.

Pozdrawiam,
Alicja
18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Styczeń 14, 2018, 04:03:47 pm »
Kopie ksiąg metrykalnych z parafii Krynek po 1865 roku znajdują się w Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku, dlatego nie znajdzie się ich w internecie. Księgi od roku 1889 znajdują się w Archiwum Państwowym i te są w internecie. Piszę tu o księgach katolickich, bo są też i prawosławne z tej miejscowości. Natomiast Anna Jurczenia c. Józefa i Rozalii było ochrzczona w Krynkach 19 kwietnia 1867 roku jako czwarte z kolei dziecko tego małżeństwa.
19
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Rodzina Ekstowicz ( Extowicz, Ekstovich, Экстович )
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gordian dnia Styczeń 13, 2018, 10:10:55 pm »
Przed II WŚ w parafii Adamowickiej (koło Grodna na lewym brzegu Niemna) występowało nazwisko Eksterowicz
20
Autoprezentacje / Odp: Witam forumowiczów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez koncord dnia Styczeń 13, 2018, 10:24:17 am »
Dziękuję za link. Nie znalazłem grobu swojego przodka, chociaż nie liczyłem na wiele. Ale, liczyłem na groby Kulikowskich z Burniewa (parafia Repla) a ich także nie ma. Moja rodzina była przyjezdna, spędziła tam góra 2 lata. Jednak Dla Kulikowskich to rodzinne strony. Gdzie zatem są pochowani? W Ejsmontach? parafii głównej linii Kulikowskich z Kulik? Spróbuję dotrzeć do ich krewnych w Białymstoku.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10