Tołłoczkowie

Zaczęty przez Artur_tolloczko, Marzec 20, 2012, 04:45:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

tołkin

paweł wyslalem akt dziadka pozdrawiam

Rafał Jurowski


Sławomir Olczyk

Witam.

Ci Tołoczkowie, przodkowie Bolesława, są niewątpliwie potomkami Tomasza Tołoczki (ur. ok. 1760 r.) z okolicy Zapole.

Pozdrawiam.

Krzysztof Gorczyca

#18
Cytat: Sławomir Olczyk w Styczeń 25, 2016, 09:43:30 AM
Witam.

Ci Tołoczkowie, przodkowie Bolesława, są niewątpliwie potomkami Tomasza Tołoczki (ur. ok. 1760 r.) z okolicy Zapole.

Pozdrawiam.

Dodam, że w okolicy Zapole mniej więcej w tym samym czasie mieszkali Dominik i Marianna z d. Ejsymont  Tołoczkowie. Marianna zmarła w 1852 r.w wieku ok.70 lat pozostawiając owdowiałego męża Dominika i syna Jakuba. Jakub ożenił się z Anną(?) z d. Bohatyrowicz i w 1860 r. urodził im się syn Hipolit.

Przy okazji: czy ktoś próbował zidentyfikować osobę Wincentego Tołoczko o którym mówi zapis w Kopii Prawa Okolicy Obuchowicz z 1809 r.?

Pozdrawiam
Krzysztof Gorczyca

Piotr Paweł CYPLA

#19
Cytat: Krzysztof Gorczyca w Marzec 11, 2016, 04:12:01 PM
Cytat: Sławomir Olczyk w Styczeń 25, 2016, 09:43:30 AM
Witam.

Ci Tołoczkowie, przodkowie Bolesława, są niewątpliwie potomkami Tomasza Tołoczki (ur. ok. 1760 r.) z okolicy Zapole.

Pozdrawiam.

Dodam, że w okolicy Zapole mniej więcej w tym samym czasie mieszkali Dominik i Marianna z d. Ejsymont  Tołoczkowie. Marianna zmarła w 1852 r.w wieku ok.70 lat pozostawiając owdowiałego męża Dominika i syna Jakuba. Jakub ożenił się z Anną(?) z d. Bohatyrowicz i w 1860 r. urodził im się syn Hipolit.

Przy okazji: czy ktoś próbował zidentyfikować osobę Wincentego Tołoczko o którym mówi zapis w Kopii Prawa Okolicy Obuchowicz z 1809 r.?

Pozdrawiam
Krzysztof Gorczyca

Poszukuję aktu ślubu Jakuba TOŁOCZKO s. Dominika i Marianny zd. EJSMONT - z tego co wiem ożenił się w parafii Jeziory około 1848 roku - tak jak napisał Pan Krzysztof, jego żoną była Anna zd. BOHATYREWICZ c. Piotra i Kotryny zd. KLIMOWICZ. Oprócz wymienionego Hipolita (ur. 1860 roku) Jakub i Anna mieli jeszcze innych potomków rodzonych w okolicy Zapole i Wielkie Ejsmonty. Znam ich imiona, daty urodzin, a nawet imiona i nazwiska rodziców chrzestnych. Niestety bez aktów nie jestem w stanie potwierdzić, czy informacje są wiarygodne. Mam informacje o siedmiu potomkach Jakuba i Anny:

Mikołaj ur. 1848 r. , okolica Zapole, parafia Jezierska (chrzestni Antonina PYRSKA ż. Józefa i Stefan BOHATYREWICZ)
Marianna ur. 1850 r. okolica Zapole, parafia Jezierska (chrzestni Józefa ŁOZOWICKA i Adam BYLCZYŃSKI - mój pradziadek)
Julian ur. 1852 r. okolica Zapole, parafia Jezierska (chrzestni Józefa ŁOZOWICKA i Jan EJSMONT)
Aleksander ur. 1854 r. Wielkie Ejsmonty ? - zmarł prawdopodobnie niedługo po urodzeniu
Aleksander ur. 1856 r. okolica Zapole, parafia Jezierska (chrzestni Karolina ŁOBANOWSKA i Jakub HRYNIEWICZ)
Hipolit ur. 1860 r. okolica Zapole, parafia Jezierska (chrzestni Tomasz TOŁOCZKO i Marianna KONDRASZKIEWICZ)
Kamila ur. 1863 r. Wielkie Ejsmonty? (chrzestni Bogumiła TOŁOCZKO i Jerzy BYLCZYŃSKI)


O Jakubie TOŁOCZKO wiem tylko tyle, że urodził się między 1828-1831 rokiem. W akcie ślubu z 1848 roku podaje się ponoć, że miał 20 lat. Jednym ze świadków był Adam JUROWSKI i prawdopodobnie Michał ŁOZOWSKI (lub ŁOZOWICKI). Anna BOHATYREWICZ w chwili ślubu miała ponoć 22 lata i pochodziła z okolicy Żuki (lub Żukiewicze) - jej bratem był Ignacy ur. w 1828 roku. Jakub zmarł prawdopodobnie około 1864-1865 roku. Jego żona Anna BOHATYREWICZ wyszła powtórnie za mąż za Aleksandra JUROWSKIEGO z Jurewicz.

Rodzice Jakuba (Dominik i Marianna zd. EJSMONT) pobrali się prawdopodobnie w 1831 roku w parafii Jeziory - niestety aktu ślubu również nie widziałem na oczy. Ponoć wynika z niego, że Dominik w chwili ślubu miał 30 lat (ur. około 1800), a jego żona 34 lata (prawdopodobnie córka Franciszka). Rodzicami Dominika byli Piotr i Teodora zd. SERKUĆ (lub SERKUCIOWSKA ?). Marianna TOŁOCZKO zd. EJSMONT tak jak pisał Pan Krzysztof, zmarła 22 II 1852 roku, pozostawiając męża Dominika i prawdopodobnie jedynego syna Jakuba.

Gdyby ktoś posiadał informacje mogące potwierdzić lub uzupełnić wyżej przedstawione informacje będę bardzo wdzięczny. Nie wiem jakie były dalsze losy potomków Jakuba i Anny. Prawdopodobnie po drugim małżeństwie Anny zamieszkali w Jurewiczach? Potomkowie Juliana s. Jakuba wyemigrowali prawdopodobnie do USA.

Wielką niewiadomą są dla mnie również przodkowie Dominika - Piotr i Teodora.

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk

Panie Piotrze.

Chodzi o to:

Akt małżeństwa nr 3. Jeziory. 19.05.1831. Dominik Tołoczko, l. 30, s. Piotra i Teodory z Sierkuciewskich, z okolicy Zapole i Marianna Eysymonttówna, l. 34, c. Franciszka i Bogumiły, z okolicy Eysymonty. Świadkowie Adam Tołoczko, Kazimierz Sierkuciewski.

Tych Sierkuciewskich pisano również Sierkuczewscy.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Dziękuję bardzo za pomoc - na Pana zawsze można liczyć. O ile Pan pozwoli opublikuję powyższe informacje w grupie poświęconej rodowi Tołłoczko na Facebook, gdzie serdecznie Pana zapraszam. https://www.facebook.com/groups/rodtolloczko/

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Sławomir Olczyk w Czerwiec 01, 2016, 11:02:35 AM
Panie Piotrze.

Chodzi o to:

Akt małżeństwa nr 3. Jeziory. 19.05.1831. Dominik Tołoczko, l. 30, s. Piotra i Teodory z Sierkuciewskich, z okolicy Zapole i Marianna Eysymonttówna, l. 34, c. Franciszka i Bogumiły, z okolicy Eysymonty. Świadkowie Adam Tołoczko, Kazimierz Sierkuciewski.

Tych Sierkuciewskich pisano również Sierkuczewscy.

Pozdrawiam serdecznie.

Na chwilę obecną wiemy już trochę więcej - Dominik Tołoczko, syn Piotr i Teodory z domu Sierkuciewska (Sierkuczewska/ Sierkutowska) urodził się 24 X 1800 roku w okolicy Zapole. Ochrzczony został w Cerkwi w Kozłowiczach w dniu 27 X 1800 roku. W czasie chrztu był bierzmowany, co świadczy, że był ochrzczony w obrzędzie greko-katolickim. Rodzicami chrzestnymi byli Zachariasz Tołoczko z Małgorzatą Tołoczko i Józef Tołoczko z Franciszką Łozowiecka (Łozowicka) - wszyscy kumowie z okolicy Zapole. Dominik miał co najmniej troje rodzeństwa:

Teresa ur. 20 VIII 1796 roku okolica Zapole
Andrzej ur. 26 III 1806 roku okolica Zapole
Tekla ur. 29 I 1807 roku okolica Zapole

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Żona Piotra, a matka w/w - Teodora Tołoczko zd. Sierkuciewska (Sierkuczewska/ Sierkutowska) zmarła 20 X 1816 roku w okolicy Zapole i pochowana została na cmentarzu przycerkiewnym w Kozłowiczach. z aktu wynika, że żyła 50 lat (czyli urodzona ok. 1766). Aktu zgonu Piotra Tołoczko do 1819 roku nie odnalazłem.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

#24
W aktach parafii Werejki, zamieszczonych ostatnio na FS pojawia się kilkakrotnie nazwisko Tołłoczko (np. w urodzeniach z 1864 r. akt nr 13, 35, 38. W akcie 32 matką chrzestną jest Katarzyna (c. Bazylego?) Tołłoczko.  Nie wiem, czy akurat Ci Tołłoczkowie są w kręgu Panów zainteresowań, ale może komuś się ta informacja przyda.  Pojawia się też m. in. nazwisko Koncewicz, Butrym, Oleszkiewicz, Augustynowicz.

Pozdrawiam
Ata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Piotr Paweł CYPLA

#25
Cytat: Ata w Czerwiec 27, 2016, 05:12:23 PM
W aktach parafii Werejki, zamieszczonych ostatnio na FS pojawia się kilkakrotnie nazwisko Tołłoczko (np. w urodzeniach z 1864 r. akt nr 13, 35, 38. W akcie 32 matką chrzestną jest Katarzyna (c. Bazylego?) Tołłoczko.  Nie wiem, czy akurat Ci Tołłoczkowie są w kręgu Panów zainteresowań, ale może komuś się ta informacja przyda.  Pojawia się też m. in. nazwisko Ejsmont, Butrym, Oleszkiewicz, Augustynowicz. Pozdrawiam Ata

Dziękuję bardzo za informacje. Wszystko co jest związane z nazwiskiem Tołoczko/Tołłoczko leży w kręgu moich zainteresowań. Podany trop na pewno wykorzystam. Gdybym mógł prosić o link - nie mogę odnaleźć plików z tą parafią.

Pozdrawiam
Piotr CYPLA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

Przeglądając akta parafii Repla na FS (z lat 1854-1864) zauważyłam jeszcze kolejnych Tołłoczków:
akt nr 94 - (urodzenia  Repla  1860 r.) Iwan Tołłoczko s. Kazimierza i ? z d. Garbacewicz
akt nr 94 -  (urodzenia 1861 r. Repla)  - Marianna Tołoczko c. Krzysztofa i Krystyny z d. Kowalczuk
akt nr 22 - (urodzenia Repla 1862)  Kazimierz Tołłoczko s. Kazmierza i Julianny z d. Garbacewicz
akt nr 26 ( śluby Repla 1863)  Iwan Tołoczko l. 28 + chyba Józefa  z d. Szermel (?) l.27
Pozdrawiam
Ata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Sławomir Olczyk

Witam.

Ludwik Tołłoczko, występuje 25.11.1766 w Nomejkach (par. Wołpa) jako chrzestny Jana Rzepeckiego, z tytułem chorążego (vex. cohortis).

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Ata w Lipiec 03, 2016, 08:34:57 PM
Przeglądając akta parafii Repla na FS (z lat 1854-1864) zauważyłam jeszcze kolejnych Tołłoczków:
akt nr 94 - (urodzenia  Repla  1860 r.) Iwan Tołłoczko s. Kazimierza i ? z d. Garbacewicz
akt nr 94 -  (urodzenia 1861 r. Repla)  - Marianna Tołoczko c. Krzysztofa i Krystyny z d. Kowalczuk
akt nr 22 - (urodzenia Repla 1862)  Kazimierz Tołłoczko s. Kazmierza i Julianny z d. Garbacewicz
akt nr 26 ( śluby Repla 1863)  Iwan Tołoczko l. 28 + chyba Józefa  z d. Szermel (?) l.27

Dziękuję bardzo za cenną informację. Dwa z wymienionych aktów (94/1860 i 22/1862) dotyczą przodków jednego z uczestników grupy "TOŁŁOCZKO historia rodu" na Fecebook. Szukał tego latami, więc jest zapewne niewymownie wdzięczny. Ja osobiście badam historię tego rodu, tak więc każda informacja związana z tym nazwiskiem jest dla mnie bezcenna. O ile to nie sprawi kłopotu, to bardzo proszę zwrócić uwagę w czasie indeksowania na to nazwisko.

Z wielkim genealogicznym podziękowaniem
Piotr CYPLA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

#29
Panie Piotrze,
cieszę się, że moje informacje komuś się przydały.
Oto kolejni Tołłoczkowie (akty z kościoła w Werejkach filii par. replańskiej):
4/1846 r. Wincenty Tołłoczko ur. w miejscowości Lwówki, rodzice: Jakub Tołłoczko i Katarzyna Nosko https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-JS98-3?i=189&cat=2323282

17/1846 r. Leon Masłowski, ur. w miejscowości Krleniki, rodzice: Marcin Masłowski i Anna Tołłoczko
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J9B5-M?i=192&cat=2323283   

22/1846 r. Antoni Ambroży Bohatyrowicz, ur. w Folwarku Mukowicze, rodzice: Wincenty Bohatyrowicz i Karolina Tołłoczko

31/1847   Magdalena Masłowska,  ur. we wsi Kolewiki, rodzice: Marcin Masłowski, Anna Tołłoczko
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J9YB-M?i=642&cat=2323279

45/1847   Michalina Mikidon,  ur. Tereszki, rodzice: Ludwik Mikidon, Krystyna Tołłoczko    https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J91K-5?i=644&cat=2323281

18/1846   Leon    Masłowski, 4 tyg., s. Marcina Masłowskiego i Anny Tołoczko, zm. w wsi Kolewiki, https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-JS94-R?i=207&cat=2323279

11/1847   Rozalia Kreyza 4 lata, zm. we wsi Lwówki, c. Sylwestra Krejzy i Rozali Tołoczko https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J9YP-1?i=804&cat=2323280

30/1847   Józefata Biziniek, 15 lat, c. Jana Bizinka i Konstancji Tołłoczko zm. we wsi Butrymki   https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J91W-8?i=806&cat=2323279

53/1847   Katarzyna    Krzyz, 13 lat, c. Sylwestra Krzyza i Róży Tołoczko, zm. we wsi Lwówki   https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J91Q-3?i=808&cat=2323282

66/1847   Jan Tołłoczko, 60 lat, s. Jana Tołłoczko i Krystyny Makidon, zm. w Folwarku Kużmicze,    https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-J9Y5-N?i=809&cat=2323284

30/1848   Julian Bohatyrowicz, 7 dni, s. Wincentego Bohatyrowicz i Karoliny Tołłoczko, zm. w miejscowości Repelka   https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-DSY1-J?i=352&cat=2323279

38/1848   Antoni Tołłoczko, 6 lat, s. Jakuba Tołloczko i Katarzyny Nosko, zm. we wsi Lwówki   https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM1-D397-B?i=353&cat=2323279   


Pozdrawiam
Malgorzata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ