Autor Wątek: Witam forumowiczów  (Przeczytany 120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koncord

• Newbie
  • *
Witam forumowiczów
« dnia: Styczeń 10, 2018, 03:29:56 pm »
Dziękuję za udostępnienie forum.
Nazywam się Konrad Milewski. Z Grodzieńszczyzną jestem związany poprzez swego dziadka Edwarda Milewskiego ur. 23,11,1907 roku co prawda w Białymstoku ale do roku 1942 posiadającego dom w Grodnie na ul. Młynarskiej (obecnie Krasnopartyzanckiej 76). Zaś babcia Alicja z domu Panasiuk urodziła się w Grodnie (1914 r.).
Dziadek był z zawodu inspektorem ziemskim i z racji wykonywanego zajęcia z reguły mieszkał w okolicznych majątkach.
Pod koniec 1942 roku pracował i mieszkał w majątku Złobowszczyzna nieopodal Repli. Jego ojciec Wincenty zamieszkiwał albo nieopodal w Burniewie z rodziną córki Kulikowskimi albo też w Ztobowszczyźnie. Tam też Wincenty Milewski zmarł. Pochowany został prawdopodobnie na cmentarzu w Repli
Mam zatem prośbę do forumowiczów. Czytałem że kilka osób jest w posiadaniu zdjęć z cmentarza w Repli. Czy znajduje się na nich grób mojego pradziadka Wincentego Milewskiego zmarłego w 1942 (lub początek 1943 r.)

Offline A. Rybalko

• Jr. Member
  • **
Odp: Witam forumowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:17:00 pm »
Witam serdecznie!

To pięknie, że Pan się przedstawił na forum. Informuję na początek, że żaden Milewski nie mieszkał w parafii Repla wg danych spisu z roku 1909. Czyli ta parafia dotyczy tylko małego odcinka w Pana rodzinnej historii.

Pozdrawiam,
Alicja

Offline koncord

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:09:00 pm »
Tak parafia Repla to niewielki wycinek. Ale zmarł tam pradziadek. Dlatego pytałem o zdjęcia z cmentarza. W latach 60-tych byli tam mój dziadek i ojciec i odwiedzali jego grób, ale poza ustnym przekazem nic nie mam.

Offline wkublicki

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:38:29 pm »
Dzięki uprzejmości R. Jurowskiego dostałem taki link do kolekcji zdjęć cmentarza w Repli.

https://goo.gl/photos/CGMjd5fYaW3RmdSh6

Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki

Offline koncord

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:24:17 am »
Dziękuję za link. Nie znalazłem grobu swojego przodka, chociaż nie liczyłem na wiele. Ale, liczyłem na groby Kulikowskich z Burniewa (parafia Repla) a ich także nie ma. Moja rodzina była przyjezdna, spędziła tam góra 2 lata. Jednak Dla Kulikowskich to rodzinne strony. Gdzie zatem są pochowani? W Ejsmontach? parafii głównej linii Kulikowskich z Kulik? Spróbuję dotrzeć do ich krewnych w Białymstoku.

Offline A. Rybalko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2018, 04:13:11 pm »
Należy tu zauważyć, że zdjęcia nie obejmują całego cmentarza, moich grobów też tu nie ma, a istnieją.

Pozdrawiam,
Alicja