Chwojnicki/Chojnicki, Hamera/Chamera, Prokop/Prokopczyk - okolice Kamionki

Zaczęty przez eidolon, Maj 14, 2019, 09:51:50 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eidolon

Poszukuję informacji o rodzinie zamieszkałej przed wojną w parafii Kamionka (obecnie rejon szczuczyński obwodu grodzieńskiego, w latach 1929-39 - powiat szczuczyński,  woj. nowogródzkie, do 1929 - powiat grodzieński, woj. białostockie), m.in. we wsiach Głębokie i Łupiny.
W tamtej okolicy mieszkali na początki XX w. moi prapradziadkowie - Kazimierz Chwojnicki (nazwisko w niektórych dokumentach było podawane jako Chojnicki) i jego żona (być może o imieniu Anna) z domu Prokop lub Prokopczyk. Zmarli gdzieś pomiędzy 1908 a 1925 r. Mieli przynajmniej 5 dzieci - w kolejności od najstarszego: Anastazja, Adam, Józef, Bronisława i Jan Chwojniccy. Ich córka - Bronisława Chojnicka, ur. prawdopodobnie 20 czerwca 1907 lub 10 października 1907 r. w Łupinach w tamtejszej parafii - była moją prababcią. W 1925 r. wyszła za mąż za mojego pradziadka - Władysława Hamerę (czasem nazwisko pisane jako Chamera), pochodzącego z Kieleccyzny byłego żołnierza legionistę, który jako osadnik wojskowy dostał ziemię w osadzie Głębokie. Do wybuchu II wojny światowej urodziło im się siedmioro dzieci: Czesław (ur. 1926), Anna (ur. 1928), Wanda (ur. 1929), Regina (ur. 1933), Genowefa (ur. 1935), Bolesław (ur. 1936) i Jan (ur. 1938).
10 lutego 1940 roku cała rodzina została (Władysław i Bronisława z dziećmi) zostali wywiezieni do Kazachstanu.
Jeżeli ktoś dysponowałby jakimiś informacjami/wskazówkami itd., które mogłyby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.