Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Błędy w indeksowanych księgach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ata dnia Dzisiaj o 08:41:18 am »
W księdze małżeństw z fary w Grodnie z 1872 r. brak jest aktów 29-31.  Z pierwotnej numeracji księgi wynika, że brak jest jednej karty w tejże księdze (nr 63).  Brakuje w metrykach również aktu nr 36, który prawdopodobnie przeoczył kopista.
Uwagi dotyczą księgi na FS, czyli kopii z NIAB w Grodnie.

Małgorzata

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSMW-ZSRW-7?i=480&cat=1046002
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSMW-ZSBK-S?i=482&cat=1046002
2
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Poszukuje rodziny Szepielewicz,Kolenda,Zaniewscy,Bargielscy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A.Markiewicz dnia Dzisiaj o 12:32:27 am »
Autografų kolekcija. F7, Laiškai: raidė "Š". [Laiškas[ / Šepelevičius (Szepielewicz) Leonas, Charkovo univversiteto docentas - Janui Karlovičiui
http://www.epaveldas.lt/object/recordDescription/LMAVB/MAB04-000074812
3
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Odp: Aktualny stan indeksacji 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A. Rybalko dnia Sierpień 15, 2018, 07:50:39 pm »
Wspaniale, dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że Pan znowu jest na forum. Rozstania są dobre tylko po to, żeby można było wracać.
4
Autoprezentacje / Odp: Dmitrjew, Jasińscy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Sierpień 15, 2018, 06:51:31 pm »
Dzień dobry, przy okazji planowanego wyjazdu na motocyklu do Grodna i poszukiwania ulic Jerozolimskiej i Skidelskiej trafiłem na forum.
Jestem wnukiem rodziny Dmitrjew (Jan i Stanisława z domu Jasińska), a prawnukiem Romualdy i Mikołaja. Pradziadek Mikołaj przepadł wyprowadzony przez NKWD prawdopodobnie późną jesienią lub wczesną zimą 1944. Serdecznie Państwa pozdrawiam i jeśli w jakiś sposób drogi naszych przodków się krzyżowały i posiadają Państwo w tym względzie wiedzę, zachęcam do kontaktu.

Witam, w spisie wiernych parafii bernardyńskiej z 1926 roku podane nazwisko w obrębie ulic Jerozolimskiej i Skidelskiej nie występuje. Ze zbliżonych nazwisk tylko DYMITRUK - Józefa lat 39 i jej syn Józef ur. ok. 1925. Ojciec wyznania prawosławnego. Rodzina mieszkała przy ul. Jerozolimskiej 18.
Nazwiska DMITRIEW brak  również na tzw. Zaułku Jerozolimskim i pozostałych ulicach Grodna leżących w obrębie parafii bernardyńskiej. Być może mieszkali gdzieś w okolicy Grodna.
Stanisława DMITRIEW z domu JASIŃSKA - nie wiem kiedy urodziła się Pańska babcia, ale jej nazwisko rodowe występuje w spisie. Ta którą odnalazłem urodziła się około 1918 roku i była córką Marcina i Teofili zd. ANDRUSZKIEWICZ. Mieszkali w Grodnie przy ul. Bonifraterskiej 7.

Pozdrawiam
Piotr
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Sierpień 15, 2018, 06:09:53 pm »
Bardzo chętnie sprostuję moje sformułowanie! Panie Piotrze, czy mógłby Pan podać właściwe zdanie, które umieściłabym pod informacją o indeksach metryk parafii Jeziory, Kozłowicze i Żydomla. Na przykład: "Indeksy na żądanie zostaną udostępnione przez N.N." Albo jakoś inaczej. Pan "wd", który indeksuje Kuźnicę, również nie udostępił indeksów w genetece, ale chętnie pozwala zajrzeć zainteresowanym, wystarczy do niego napisać.

Pani Alicjo, indeksy będą w formie skróconej udostępnione na portalu Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich, tak jak to było robione do tej pory. Nie wiem tylko kiedy to nastąpi. O ile ktoś będzie zainteresowany może oczywiście do mnie napisać.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A. Rybalko dnia Sierpień 15, 2018, 05:17:17 pm »
Bardzo chętnie sprostuję moje sformułowanie! Panie Piotrze, czy mógłby Pan podać właściwe zdanie, które umieściłabym pod informacją o indeksach metryk parafii Jeziory, Kozłowicze i Żydomla. Na przykład: "Indeksy na żądanie zostaną udostępnione przez N.N." Albo jakoś inaczej. Pan "wd", który indeksuje Kuźnicę, również nie udostępił indeksów w genetece, ale chętnie pozwala zajrzeć zainteresowanym, wystarczy do niego napisać.

Tu widziałabym dla siebie problem w nawiązywaniu czasochłonnej korespondencji... Ale naturalnie każdy niech postępuje w zgodzie ze swoimi możliwościami i poglądami.

P.S. Publikując indeksy w genetece zawsze myślę o tych, którzy nie wiedzą, gdzie szukać swoich przodków, którzy byli mobilni i często zmieniali miejsce zamieszkania, idąc "za pracą". Tak się ma sprawa z moimi przodkami. Dzięki indeksom powstaje szansa natrafienia na ich ślad.

7
Autoprezentacje / Dmitrjew, Jasińscy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eulem dnia Sierpień 15, 2018, 05:09:29 pm »
Dzień dobry, przy okazji planowanego wyjazdu na motocyklu do Grodna i poszukiwania ulic Jerozolimskiej i Skidelskiej trafiłem na forum.
Jestem wnukiem rodziny Dmitrjew (Jan i Stanisława z domu Jasińska), a prawnukiem Romualdy i Mikołaja. Pradziadek Mikołaj przepadł wyprowadzony przez NKWD prawdopodobnie późną jesienią lub wczesną zimą 1944. Serdecznie Państwa pozdrawiam i jeśli w jakiś sposób drogi naszych przodków się krzyżowały i posiadają Państwo w tym względzie wiedzę, zachęcam do kontaktu.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Sierpień 15, 2018, 03:57:26 pm »
Albin - Pani Alicja może się trochę niefortunnie wyraziła. Indeksy będą udostępniane zainteresowanym osobom, ale na pewno nie na portalu genealodzy.pl. Znasz doskonale moje zdanie na temat publicznego udostępniania i chyba sam je po części wyrażasz. Oczywiście nie zamierzamy trzymać wykonanych indeksów w "szufladach", bo to jak sam wspomniałeś trochę wypacza sens indeksacji. Być może zaczniemy nasze indeksy wydawać w formie książkowej, próbując w ten sposób uzyskać jakieś wsparcie finansowe dla działalności Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich. Jak sam doskonale wiesz z gotowych indeksów każdy chce korzystać, ale do wykonania ciężkiej pracy indeksacyjnej chętnych niestety niezbyt wielu i praktycznie można ich policzyć na palcach. Do krytykowania czyjeś pracy też się trafia wielu chętnych, podobnie jak do czerpania korzyści finansowych z czyjeś pracy.

Pozdrawiam
Piotr
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albink dnia Sierpień 15, 2018, 01:01:25 pm »
Dziś pragnę podzielić się informacją o pracach indeksacyjnych z dwóch parafii unickich w Kozłowiczach i Żydomli, znajdujących się nieco na wschód od Grodna. Jest to w sumie około 2 tys. bardzo dokładnych indeksów, które sporządzili panowie Cypla i Gorczyca. Wyniki tej pracy mogą być udostępnione wyłącznie członkom Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich (SRG).
Jeśli to prawda, co podała Pani Alicja, to jest problem. Czy można wiedzieć, czym to jest podyktowane? Ja sam jestem przeciwnikiem udostępniania indeksów w takiej formie jak w genealodzy.pl. Człowiek napracuje się i jeszcze czasem jest krytykowany, bo np. wpisał do indeksu nazwisko z literką h zamiast g. Ale zdecydowana większość opracowuje te indeksy i je udostępnia bez ograniczeń. Więc i ja zastanawiam się, czy swoje indeksy trzymać tylko dla siebie i udostępniać je wąskiej grupie osób. Ale to chyba mija się z ideą indeksacji.
10
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: poszukiwanoa rodziny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafał Jurowski dnia Sierpień 14, 2018, 03:11:31 pm »
Witam,

A może jednak wniesie Pan/Pani jakąś coś nowego do tego tematu ?

Pozdrawiam
Rafał
Strony: [1] 2 3 ... 10