Szydlowicze, powiat wolkowyski

Zaczęty przez vnukinga, Październik 25, 2014, 04:14:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vnukinga

Witam wszystkich,

Poszukuje informacji na temat lokalizacji akt metrykalnych kosciola Rzymsko-katolickiego w Szydlowiczach. To byla parafia moich przodkow, tam urodzila sie moja praprabacia Anna z domu Bieleninik ok. roku 1859. Poslubila ona mojego prapradziadka Wincentego Rogożko. Po zamknieciu parafii rzymsko-katolickiej w Werejkach (w wyniku upadku Powstania Styczniowego, styczen 1865, parafia zostala zamknieta a pozniej zamieniona w cerkiew) moi pradziadowie Rogożko uczeszczali wlasnie do kosciola w Szydlowicach.
Jesli ktos posiada jakiekolwiek informacje na temat tej parafii bede niezmiernie wdzieczna za pomoc.
Slyszalam rowniez o rzekomych spisach ludnosci z tamtych terenow. Czy ktos orientuje sie byc moze gdzie ich szukac?
Dziekuje uprzejmie
Pozdrawiam

Kinga Vnuk
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

Rafał Jurowski

#1
Witam,

W wileńskim archiwum LVIA są spisy przystępujących do spowiedzi dekanatu wołkowyskiego
na pewno za rok 1859 fond 604 opis 3 dzieło 1254.

Pozdrawiam
Rafał

vnukinga

Dziekuje bardzo Rafale!
:)

Pozdrawiam

Kinga Vnuk
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)