Łozowicki z powiatu grodzieńskiego

Zaczęty przez Piotr Paweł CYPLA, Styczeń 17, 2016, 01:00:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Paweł CYPLA

Poszukuje informacji o przodkach i potomkach rodzin noszących nazwisko ŁOZOWICKI (pisani także Łozowiecki, Łazowiecki) występujących na przełomie XIX/XX wieku w okolicach Kozłowicze, Ejsmonty, Tołoczki, Zapole i Kotra lub innych powiatu grodzieńskiego. Głównymi wątkami moich poszukiwań są następujące małżeństwa:

ŁOZOWICKI Józef & SIPOWICZ Ewa - ich synem był Szymon (ur.1845). Mieszkali w okolicy Zapole

ŁOZOWICKI (Łozowiecki) Jerzy & JUROWSKA Magdalena (ur. ok. 1812, zm. ok.1882) - mieli co najmniej troje dzieci: Wiktor, Anna  i Franciszka (ur. ok. 1845) - prawdopodobnie okolica Zapole

ŁOZOWICKI Antoni (zm. ok. 1910-1926) & JUROWSKA Magdalena (ur. ok. 1870, zm. po 1938) - mieli co najmniej troje dzieci: Leon (ur. ok. 1898), Rufina (ur. ok. 1904), Józef (ur. ok.1910). W 1926 roku mieszkali w okolicy Zapole (notowani jako wierni parafii Kozłowicze), w 1938 roku występują jako właściciele gruntów w Ejsmontach

ŁOZOWICKI Aleksander (ur. ok. 1863) & CYDZIK Konstancja (ur. ok. 1877) - mieli co najmniej troje dzieci: Jadwiga (ur. ok.1910), Witold (ur. ok.1912), Adam (ur. ok.1917). W 1926 roku mieszkali w okolicy Zapole (notowani jako wierni parafii Kozłowicze)

ŁOZOWICKI Jan & SIPOWICZ Maria (ur.1884) c.Józefa i Feliksy zd. CYDZIK - mieli prawdopodobnie 8 dzieci i mieszkali w Kozłowiczach

ŁOZOWICKI Władysław s. Józefa & (?) Maria - mieli co najmniej czworo dzieci: Józefa, Aniela, Jadwiga, Antoni. W 1938 roku występują  w okolicy Tołoczki

ŁOZOWICKI Władysław & KAMIŃSKA Emilia - mieli co najmniej dwoje dzieci: Józef (ur. ok. 1898 Ejsmonty), córka (?)

ŁOZOWICKI Józef s. Władysława i Emilii zd. KAMIŃSKA (I małżeństwo) ORECHWO Antonina (1900-1927) & (II małżeństwo) EJSMONT Rufina - z obydwu związków narodziło się co najmniej troje dzieci: Józef (1923), Kazimierz (1928), Stanisław (1936),

Ponadto, poszukuje informacji o:

ŁOZOWICKI Konstanty - miał prawdopodobnie synów: Edward, Józef
ŁOZOWICKI Edward s. Konstantego - w 1938 roku okolica Tołoczki
ŁOZOWICKI Józef s. Konstantego - w 1938 roku okolica Kozłowicze
ŁOZOWICKI Izydor - w 1938 roku okolica Kotra
ŁOZOWICKI Wincenty - miał prawdopodobnie synów: Jan i Józef
ŁOZOWICKI Jan s. Wincentego - w 1938 roku okolica Kozłowicze
ŁOZOWICKI Józef s. Wincentego - w 1938 roku okolica Kozłowicze
ŁOZOWICKA Pelagia - w 1938 roku okolica Kozłowicze
ŁOZOWICKI Stanisław - w 1938 roku okolica Kozłowicze

Na popisie szlachty grodzieńskiej z 5 X 1765 roku wymienia się dwóch szlachciców stawających z Zapola, przypisując ich do ,,okolicy Eysymąty" (Ejsmonty) - jednym z nich był  ,,Imć pan Mateusz Łazowicki na koniu gniadym, z szablą, z Zapola". Może ktoś posiada więcej informacji na temat powyższego Imć Pana...
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Barbara

#1
Witam .Jestem wnuczką Jana Łozowickiego i Marii z domu Sipowicz.Mieli oni 8 dzieci: Stanisława, Jana, Józefa,Helenę,Wanda,Jadzia,Teresa i Stanisława której jestem córką.Dziś żyje tylko moja mama i ciocia Teresa.Mieszkamy w Kleosinie koło białegostoku.Mój telefon 513227517

Pawel S

Cytat: Piotr Paweł CYPLA w Styczeń 17, 2016, 01:00:35 PM

Ponadto, poszukuje informacji o:

ŁOZOWICKI Konstanty - miał prawdopodobnie synów: Edward, Józef
ŁOZOWICKI Edward s. Konstantego - w 1938 roku okolica Tołoczki
ŁOZOWICKI Józef s. Konstantego - w 1938 roku okolica Kozłowicze
ŁOZOWICKA Pelagia - w 1938 roku okolica Kozłowicze



Witam.
Prawdopodobnie Konstanty Lozowicki jest moim prapradziadem. Jego zona byla Franciszka Lozowicka (z domu Ejsmont, ale jest to niepewne), ktora zmarla podczas porodu mojego pradziada Jozefa. Od drugiej zony (niestety nie znam jej imienia) mial syna Edwarda, ktory z tego co wiem osiedlil sie pozniej w Polsce. Jozef ozenil sie z Pelagia Lozowicka z domu Liniewicz i mieli troje dzieci. Jakby to bylo interesujace chetnie odpowiem na wszelkie pytania. Pozdrawiam, Pawel.

z_Grodna

Witam,

Szukam jakiejkolwiek infornacji o małżeństwie Łozowiccy:
Izydor Łozowicki (syn Wacława i Marianny z Jurowskich) i Józefa Łozowicka z d. Gruszka (córka Konstantego i Anny z d. Sosna). Według metryki ślubnej w roku 1920 mieszkali na przedmieściu Grodna (parafia Farna). Tutaj też urodziła się ich córka Antonina w roku 1921. Ale poźniej ta rodzina już nie występuje ani w spisie parafian, ani nie ma żadnych metryk chrzestnych dotyczących innych dzieci. Józefa Łozowicka z d. Gruszka była siostrą mego prapradziadka. Następne pokolenia po nim już o tej Józefie nigdy nie mówiły, więc pewnie że nie było z nią żadnego kontaktu. Mój dziadek nie wiedział nawet, że taka w ogóle istniała. Myślę, że te Łozowiccy przeprowadzili się gdzieś indziej. Widzę, tu u Pana takie same imię i nazwisko - Izydor Łozowicki. Być może to ta sama osoba przeze mnie poszukiwana?

Pozdrawiam,

Wiera