Autor Wątek: WYSZUKIWANIE W METRYCE LITEWSKIEJ - Rejestry podymnego WKL  (Przeczytany 14847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aniela Awtuch

• Newbie
  • *
Odp: WYSZUKIWANIE W METRYCE LITEWSKIEJ - Rejestry podymnego WKL
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 06, 2017, 11:50:35 pm »
Witam Panie Piotrze,
zwracam się z nieśmiałą prośbą o sprawdzenie nazwiska Awtuch względnie Autuch - woj.wileńskie. Pozdrawiam. Aniela Awtuch

Offline Marcin Suchocki

• Newbie
  • *
Odp: WYSZUKIWANIE W METRYCE LITEWSKIEJ - Rejestry podymnego WKL
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 16, 2017, 11:19:21 pm »
Panie Piotrze,
Podymne z województwa trockiego.
Piszę na forum, bo może takie informacje pomogą innym genealogom amatorom.
Wysyłałem juz tu zapytanie odnośnie nazwiska Suchocki występującego w Szaciłówce/Korycin i okolicy.
Poprzednio poinformował mnie Pan, że nazwisko Suchocki nie występuje w rejestrach podymnego z województwa trockiego.
Chciałbym jednak wrócić do tematu ponieważ pojawiły się nowe wątki w genealogii mojej rodziny.
Więc, nazwisko Suchocki na pewno pojawia się w tym regionie w 1681 roku. Ale na podstawie przestudiowanych metryk może ono być zamienne z nazwiskami Deynowski/Dejnowski/Dajnowski i Busioł/Buszoł w różnych ich odmianach w miejscowościach/ wioskach okolicznych.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy koloniści mogli być zwolnieni z podymnego i w związku z tym nie pojawili sie w spisie? Zapis de Zielona Wola może być sugestią.
2. Czy spis dotyczył każdego stanu czyli szlachty i chłopów?
3. Jeżeli mieszkali nie na swoim to nie zostali odnotowani?
4. No i na koniec czy pojawia się miejsocwość Zielona Wola, bo pod taką odnotowani są Suchoccy.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Marcin Suchocki