Grodzcy h.Belina

Zaczęty przez Miroslaw Grodzki, Marzec 11, 2013, 04:07:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miroslaw Grodzki

Szukam informacji /historia, miejsce zamieszkania itp/ o rodzinie Grodzkich  herbu Belina wylegitymowanych w r.1853 i zapisanych do Ksiąg Szlachty Guberni Grodzieńskiej przez Ignacego Grodzkiego s.Franciszka wraz z sześcioma synami.

Rafał Jurowski

Witam serdecznie,

Czy dotarł Pan do materiałów zgromadzonych w Archiwum w Grodnie ? Fond zawierający księgi wywodowe w zasadzie całkowicie został utracony zapewne w wyniku pożaru Grodna w 1885 roku, jednak ostały się dzieła na litery B,W i G czyli może mieć Pan szczęście i odnaleźć tam jakieś informacje na temat tej linii.

"Гродненская губерния – в Национальном историческом архиве Беларуси в г.Гродно (фонд 332). Этот фонд почти полностью утрачен. Сохранились 45 дел, включая всего 2 родословные книги за 1875 г. (на литеры Б, В, Г). Протоколы выводных комиссий и дела о дворянстве отсутствуют."

http://archives.gov.by/index.php?id=854614

Pozdrawiam
Rafał

Miroslaw Grodzki

Serdeczne dzięki - sprobuje przebic się przez cyrylicę, może sie uda.
pozdrawiam
M.Grodzki 

Sławomir Olczyk

Cytat: Rafał Jurowski w Marzec 12, 2013, 09:05:02 PM
Witam serdecznie,

Czy dotarł Pan do materiałów zgromadzonych w Archiwum w Grodnie ? Fond zawierający księgi wywodowe w zasadzie całkowicie został utracony zapewne w wyniku pożaru Grodna w 1885 roku, jednak ostały się dzieła na litery B,W i G czyli może mieć Pan szczęście i odnaleźć tam jakieś informacje na temat tej linii.

"Гродненская губерния – в Национальном историческом архиве Беларуси в г.Гродно (фонд 332). Этот фонд почти полностью утрачен. Сохранились 45 дел, включая всего 2 родословные книги за 1875 г. (на литеры Б, В, Г). Протоколы выводных комиссий и дела о дворянстве отсутствуют."

http://archives.gov.by/index.php?id=854614

Pozdrawiam
Rafał

Po prostu łżą. Skąd zatem genealogia na A? A skądinąd wiem i o innych, które tylko za ciężkie pieniądze i alkohol można wydębić na miejscu...

Rafał Jurowski

#4
Witam serdecznie,

Może zachowały się jakieś duplikaty coponiektórych wywodów np. w St. Petersburgu, zresztą są jeszcze księgi metrykalne i pewnie inne dokumenty, z których wiele danych można wyciągnąć i odtworzyć genealogię, ale czemu Grodno miałoby kłamać, że nie posiada tych wywodów ?
Czy mógłbyś napisać o jakie genealogię na literę A chodzi i skąd pochodziły dokumenty, czy na pewno z Grodna  ?
Możliwe także, że na stronie białoruskich archiwów jest błąd i brakuje kilku literek, choć raczej trudno mi w to uwierzyć, z drugiej strony bardzo bym sie ucieszył gdyby faktycznie były wywody na inne literki ...

Pozdrawiam
Rafał

Miroslaw Grodzki

Wiadomośc "poprostu łżą..." nie pochodzi ode mnie i jej nie rozumiem.
Nadal będe szukał i będee wdzięczny za ewent.dalsze wiadomości.
pozdrawiam
Mirosław Grodzki

Rafał Jurowski

Cytat: Miroslaw Grodzki w Marzec 14, 2013, 10:48:53 AM
Wiadomośc "poprostu łżą..." nie pochodzi ode mnie i jej nie rozumiem.
Nadal będe szukał i będee wdzięczny za ewent.dalsze wiadomości.
pozdrawiam
Mirosław Grodzki

Witam,

Spokojnie wiem, że to nie od Pana wiadomość .... :)
Zakoduje Pana nazwisko jak na coś trafię to dam znać...

Pozdrawiam
Rafał

Sławomir Olczyk

Cytat: Miroslaw Grodzki w Marzec 14, 2013, 10:48:53 AM
Wiadomośc "poprostu łżą..." nie pochodzi ode mnie i jej nie rozumiem.
Nadal będe szukał i będee wdzięczny za ewent.dalsze wiadomości.
pozdrawiam
Mirosław Grodzki

W latach 60. XIX wieku jedna z Antuszewiczównych wyszła za mąż za Grodzkiego...

Pozdrawiam serdecznie.

Rafał Jurowski

Witam,

Co do wywodów to w Sankt Petersburgu odnośnie Grodzkich znajdują się jakieś teczki... proszę poszukać w opisach tych fondów

http://fgurgia.ru/showObject.do?object=27604089&viewMode=H_10610&link=1&page=1

Ф. 1343 Оп. 19. Название описи: 1813-1894 гг., 5333   eд.xр.

О сопричислении к дворянскому состоянию. Литера "Г".


oraz bardziej współczesne

Ф. 1343 Оп. 35. Название описи: 1894-1917 гг., 11141   eд.xр.

О сопричислении к дворянскому состоянию. Литеры "А - K".

Proszę kliknąć po prawej strony w link "Читать опись"

Pozdrawiam
Rafał



Miroslaw Grodzki

Serdecznie dziekuje, ale nie przebiłem sie dalej poza strone tytułową, a i z rosyjskim mam pewne trudności.
Ukłony
Mirosław Grodzki

Rafał Jurowski


Miroslaw Grodzki

Wielkie dzięki - to już jest jakiś trop.
M.Grodzki