Giedrojć/Rybko

Zaczęty przez Basia_op1, Październik 16, 2014, 09:23:45 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia_op1

Szanowni Państwo,

rozpoczynam poszukiwania swoich grodzieńskich korzeni :) Niestety, nie mam wielu informacji. Mój dziadek Stanisław Giedrojć urodził się w Sopoćkinie w 1922 r. Jego ojcem był Piotr Giedroyć - daty urodzenia nie znam, podobno zginął podczas wojny, legenda rodzinna głosi, że był tajnym posłem na sejm (ale na jaki, czy to w ogóle możliwe?). Jego żoną była Anna z domu Rybko, urodzona w 1887 r. Wiem jeszcze, że Piotr miał siostrę Wincentynę... I na tym kończy się moja wiedza. Jeśli ktoś z Państwa spotkał się z tymi nazwiskami w Grodnie i okolicy, jeśli coś Państwu mówią, będę bardzo wdzięczna za WSZYSTKIE informacje i wskazówki do dalszych poszukiwań.
Dziękuję!

Barbara Giedrojć

Rafał Jurowski

#1
Witam,

W moich poszukiwaniach trafiłem na ślub Jurowskiej z Giedrojciem

Antoni Jan Giedroyć s. Franca i Julii Pacewicz + Marią Małgorzatą Jurowska, ślub odbył się w Grodnie w końcu XIX wieku

Maria Małgorzata Jurowska była wdową po Bolesławie Jurowskim, jak nazywała się z domu muszę poszukać.

Po Giedrojciu był jeszcze trzeci mąż Stanisław Szymanowicz - Szymański, który był  - prawdopodobnie pułkownikiem piechoty
http://www.muzeumwp.pl/oficerowie/?letter=S&page=79 , może to coś Pani mówi ?

Zdaje się, że na cmentarzu w Grodnie jest jakiś nagrobek Giedrojciów powiązanych z Ejsmontami.

Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

Ta Maria Małgorzata Jurowska była bodajże z rodziny Songin

Basia_op1

Bardzo dziękuję za informacje.
Ps. Pan to chyba był niedawno na konferencji w Brzegu... :) ja również. Pozdrawiam!

Sławomir Olczyk

#4
Ci Giedroycie, o których pisze Rafał, byli z Prużańskiego. Waleria Eysymonttówna, była córką pułkownika Kazimierza i Walerii z Raczyńskich, a żoną brata wspomnianego Antoniego Giedroycia - Władysława, też z tego powiatu. Uroczyście oświadczam, że nic więcej nie wiem w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie.