Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dialogi / Stowarzyszenie Rodów Grodzieńskich - DEKLARACJE CZŁONKOWSKIE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Lipiec 27, 2017, 06:47:27 pm »
Szanowni Państwo,

osoby, które już wstępnie zadeklarowały swój akces członkowski (członkowie zwyczajni), a także inne osoby zainteresowane członkostwem bardzo proszę o wypełnienie deklaracji członka zwyczajnego. Członków wspierających prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Pełna informacja na
http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=4200

Pozdrawiam
Piotr Paweł Cypla
Wiceprezes Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich
2
Autoprezentacje / Odp: tolloczko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Lipiec 27, 2017, 06:36:56 pm »
Witam wszystkich.Moj pradziadek Jan Tolloczko syn Michala w czasie 2 wojny swiatowej trafil do niemiec na roboty jako jeniec wojenny . Po wojnie z malzonka Leontyna z domu Matyszuk osiedlil sie we Wlodawie . Poszukuje krewnych lub osob majacych informacje mogace pomoc mi w ich odnalezieniu. Serdecznie pozdrawiam.

Witam,
Przekazałem Pański post w grupie rodowej Tołłoczko/Tołoczko na FB. O ile jest to możliwe bardzo proszę napisać coś więcej o tej rodzinie. Z jakich okolic pochodzili i chociażby przybliżone daty urodzin, ślubu...

Pozdrawiam
Piotr Cypla
3
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Dogil/Dogiel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A.Markiewicz dnia Lipiec 26, 2017, 09:53:21 pm »
Dzieje kolonii polskiej w Tomsku
Maciesza, Aleksander Bolesław (1875-1945)
http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?id=165436&from=&dirids=1&ver_id=&lp=8&QI=
4
Autoprezentacje / tolloczko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bernard dnia Lipiec 26, 2017, 11:41:40 am »
Witam wszystkich.Moj pradziadek Jan Tolloczko syn Michala w czasie 2 wojny swiatowej trafil do niemiec na roboty jako jeniec wojenny . Po wojnie z malzonka Leontyna z domu Matyszuk osiedlil sie we Wlodawie . Poszukuje krewnych lub osob majacych informacje mogace pomoc mi w ich odnalezieniu. Serdecznie pozdrawiam.
5
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Hlebowicz, Chreptowicz - Grodno
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konrad dnia Lipiec 24, 2017, 12:25:04 pm »
Dzień dobry,

poniższe fakty wymagają weryfikacji, proszę je tak potraktować:

Brunon Hlebowicz

1 IX 1928 do 30 VIII 1929 – nauczyciel szkoły specjalnej w Wilnie (dla trudnej młodzieży);
od 1 V 1930 – nauczyciel w szkole powszechnej w Grodnie;
15 X 1939 - 31 VIII 1941 – „inspektor oświaty pozaszkolnej” z ramienia ZHP;
1 IX 1941 - 31 VIII 1944 – organizator tajnego szkolnictwa podstawowego i średniego w Grodnie;
Od 1 IX 1944 – nauczyciel szkoły podstawowej w Słojnikach pow. Sokółka;
1 IX 1945 - 1 IX 1948 – nauczyciel w liceum państwowym w Skolimowie;
1 IX 1949 - 30 I 1951 - pracownik Państwowych Zakładów Pomocy Szkolnych w Warszawie (kierownik wytwórni biologicznej);
1 V 1951 - 31 VIII 1951 – nauczyciel w jednej z warszawskich szkół podstawowych;
od 1 XII 1951 – redaktor w Państwowych Zakładach Foto-Przeźroczy w Warszawie.

Ojciec Pana Brunona był pracownikiem Chłopskiego Banku Rolnego w Grodnie, później zaś miejskim urzędnikiem skarbowym. Matka posiadała warsztat krawiecki. W 1913 roku władze carskie zesłały ojca Pana Brunona do Orenburga; pojechali całą rodziną, powrócili do Grodna w 1921 roku. Brunon miał dwie siostry, Reginę (nauczycielka) i Mieczysławę (maszynistka). Miał kłopoty ze zdrowiem, i z tego powodu nie ukończył szkolenia wojskowego w krakowskiej szkole podchorążych, na które oddelegowano go w 1929 roku.

W 1934 roku wziął ślub z Janiną Iwaszczyńską z Grodna.

(O obronie Grodna jest jego szczegółowy raport, więc nie przytaczam).

Brunon Hlebowicz posługiwał się pseudonimami „Znachor” i „Jan Chreptowicz”. Podczas okupacji zajmował się fałszowaniem dokumentów i sabotażem. Komórka, którą tworzył, a która podlegała białostockiemu podziemiu, nosiła kryptonim „Mewa”. Do Szarych Szeregów włączył ją Kazimierz Wasilewski.

Hlebowicz podczas okupacji prawdopodobnie zamieszkiwał dom przy ul. Piaskowej 9.

Ukłony
6
Szukam rodziny, nazwiska / Rodzina Ekstowicz ( Extowicz, Ekstovich, Экстович )
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Włodzimierz Ekstowicz dnia Lipiec 21, 2017, 06:17:01 pm »
Witam

Poszukuję śladów rodu Ekstowicz na Grodzieńszczyźnie. Jedna z gałęzi rodu znalazła się w czasie 2 w.ś. w Grodnie ( głównie Borys Ekstowicz) , ich potomkowie są na terenie dzisiejszej Rosji.  Szukam wszelkich śladów Ekstowiczów, grobów, żyjących potomków, dokumentów, zdjęć itp.
Na FB założyłem grupę rodzinną na którą zapraszam Wszystkich Ekstowiczów.

https://www.facebook.com/groups/ekstowicz/
7
Listy do Ekonomów Forum / Odp: Aktualny stan indeksacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ajsza14 dnia Lipiec 18, 2017, 03:42:04 pm »
Aktualnie zajmuję się indeksacją parafii Jałówka (powiat Wołkowyski). Jest to parafia katolicka. Posiadam zindeksowane roczniki 1798-1808. Resztę roczników mam nadzieję, ze zindeksuje w dość szybkim czasie.
Pozdrawiam :)
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Lipiec 18, 2017, 08:56:20 am »
Dzień dobry, Mam istotne inormacje o Panu Brunonie. Proszę o kontakt mailowy. Ukłony,
Konrad

Szanowny Panie Konradzie,
Bardzo proszę napisać o Brunonie Hlebowiczu na forum - może będzie więcej osób zainteresowanych tym tematem.

Pozdrawiam
Piotr Paweł CYPLA
9
Listy do Ekonomów Forum / Odp: Aktualny stan indeksacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Paweł CYPLA dnia Lipiec 18, 2017, 08:51:53 am »
Kochana Pani Alicjo,
Bardzo dziękuję Pani za włożony wkład pracy i obiecuję, że postaram się nanieść to wszystko do odpowiednich działów naszego portalu rodygrodzienskie.pl. Część z poprzedniej aktualizacji już naniosłem, ale na resztę niestety nie miałem czasu. Jak Pani zapewne zauważyła Stowarzyszenie już powstało i zaczęło działać. Tak jak wcześniej zapowiadałem powołana została uchwałą zarządu Komisja Historyczno-Genealogiczna (której przewodniczę), a w niej między innymi Zespół Indeksacyjny SRG. Powoli gromadzimy skład zespołu i ustalamy plany indeksacyjne na najbliższy rok, a także plan długoterminowy (5 letni). Cały czas mam nadzieję, że Pani stanie się członkiem tego zespołu, na zasadach chociażby członka wspierającego. Informacje o Komisji i jej Zespołach znajdzie Pani na http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=3877

Informacje o zindeksowanych i planowanych do indeksacji zasobach zgodnie z naszą wcześniejszą umową zamieszczam na http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431

Pozdrawiam
Piotr Paweł CYPLA
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konrad dnia Lipiec 17, 2017, 02:28:34 pm »
Dzień dobry,

Mam istotne inormacje o Panu Brunonie. Proszę o kontakt mailowy.

Ukłony,
Konrad
Strony: [1] 2 3 ... 10