Drućiowie z Minkowiec 18

Zaczęty przez maciejb, Sierpień 14, 2017, 07:51:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Albink

Pani Aniu
z tą datą urodzin Konstancji Druć jest mały problem. Rzeczywiście w księdze z 1862 roku jest zapis o chrzcie takiego dziecka pod tą datą. Ale to są kopie chrztów. Natomiast w innej księdze jest sporo zamieszania. Proszę popatrzeć na metryki nr 47-50. Wygląda na to, że część chrztów z 1861 roku zostało dopisanych do księgi z 1862 roku. Ja bym raczej przychylał się do opcji, że Konstancja urodziła się w 1861 roku. W kopiach wszystko zapisywano za rok 1862 /brak np. nr 47/, natomiast w innej księdze są właśnie dopisane te chrzty z 1861 roku. Ale właściwie to ma małe znaczenie, chcę tylko pokazać, że porównanie zapisów z różnych ksiąg pokazuje, jak wiele nieścisłości i przeinaczeń jest w tych zapisach. A jak było w rzeczywistości? Nikt tego już nie wyjaśni.
Maciejb Druciów powinien szukać w parafii Odelsk, natomiast danych dot. dalszych losów Michała już od ok. 1910 roku w parafii Krynki. W spisie parafialnym z 1909 Michał Druć jeszcze jest zapisany w Minkowcach, czyli parafia Odelsk.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

#16
witam serdecznie udało mi się odnaleźć rok urodzenia 1863 19 marzec Jana Drucia  według aktu urodzenia jego rodzicami są Maciej i Katarzyna jestem pod wrażeniem że udało mi się odnaleźć ten akt osobiście poprzez witrynę familysearch.org https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C9BC-HC4M?i=128&cat=2572873 nr aktu 41 str 102 dodatkowym pytaniem jest gdzie mam poszukiwać aktu urodzenia Teofili Druć zd Stocka dokładnie chodzi mi o miejscowość 1 to raczej powinienem odnaleźć akt ślubu z Michałem pewnie byłoby łatwiej ??
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Stoccy z parafii Odelsk mieszkali w miejscowości Usnarz.
A ten Jan Druć s. Macieja urodził się w 1836 roku. Ten Jan jest ojcem Michała.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

Jeśli mógłbym na pana liczyć czy mógłby pan odnaleźć , akt zgonu Michała Drucia rozumiem ze niechętnie pan ma chęci do tego ogólnie i tak wiele zawdzięczamy panu😳
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Temat Druciów na tym forum jest dla mnie od tej chwili zamknięty. Nie ma co zaśmiecać forum jednym tematem. Ewentualnie jakieś podpowiedzi dot. tej sprawy mogę udzielać drogą mailową.
Szukać metryki zgonu Michała nie mam czasu ani możliwości. Do roku 1916 w parafii Krynki takiego zgonu nie ma, a tylko do tego roku można prowadzić poszukiwania w AA. Dodatkowo nie ma pewności, że został on pochowany w tej parafii. Jedynym rozsądnym wyjściem wydaje mi się wizyta w parafii i dobra wola księdza, czy będzie chciał przejrzeć ileś tam lat zgonów. Ale ja na to się nie piszę, bo znam już jak takie wizyty przebiegają.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

#20
Cóż temat Michała jest jak wiadomo interesujący ale nie każdy kto zna rosyjski chciałby się tym zająć , jak mi chyba wiadome by dostać akta powyżej 1916 trzeba porozmawiać z archiwistą i pewnie ofiarować gdzieś ok 40 zł ? co do współpracy jestem otwarty na podpowiedzi związane z drogą meilową ,,axanuen@gmail.com , oczywiście sam się zajmę poszukiwaniami przodków z tej rodziny p.s by skontaktować się z czerwonym krzyżem jakie dokumenty powinienem posiadać by skontaktować się z wnukami Michała Drucia z drugiego małżeństwa czy, wystarczą pełne daty ur córek Michała czy dodatkowo potrzebuje informacji tzn adresów zamieszkania ? Te to znajdę w archiwum państwowym
Pozdrawiam Maciej.

Ania_s

#21
Panie Albinie, bardzo dziękuję za zdjęcie. Ot ciekawostka.
Ale będę upierać się przy 1862 ;).
O ile w akcie 47, 49 i 50 rzeczywiście jest wpisane "первого" czyli pierwszego, to w nr 46 i 48 jest  wyraźne  "второго". Ale dlaczego w jednej z kopii brakuje tylko numeru 47? Może kopista dostrzegł inny rok i zaniechał przepisania...

Dzięki Pana wcześniejszej podpowiedzi "znalazł się" ślub Jana Drucia i Pauliny Szomko w Sokółce nr 89/1859.

Pozdrawiam
Ania

maciejb

#22
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM4-QXTY?i=69&cat=834700 Witam serdecznie powracam do tematu Druci , ostatnio zacząłem przeglądać metryki kościoła odelskiego❤️❤️❤️ ale przejdę do tematu udało mi się znalesc prawdopodobnie !? Siostrę Jana Drucia , Antoninę Druć ur 1831 rodzice Maciej i Katarzyna jeśli faktycznie to prawda to znaczy że jakoś mi idzie, ale wiadomo że najważniejsze jest posiadać umiejetność języka rosyjskiego i łaciny 😍 powracając do tematu image 70 akt 73
Pozdrawiam Maciej.

Albink

I o to chodzi Macieju. Tak trzymać. Na razie wszystko pasuje. I wszystkiego można się nauczyć, zapisy metrykalne to szablony i tylko trzeba wybierać właściwe miejsca do odczytywania. Z biegiem czasu będzie coraz łatwiej.
Pozdrawiam
Albin