Cmentarz w Repli

Zaczęty przez veronica, Styczeń 04, 2013, 07:40:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

veronica

Moi Drodzy,

Poszukuję informacji na temat cmentarzu katolickiego w Repli, a dokładniej chodzi mi o grób mojego pradziadka, zmarłego w 1946 roku,
Tymoteusza Bazylewicz, który został tam pochowany.
Moja osobista wizyta na Białorusi niestety jest niemożliwa, a marzeniem mojej babci, które chciałabym spełnić, jest odwiedzenie swojego ojca na cmentarzu, po prawie 60 latach... Na Białorusi są jej rodzinne korzenie, urodziła się w Ross, a następnie zamieszkała w Repli, po śmierci ojca, wyjechała do Polski...
Z braku możliwości jak już wspomniałam, pozostaje mi tylko jedynie zrobienie, bądź odnalezienie fotografii nagrobku.
Jeżeli ktokolwiek miałby jakieś informacje, bądź możliwość osobistej wizyty w tej miejscowości i zrobienie tego jedynego zdjęcia bardzo proszę o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam.

wkublicki

Witam,
Moi przodkowie są pochowani na cmentarzu  w  Repli: Michał  Kublicki  zm. 1928,  Adolf Kublicki  zm. 1946. Jeśli uda mi się  jeszcze pojechać  w tamte okolice to spróbuję odnaleźć  grób Tymoteusza Bazylewicza i  przesłać zdjęcia.
Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki,  syn  Wacława Kublickiego, wnuk Adolfa Kublickiego, prawnuk  Michała Kublickiego  ur. 1952  Duchowlany.

veronica

Byłabym ogromnie wdzięczna, za jakiekolwiek informację także.

Pozdrawiam,
Weronika D.

wkublicki

Witam,
nie miałem okazji być w Repli ale ostatnio Administrator tej strony udostępnił  mi album ze zdjęciami cmentarza w Repli -  wśród tych zdjęć jest zdjęcie grobu Tymoteusza Bazylewicza. Pewnie już Pani widziała ten album więc przypominam się tylko pro forma.
A tak poza tym, przypomniałem sobie że mój  dalszy krewny  Wojciech Kublicki,  mieszkający do 1945 roku w Duchowlanach,  był żonaty z  Marią Bazylewicz,  czy ta zbieżność nazwisk  jest tylko przypadkowa?
Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki   

Rafał Jurowski

#4
Jest Pan czujny ! No to numer :) Bo zupełnie wyleciało mi to z głowy, a jednak podświadomość pamiętała, że miałem zrobić zdjęcie tego nagrobka :) Albumu chyba jeszcze Pani Weronice nie udostępniłem. Mam nadzieję, że to ten sam Tymoteusz Bazylewicz, którego nagrobku poszukiwała.

Rafał Jurowski

Na cmentarzu w Repli oprócz kilku nazwisk z którymi jestem oswojony w stylu Ejsmont, Tołoczko itp, kojarzę także nazwisko Pokaczajło, które powia się w dalszej rodzinie. Rodzina ta obecnie mieszka w Skidlu, może to też Pana krewni ?
Przeszukałem zdjęcia z replańskiego cmentarza jednak Tymoteusza nie znalazłem (chyba za mało cierpliwości), które to zdjęcie na którym jest ten grób ?

veronica

Panie Włodzimierzu, o Marii Bazylewicz nic mi nie wiadomo, możliwe, że zbieżność nazwisk - jak Pan piszę, może być przypadkowa,
natomiast na pewno zasięgnę trochę informacji na ten temat, aby mieć pewność.

veronica

Właśnie odnalazłam wśród udostępnionych zdjęć przez Pana Rafała zdjęcie grobu Tymoteusza Bazylewicza - mojego pradziadka, a obok, czego się nie spodziewałam - zmarłego wujka.
Tyle starań i poszukiwań i w końcu mam to przed oczami :)
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
Mam jeszcze nadzieję,że w niedługim czasie uda mi się osobiście złożyć wizytę na tym cmentarzu.


Pozdrawiam!

wkublicki

P. Rafale, to jest zdjęcie nr 354.
Przeglądałem dokładnie wszystkie zdjęcia. Większość nazwisk na tych nagrobkach znam:
- Piotrowska  była z domu moja prababcia  Ludwika,
- Rybałko była z domu moja babcia Helena,
- Szaciło  to też  rodzina tylko już nie pamiętam z której strony,
- Bondaryk to sąsiedzi,
- Sieryk - moja ciocia  wyszła za mąż za Władysława Sieryka,
- Rejszel - to rodzina mojego kolegi z dzieciństwa (już na Mazurach),
- Szuleka - rodzina męża mojej kuzynki,
- Kochański - moja stryjenka była z domu Kochańska,
- Marszałek - rodzina mojego kolegi z dzieciństwa
- Szapiel - sąsiedzi
- Bowżyk - sąsiedzi,
- Wasilniak - sąsiedzi
- ksiądz Ławrynowicz i ksiądz Borówko - znani z opowiadań rodziców,
- Bułaj - rodzina kolegi z dzieciństwa,
- Bazylewicz - rodzina żony  mojego dalszego kuzyna,
- Myśluk, Szyluk, Cydzik, Oszmiana, Wasilniak, Wołyniec,  - nazwiska znane z opowiadań rodziców.
Nazwisko Pokaczajło niestety jakoś nie utkwiło  mi w pamięci, chyba nie przewijało się we wspomnieniach moich bliskich.
Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki

Zales

Witam,
Tymoteusz Bazylewicz to mój pradziadek, ojciec Marii Kublickiej mojej babci (skończyła w tym roku 96 lat), która była żoną Wojciecha Kublickiego. Postaram się jutro załączyć zdjęcie pradziadka.
Pozdrawiam,

Zales

Pani Weroniko czy może Pani podać imię Pani prababci?

Panie Włodzimierzu Wojciech Kublicki to mój dziadek, mama jednak nie pamięta imienia dziadka podobno było ich trzech Kacper, Melchior i Baltazar. Rodzina zarówno od strony Kublickiej jak i Bazylewiczów jest pełną zawirowań życiowych od mojej strony wobec czego wszystko jest rozbite. Chcę jednak całą tą układankę złożyć do kupy. Z Państwa pomocą oczywiście :)

wkublicki

Witam,
Z oczywistych powodów nie znam dziejów rodziny Bazylewicz  natomiast wiem trochę o rodzinie Kublickich. Z  opowiadań rodzinnych wynika, że  naszym  wspólnym  przodkiem jest Michał Kublicki urodzony około 1850 roku. Jego żoną była Ludwika z domu Piotrowska.
Z  tego małżeństwa urodziło się troje dzieci:
Adolf  -  to mój  dziadek
Feliks Kublicki
Malwina Kublicka
Feliks Kublicki  jest ojcem  Wojciecha Kublickiego. 
Zatem Pańskie drzewo genealogiczne ze strony Kublickich wygląda tak:
Michał  Kublicki  ur. około 1850, zmarł w 1928
Feliks Kublicki  ur. ok 1890, zmarł w 1966, pochowany w Piechowicach
Wojciech Kublicki - ur. 1920, zmarł w 1985, pochowany w Warszawie na Wólce Węglowej (byłem w listopadzie zapalić świeczkę na jego grobie).
Bardziej szczegółowe informacje rodzinne możemy  wymieniać  drogą mailową  (mój adres wlodzimierz.kublicki@gmail.com).
Pomyślnego Nowego Roku
Włodzimierz Kublicki


vnukinga

#12
Witam serdecznie forumowiczow,

Ja rowniez jestem zainteresowana pochowanymi na cmentarzu w Repli jednak w moim przypadku wyglada na to, ze groby moich przdkow sie nie zachowaly. Prawdopodobnie byly to sypane mogily, ktore z biegiem czasu po prostu sie pozapadaly. Pomyslalam jednak,ze napisze tutaj i zapytam, byc moze ktos spotkal sie z nazwiskiem Czepielinda (Чепелинда) w opowiesciach rodzinnych?
Moja prababcia Weronika byla z domu Czepielinda, corka Stanislawa Czepielindy (syna prawdopodobnie Kazimierza lub Jerzego, nie udalo sie odnalezc aktu urodzenia z powodu brakujacych lat w dokumentacji) i Marceliny z domu Wołyniec  (Волъынец). Marcelina/Marcela byla corka Antoniego Wołyniec, urodzila sie ok. 1865 (ta informacja na podstawie aktu zgonu Marceliny/ tutaj niestety znowu brakuje aktu urodzenia...)
Bylabym niezmiernie wdzieczna za jakiekolwiek informacje na temat rodziny Czepielinda (bylo ich kilka "odnog"), ktora zamieszkiwala w miejscowosciach Nowosady i Duchowlany, parafii Repla.

Dziekuje bardzo i pozdrawiam serdecznie!
:)

Kinga Vnuk
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

ALDONA78

Poszukuję grobów swoich dziadków Marceli  i Wojciecha Cielesz,  zmarłych kolejno 1957 i 1950 r.  pochowanych na cmentarzu w Repli. Są to groby zmiemne. Ostatnio widziałam je w latach 80-tych. Proszę o udostępnienie zdjęć cmentarza jeśli to możliwe, ewentualnie wskazówki jak zdobyć informacje o miejscu pochówku dziadków. Zastanawiam się czy te groby tam jeszcze są... Będę wdzięczna za informację...ALDONA GÓŹDŹ zd Cielesz

Rafał Jurowski

Witam,

Zdjęcia wysłałem. Może także w Wołpie coś Pani znajdzie?

Pozdrawiam
Rafał Jurowski