Poszukuje

Zaczęty przez Kamila, Listopad 18, 2013, 07:41:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamila

Witam
Poszukuje jakichkolwiek wiadomości na temat rodzin : CHUDZIKÓW, HAJKO, KŁAK. Wiem od Prababci, że urodziła się w Montowt ( tak jak i jej jedyne żywe dziecko-mój dziadek), poszperałam i znalazłam tylko : gubernia grodzieńska, powiat wołkowyski, wołost mścibowska. Nic oprócz stosu   zdjęć i imion nie mam.
Z góry dziękuję za pomoc

Sławomir Olczyk

Szanowna Pani.

Trzeba by dotrzeć do metryk z par. Mścibów, gdyż Montowty tejże podlegały.

Pozdrawiam serdecznie.

Kamila

:( Ale jak? w internecie nic nie znalazłam, w każdym bądź razie nic na temat tych nazwisk, jakby nie istniały te osoby... cztery lata szukania bez jakichkolwiek rezultatów.

Rafał Jurowski

#3
Witam,

Trzeba się wybrać do archiwum w Grodnie, Wilnie może Mormoni coś mają ?
Niestety nie ma "Królewskiej drogi do odkrycia przeszłości swojej rodziny" :(

Pozdrawiam
Rafał

Kamila

No tak...
Dzięki Wielkie :)

Rafał Jurowski

Nie ma za co dziękować, w sumie nic nie pomogłem :) Kilka lat temu jak zaczynałem poszukiwania też w internecie nie było żadnych konkretnych informacji o mojej rodzinie. Teraz w internecie można odnaleźć dużo więcej informacji genealogicznych a będzie pewnie jeszcze lepiej, trzeba cierpliwości... jednak i tak nie obędzie się bez wizyty w archiwum :(

Kamila

Tej wizyty właśnie się obawiam :/ Mam nadzieję, że mi się uda.

Krzysztof Gorczyca

Witam. Swoją przygodę z Kresami dopiero zaczynam. Poszukuję metryk z parafii Żydomla należącej do dekanatu Grodzieńskiego. Szukam jakichkolwiek wiadomości o rodzinie Sipowicz z miejscowości Tołłoczki oraz o rodzinie Zapolskich (moja babcia urodziła się w Ejsymontach). Wiem, że  Tołłoczki należały do parafii w Żydomli, natomiast nie jestem pewny przynależności wsi Ejsymonty.
Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Rafał Jurowski

#8
Witam Pana na forum !

Czy umie Pan odnaleźć swoich krewnych w tym Białostockim Dzienniku Wojewódzkim  z 1938 roku ?

http://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=13047&dirds=1&tab=1

Posiadam zdjęcia z cmentarza w Żydomli oraz Kozłowiczach, jakby Pana interesowały to proszę wysłać maila na rody.grodzienskie@gmail.com

Pozdrawiam
Rafał

Krzysztof Gorczyca

   Witam Panie Rafale.
   Jest mi niezmiernie miło, ,ze tak szybko zareagował Pan na mój post. W przesłanym mi Dzienniku znalazłem we wsi Ejsymonty dane dotyczące gruntów stanowiących własność Jana, Bolesława oraz ich ojca Wincentego Zapolskich. Wincenty Zapolski jest moim pradziadem ze strony mojej babci Romualdy Sipowicz z d.Zapolska, natomiast Jan i Bolesław to jej bracia. We wsi Tołłoczki z kolei posiadali grunty mój dziadek Stefan Sipowicz, jego ojciec Jan i stryj Michał.
   Oczywiście jako początkującemu poszukiwaczowi korzeni swojej Rodziny każdy materiał, zdjęcia i inne informacje o miejscach życia przodków będą bezcenne, więc z góry dziękuję za obiecane fotografie.
Pozdrawiam - Krzysztof.

Albink

Witam

Parafia Żytomla powstała dopiero w 1924 roku. Tak więc poszukując Sipowiczów trzeba brać pod uwagę parafie, w których znajdowały się Tołoczki i Ejsmonty. Chyba będą to Jeziory, Kaszubińce, a może jeszcze inne. W 1935 roku w Żytomli był ślub Stanisława Sipowicza /ur. 1897 w Tołoczkach/ s. Józefa i Felicji Cydzik ze Stanisławą Bylczyńską.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Albin

Krzysztof Gorczyca

Witam Panie Albinie. Dziś już wiem na pewno, że poszukiwana przeze mnie  parafia to Jeziory. W międzyczasie zdobyłem kilka wypisów z ksiąg parafialnych, jednak zbyt mało, żeby wszystko "ogarnąć". Prawdopodobnie Stanisław i jego siostra Marianna byli krewnymi mojego dziadka Stefana (ich rówieśnika, ur.1891), jednak na razie nie znalazłem ich wspólnego przodka. O ich bliskości może świadczyć fakt, że jednym z rodziców chrzestnych Marianny Sipowicz był brat stryjeczny mojego dziadka - Michał. Stefan Sipowicz był synem Jana i Antoniny z d. Konstantynowicz, jego ojciec Jan był z kolei synem Antoniego i Eweliny z d. Bylczyńskiej. Dziękuję za maila i liczę, że wspólnie znajdziemy nasze powiązania rodzinne.Pozdrawiam - Krzysztof
P.s. Matka Stanisława Sipowicza miała na imię Feliksa.

Albink

Podaję znane mi śluby Sipowiczów w Jeziorach:
1880 r Antoni Sipowicz z Anną Lisowską
1890 r Józef Sipowicz z Katarzyną Kamieńską
1890 r Jan Sipowicz z Antoniną Konstantynowicz
1892 r Józef Sipowicz z Felicją Cydzik
1899 r Władysław Sipowicz z Magdaleną Cypło?

Dodam, że między nami nie ma żadnych powiązań rodzinnych /chociaż kto tam wie/.
Pozdrawiam
Albin