Kukulski, Bućko, Budziszewski, Hornowski, Zieliński, Nicewicz

Zaczęty przez katiqq, Październik 21, 2014, 01:48:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katiqq

Cytat: Rafał Jurowski w Wrzesień 19, 2017, 06:44:39 PM
Witam,

W Herbarzu Szlachty Białoruskiej Tom 4 znajduje się wywód rodu Hornowskich.
W wywodzie tym widnieją prawdopodobnie poszukiwani przeze mnie Hornowscy (Jan, Michał, Antoni) synowie Dominika oraz 2 pokolenia wyżej jakiś Hipolit syn Wincenta i wnuk jednego z synów Dominika ! :) Zapewne wszyscy z Hornowa. Może Pani Hornowscy pochodzą z linii spokrewnionej z Jurowskimi ? :)

Pozdrawiam
Rafał

Panie Rafale, to dla mnie wspaniała wiadomość. Hipolit jest moim praprzodkiem. Jego ojcem był Wincenty, dziadkiem Jan, pradziadkiem Dominik.
Sprawił mi Pan niesamowitą radość swoim odkryciem. Gdzieś jednak losy naszych przodków się połączyły. Ojcem Dominika był Wincenty, a z kolei jego ojcem Kasper syn Matfieja Iwanowicza Hornowskiego.
Sam zaś Dominik miał synów: Leona, Antoniego (z synami: Franciszkiem i Józefem), Jana (z synami Ludwikiem i Wincentym) i Michała (z synami: Janem, Grzegorzem, Łukaszem i Szczepanem). Mam ich wszystkich w moim drzewie. A to zaledwie jedna z pięciu gałęzi...

Jak dotrzeć do tego herbarza?
Pozdrawiam
Katarzyna

katiqq

Cytat: elen w Listopad 03, 2017, 06:40:10 PM
Dzień dobry
Przypadkiem trafiłam na to forum poszukując jakichś informacji o Antonim Hornowskim. Dopiero niedawno znalazłam jedną z gałęzi od dawna poszukiwanej rodziny i dalej próbuję drążyć :) wpadłam na ślad Hornowskich we wsi Sokule parafii Biała Podlaska. Antoni urodził się ok 1730 r ale raczej nie w tych rejonach, aktu ślubu z Agnieszką Popławską też tu nie znalazłam, dopiero ich dzieci tu się rodziły (Wojciech i Bartłomiej)
Nie wiem czy to Ci sami Hornowscy o których tu toczy się dyskusja i nie wiem gdzie mogłabym skierować dalsze kroki...

W swoim drzewie mam też nazwisko Nicewicz o którym wspomina Pani Katarzyna. Są to jednak zupełnie inne rejony - Kowel na Wołyniu - i inny wiek, chociaż Wiktoria Nicewicz raczej się tu nie urodziła (ok 1750) Brała ślub w 1775 w Kowlu i tam zmarła. Nic o niej nie wiem...
Może dzięki Waszym podpowiedziom uda mi się czegoś więcej dowiedzieć?
Pozdrawiam serdecznie
Ela

Niestety takiego Antoniego Hornowskiego u siebie nie odnalazłam, ale nie mogę wykluczyć, że nie pochodzi on z rodziny, którą się interesuję. Imienia Bartłomiej w ogóle nie mam w swoim drzewie.
Wiem, że w Białej są groby Hornowskich: Jana rozstrzelanego przez hitlerowców w 1939 r. w wieku 39 lat i Kazimierza zm. 2003 r. w wieku 93 lat.
Jeśli chodzi zaś o Wiktorię Nicewicz, to niestety nie pomogę. Proszę poszukać na FB Wiktora Nicewicza i ewentualnie sprawdzać w jego drzewie. Zaznaczam, że jest baaardzo rozbudowane.
Pozdrawiam
Katarzyna

Rafał Jurowski

#17
Witam,

Mailem wysłałem Pani informacje zawarte w herbarzu. Teraz pytanie czy żoną Dominika Hornowskiego była Helena Siestrzewitowska ?
Helena Hornowska z d. Siestrzewitowska miała jeszcze córki Magdalenę Hornowska, która wyszła za Bogusławskiego oraz Reginę Hornowską prawdopodobnie pannę.Czy to też się zgadza z Pani danymi ?

Pozdrawiam Rafał


Cytat: katiqq w Marzec 06, 2018, 07:18:09 PM
Cytat: Rafał Jurowski w Wrzesień 19, 2017, 06:44:39 PM
Witam,

W Herbarzu Szlachty Białoruskiej Tom 4 znajduje się wywód rodu Hornowskich.
W wywodzie tym widnieją prawdopodobnie poszukiwani przeze mnie Hornowscy (Jan, Michał, Antoni) synowie Dominika oraz 2 pokolenia wyżej jakiś Hipolit syn Wincenta i wnuk jednego z synów Dominika ! :) Zapewne wszyscy z Hornowa. Może Pani Hornowscy pochodzą z linii spokrewnionej z Jurowskimi ? :)

Pozdrawiam
Rafał

Panie Rafale, to dla mnie wspaniała wiadomość. Hipolit jest moim praprzodkiem. Jego ojcem był Wincenty, dziadkiem Jan, pradziadkiem Dominik.
Sprawił mi Pan niesamowitą radość swoim odkryciem. Gdzieś jednak losy naszych przodków się połączyły. Ojcem Dominika był Wincenty, a z kolei jego ojcem Kasper syn Matfieja Iwanowicza Hornowskiego.
Sam zaś Dominik miał synów: Leona, Antoniego (z synami: Franciszkiem i Józefem), Jana (z synami Ludwikiem i Wincentym) i Michała (z synami: Janem, Grzegorzem, Łukaszem i Szczepanem). Mam ich wszystkich w moim drzewie. A to zaledwie jedna z pięciu gałęzi...

Jak dotrzeć do tego herbarza?

elen



Niestety takiego Antoniego Hornowskiego u siebie nie odnalazłam, ale nie mogę wykluczyć, że nie pochodzi on z rodziny, którą się interesuję. Imienia Bartłomiej w ogóle nie mam w swoim drzewie.
Wiem, że w Białej są groby Hornowskich: Jana rozstrzelanego przez hitlerowców w 1939 r. w wieku 39 lat i Kazimierza zm. 2003 r. w wieku 93 lat.
Jeśli chodzi zaś o Wiktorię Nicewicz, to niestety nie pomogę. Proszę poszukać na FB Wiktora Nicewicza i ewentualnie sprawdzać w jego drzewie. Zaznaczam, że jest baaardzo rozbudowane.
[/quote]



Dziękuję za tą wiadomość. Niektóre wątki pewnie nigdy się nie wyjaśnią, ale kto wie... Na Hornowskich wpadłam zupełnie przypadkiem poszukując aktu ślubu swoich prapradziadków (Romanowski Rogoźnicka). Przez jakieś 4 lata się ukrywali aż wypłynęli w Białej i okolicach:)
Pozdrawiam serdecznie
Ela

Rafał Jurowski

Witajcie

Hornowscy w bazie archiwum LCVA w Wilnie https://photos.app.goo.gl/dPhoUdvCcWgZmixj8
Może ktoś poszukiwany się znajdzie ?

Pozdrawiam
Rafał

katiqq

Dziękuję bardzo. Dziwne, że nie widać tam Wincentego i jego żony Stanisławy pochowanych na Rossie. Może za jakiś czas się pojawią :)
Pozdrawiam
Katarzyna

dorotanm

Cytat: elen w Listopad 03, 2017, 06:40:10 PMDzień dobry
Przypadkiem trafiłam na to forum poszukując jakichś informacji o Antonim Hornowskim. Dopiero niedawno znalazłam jedną z gałęzi od dawna poszukiwanej rodziny i dalej próbuję drążyć :) wpadłam na ślad Hornowskich we wsi Sokule parafii Biała Podlaska. Antoni urodził się ok 1730 r ale raczej nie w tych rejonach, aktu ślubu z Agnieszką Popławską też tu nie znalazłam, dopiero ich dzieci tu się rodziły (Wojciech i Bartłomiej)
Nie wiem czy to Ci sami Hornowscy o których tu toczy się dyskusja i nie wiem gdzie mogłabym skierować dalsze kroki...

W swoim drzewie mam też nazwisko Nicewicz o którym wspomina Pani Katarzyna. Są to jednak zupełnie inne rejony - Kowel na Wołyniu - i inny wiek, chociaż Wiktoria Nicewicz raczej się tu nie urodziła (ok 1750) Brała ślub w 1775 w Kowlu i tam zmarła. Nic o niej nie wiem...
Może dzięki Waszym podpowiedziom uda mi się czegoś więcej dowiedzieć?
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Cześć:)
Niedawno znalazłam Waszą dyskusję. Niedawno też okazało się, że jesteśmy z Kasią spokrewnione zarówno przez Nicewiczów jak i Hornowskich - moj pradziadek ożenił się z Hornowską i Kasi praprapradziadek też ożenił się z Hirnowską. Wygląda że dzieje Hornowskich i Nicewiczów plątały się, pewnie gdzieś mieszkali koło siebie - myślę że na terenie obecnej Ukrainy w okolicach Równem. Potem wrócili do Polski i dalej utrzymywali więzi. Więc kto wie co się jeszcze odkryje:)

Dorota

dorotanm

Cytat: katiqq w Styczeń 25, 2019, 11:57:09 PMDziękuję bardzo. Dziwne, że nie widać tam Wincentego i jego żony Stanisławy pochowanych na Rossie. Może za jakiś czas się pojawią :)

Dzięki Herbarzowi Białoruskiemu od Rafała zlokalizowałyśmy tego Wincentego z Rossy:) puzzle się układają, czasami jeszcze coś to niebo nie ten odcień ale jeszcze chwila:)))

Pożdrawiam
Dorota

Rafał Jurowski

A czy znana jest żona Dominika Hornowskiego syna Wincentego wnuka Kacpra?