Najstarsza Polka pochodzi z Grodzieńszczyzny !

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Luty 18, 2013, 11:25:46 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anita


Albink

Jeden dziennikarz napisze głupotę, a reszta to powiela. Nikt nie sprawdza wiarygodności danej informacji. Niech ta Pani żyje jak najdłużej, ale widziałem jej metrykę chrztu i ślubu. I są różnice między tym co pisze się w środkach przekazu a dokumentami. A Apolonia-Julia Lisowska zd. Konstantynowicz urodziła się 18 maja a nie w lutym. Roku nie podaję, żeby nie robić zamieszania.
Pozdrawiam
AK
Pozdrawiam
Albin

Rafał Jurowski


Sławomir Olczyk

Apolonia Julia Konstantynowicz zawarła związek małżeński w Żydomli 19.02.1931 roku ze Stanisławem Lisowskim. Niestety nie znam ani jej metryki, ani rodziców, lecz raczej urodziła się w okolicy Tołoczki. Mam nadzieję, że pan Albin udostępni mi te akty, gdyż przydałyby się do monografii dotyczącej Lisowskich h. Lis. Stanisław był synem urodzonych Józefa i Heleny z Tołoczków, a urodził się w Huszczycach 9.05.1897.

Pozdrawiam serdecznie.

Sławomir Olczyk

#34
Wyczytane na RMF: "Rekordzistką jeśli chodzi o długość życia jest zmarła rok temu Apolonia Lisowska, która przeżyła 114 lat i 11 dni."

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zmarla-najstarsza-polka-miala-prawie-114-lat,nId,1584800#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Znaczyłoby to, że zmarła 19.02.2014.

Albink

#35
Żeby być w zgodzie z prawdą, Pani Apolonia Julia Lisowska urodziła się 18.05.1910 roku w okolicach Tołoczki. Tak więc 10 lat gdzieś po drodze dopisało się, co nie było zbyt trudne w czasie zawieruchy wojennej. Oczywiście to nie wina ś.p. P. Lisowskiej, tylko takie były czasy. Dzisiaj też ludzie bardzo często zmieniają datę urodzenia, tylko nie tak drastycznie /chodzi przeważnie o świadczenia emerytalne/. Znam nawet osoby na wysokich stanowiskach, które tak postąpiły.
Pozdrawiam
Albin