Obecnie trwa praca nad następującymi metrykami

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Listopad 09, 2013, 07:58:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iwona

Witam, ostatnio rzadziej tu bywam niż bym chciała. Panie Sławomirze, ja również chętnie dorzucę "co nieco" na poczet Waszych wspólnych poszukiwań. Sama miałam okazję z nich skorzystać i jestem pełna podziwu dla włożonej  w to pracy Pana i Pana Rafała. Czekam więc na nr konta, a przy okazji jeśli to może kogokolwiek zainteresować chętnie podzielę się wspomnieniami mojej rodziny .
Pozdrawiam, Iwona
iwona_fryc@o2.pl

wkublicki

Witam,
jako urodzony na ziemi grodzieńskiej, chętnie włączę się  do   finansowania  wydatków związanych z utrzymaniem forum oraz z poszukiwaniem informacji. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią  formę  prawną  tego forum. Może są wśród nas specjaliści, którzy  doradzą jak  utworzyć i utrzymać  portal zajmujący się  taką problematyką.
Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki

Rafał Jurowski

Witam serdecznie,

Cieszymy się z zainteresowania i chęci finansowej pomocy w naszych wspólnych  przedsięwzięciach. Jesteśmy  bardzo zainteresowani utworzeniem odpowiedniej formy prawnej dla organizacji związanej z naszymi wspólnymi zainteresowaniami. Jeżeli chodzi o finansowanie najlepiej będzie gdy utworzymy stowarzyszenie lub fundację tylko czy jest wystarczająco dużo osób na tyle zainteresowanych, aby taką organizację utworzyć ? Jakie dokładnie byłby cele tej organizacji i na jakich zasadach udostępniano by materiały. Sprawa jest do szerokiej dyskusji na którą bardzo czekamy.

Pozdrawiam
Rafał

Mieńko Andrzej

Witam serdecznie,

nie każdy jest takim szpecem jak Wy od indeksacji i poszukiwań na terenach mi bardzo bliskich. Korzystam z Waszej pomocy i tym bardziej włączyłbym się aby Was wesprzeć. Daleko aby jeździć, a tym bardziej aby z dnia na dzień nauczyć się rozczytywać zawiłe metryki. Jest też racja, że mając materiał w domu w postaci zdjęć, dalej nic nie wiemy (przynajmniej ja tak mam) co tam pisze. Rozczytać jedna metrykę i to jeszcze z tego parę słów to już jest sukces. Tym bardziej Wielki szacun dal Waszej pracy, ale samymi pochwałami się tego nie rozbuduje.

Dzięki Waszej pomocy powoli kończę moją "Historię rodziny Mieńko z Babik". Na pewno zabraknie w niej kilku istotnych faktów z życia rodziny mojego pradziadka Emiliana. Dziwnym trafem mieszkańcy Babik zaprzestali chodzić do cerkwi w Samogrodzie. Inne "wsie" chodziły, i tego są zapiski w USC Szudziałowo. Przypuszczam, że mogli chodzić już do Jurowlan. Jednak to tylko moje przypuszczenia. Przełom roku 1910, gdzie rodzi sie mój dziadek, powinna umrzeć pierwsza żona Emiliana oraz powinien być ślub z drugą żoną, a matką mojego dziadka.

Poszukiwania na odległość to nie poszukiwania, a jedynie czekanie na "cud". Byłem w stanie zapłacić za ową pomoc w kurii prawosławnej w sprawie odszukania konkretnie tych danych. To się skończyło małym zgrzytem poza forum. Wiadomo, że za dwie czy stówy nie polecisz do Białegostoku na dwie godziny do archiwum. To nie ma sensu. Pomoc ta bez finansowa, jak i opłacana powinna być zaznaczona właśnie na początku takich różnych listów, próśb. Pokrycie transportu w części, lub wspomożenie jakiegoś projektu to są bardzo dobre pomysły.

Pozdrawia Was wszystkich na forum, a moderatorów w szczególności.
Andrzej Mieńko 2xprawnuk Michała Mieńko - chłopa pracującego na rzecz Adama Bućkwiewicza z Zubowszczyzny.

Adi-master

Cele statutowe organizacji mogły by być np takie:
1)propagowanie wiedzy genealogicznej wśród potomków społeczności Grodzieńskiej
2)inicjowanie badań genealogicznych na terenach Grodzieńskich
3)działalność edukacyjna
4)Integracja badaczy genealogicznych wywodzących się z terenów Grodzieńszczyzny
5)Prowadzenie działań zmierzających do zachowania od zapomnienia i zniszczenia materiałów genealogicznych z terenów Grodzieńszczyzny
6)Prowadzenie badań nad historią rodów Grodzieńskich
7)Współpraca z Polonią zamieszkującą tereny dzisiejszej Grodzieńszczyzny
8)Promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą.
9) Aktywizacja i integracja międzypokoleniowa.

Można by było wprowadzić składki członkowskie, jak i nieczłonkowskie, finansowałoby się konkretne przedsięwzięcia. byłyby one ogłaszane wcześniej a dzięki zbiórce można by było rozkładać koszty na więcej osób.
podstawą mogłoby być założenie konta na fb, ogłoszenie chęci utworzenia stowarzyszenia z datą np za 3-6 miesięcy jako wydarzenie, chętni mogliby się zgłaszać, poza tym chętnych można by było szukać na genealodzy.pl dzięki czemu byśmy się dowiedzieli kto chce dołączyć
pozdrawiam
Adam Zawistowski

heniedz


Rafał Jurowski

Cytat: Adi-master w Grudzień 18, 2015, 09:50:27 AM
Cele statutowe organizacji mogły by być np takie:
1)propagowanie wiedzy genealogicznej wśród potomków społeczności Grodzieńskiej
2)inicjowanie badań genealogicznych na terenach Grodzieńskich
3)działalność edukacyjna
4)Integracja badaczy genealogicznych wywodzących się z terenów Grodzieńszczyzny
5)Prowadzenie działań zmierzających do zachowania od zapomnienia i zniszczenia materiałów genealogicznych z terenów Grodzieńszczyzny
6)Prowadzenie badań nad historią rodów Grodzieńskich
7)Współpraca z Polonią zamieszkującą tereny dzisiejszej Grodzieńszczyzny
8)Promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą.
9) Aktywizacja i integracja międzypokoleniowa.

Można by było wprowadzić składki członkowskie, jak i nieczłonkowskie, finansowałoby się konkretne przedsięwzięcia. byłyby one ogłaszane wcześniej a dzięki zbiórce można by było rozkładać koszty na więcej osób.
podstawą mogłoby być założenie konta na fb, ogłoszenie chęci utworzenia stowarzyszenia z datą np za 3-6 miesięcy jako wydarzenie, chętni mogliby się zgłaszać, poza tym chętnych można by było szukać na genealodzy.pl dzięki czemu byśmy się dowiedzieli kto chce dołączyć
pozdrawiam
Adam Zawistowski

Witam,

Zgodzę się z Panem, tak by to mogło wyglądać. Mam nadzieję, że w czasie Świąt znajdę więcej czasu i otworzę nowy wątek z ankietą, w której bedziemy mogli się określić kto jest zainteresowany powstaniem stowarzyszenia.

Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

Witam,

Niestety sprawa ankiety się trochę opóźnia za co przepraszam, mam pewne problemy techniczne z umieszczeniem ankiety.
Jeszcze trochę będzie trzeba zaczekać.

Pozdrawiam
Rafał