Zespół Indeksacyjny - kto chce włączyć się w indeksację Grodna i innych

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Czerwiec 06, 2016, 01:11:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Paweł CYPLA

#30
Co do numeracji zdjęć lub jej braku niech się wypowie Rafał Jurowski. Bez numeracji szybciej i mniej roboty, ale za to z numeracją łatwiej później cokolwiek odnaleźć. Może ściągnijmy, a potem będziemy myśleć co dalej.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

LucjaZatorska

Mikrofilm  2450439  pobrany
Item 1   Volume 604-46/8 Births, marriages, deaths 1822
Item 2   Volume 604-46/9 Births, marriages, deaths 1823
Item 3   Volume 604-46/10 Births, marriages, deaths 1824
Item 4   Volume 604-46/11 Births, marriages, deaths 1825
Item 5   Volume 604-46/12 Births, marriages, deaths 1826
Item 6   Volume 604-46/13 Births, marriages, deaths 1827
poszukuje nazwisk: Zaniewski,Szepielewicz,Puljanowski
poszukuje miejscowosci:okolica Zaniewicze,Lunna,Grodno

Rafał Jurowski

Witam,

Proponuję, aby przed wysłaniem na google drive, zdjęciom zmienić numerację na taką jak mają kolejne pobierane skany, będzie można wtedy zawsze zweryfikować i  łatwo je zidentyfikować. Na początku ściągałem jak leci, ale przez tą numerację miałem problem z weryfikacją, najgorzej jak jakiś plik pominąłem, wtedy był Meksyk. Obecnie ściągam piliki po 50 sztuk, sortuję je po dacie modyfikacji od najwcześniej pobranego. Zaznaczam całą 50-tkę  (ctrl + A), Zmieniam nazwę pierwszego pliku na (1)... reszta już leci z automatu (2), (3), (4) itd... Sprawdzam czy wsio ok i lecę dalej.  Łucja pisała mi o jakimś programie do automatycznego pobierania, czy on działa poprawnie ? Czy doszedł do Was plik z pobranymi plikami, czy jest wszystko z nimi ok ?

Pozdrawiam
Rafał

Albink

Po namyśle dochodzę do wniosku, że jednak najpraktyczniej i najszybciej /bez dodatkowych ruchów/ będzie numerowanie ściągniętych zdjęć wg numerów zapisanych na filmie. Przy ewentualnych poszukiwaniach danego zdjęcia najłatwiej jest go wtedy znaleźć, wpisuje się tylko numer zdjęcia na filmie i widzimy co tam jest. A już cudownie byłoby, żeby po ściągnięciu zdjęć posortować je w następujący sposób:
film nr xxxxxxxx
dekanat xxxxxx rok xxxx
chrzty lub śluby lub zgony
zdjęcie nr 0001-0015 parafia Grodno
zdjęcie nr 0015-0035 parafia Jeziory
itd

Ale to wszystko jest do uzgodnienia, bo roboty trochę więcej, ale efekt...
Pozdrawiam
Albin

Piotr Paweł CYPLA

Rafał, zakończmy już to "proponowanie". Czas na podjęcie decyzji - jesteś pomysłodawcą więc Ty ją podejmujesz! Napisz krótką instrukcję jak ma wyglądać numerowanie zdjęć i w jaki sposób należy to zrobić. Przemyśl tylko wszystkie aspekty, żeby później się nie okazało, że trzeba zaczynać od nowa. Mikrofilm pobrałem niestety jak leci i nie jestem przekonany, czy teraz dojdę do ładu.

Pozdrawiam
Piotr

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

Ściągnę do indeksacji:

film 2360107
Item 8   Inventory 46 1798-1864
Item 9   Volume 604-46/1 Births, marriages, deaths 1798

oraz
film 2165989
Item 1   Volume 604-46/40 Births, marriages, deaths 1849
Item 2   Volume 604-46/41 Births, marriages, deaths 1850

mikrofilmy pobrane
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Albink

Ściągnąłem zdjęcia z zadeklarowanych filmów. Dokonałem również podziału na konkretne parafie z kolejnym podziałem na chrzty, śluby i zgony.  Tu pojawia się problem. Dokąd mam przesłać pobrane dane? Nie ma mowy o udostępnieniu tych filmów dla ogółu na forum, powinny one trafić tylko do osób ściągających zdjęcia lub indeksujących. Bo na takie czynności trzeba poświęcić mnóstwo czasu, a wielu sępów /na takie określenie trafiłem na innym forum genealogicznym/ tylko czeka na efekty pracy innych osób. Na to nie powinno być zgody.
Pozdrawiam
Albin

heniedz

czyli z tego pomysłu by "składać" się comiesięcznie po...? zł jako składki/.....  nici
ps. jeżeli tak że nici z tego, to jak ja mam swoje chęci na składki realizować komu i gdzie   z powazaniem hn


Albink

Pozdrawiam
Albin

ajsza14


Rafał Jurowski


Rafał Jurowski


heniedz


Albink

Jeszcze raz wracam do numerowania ściągniętych zdjęć. W praktyce sprawdza się tylko i wyłącznie numeracja podana na mikrofilmach. Innej możliwości nie ma, bo będzie galimatias. Widać to na mikrofilmie przesłanym przez p. Piotra. Zastosowana numeracja powoduje trudności w odnalezieniu danej metryki na mikrofilmie, niektóre zdjęcia zaginęły /np. zdj. nr 502, 690, 710 - to tak tylko ustalone na gorąco/, chociaż jest ciągłość w numeracji. I nie wiadomo, czy tych metryk nie było na mikrofilmie, czy też zostały przeoczone przy ściąganiu. A przy numerowaniu ściąganych zdjęć na podst. numerów z mikrofilmu takich problemów nie będzie, bo łatwo to sprawdzić. I nie ma chyba potrzeby dzielenia mikrofilmu na części /Item 1,2 itd./, tylko lecieć kolejno numerami od 0001 do np. 1011. To będzie dla wszystkich proste i jasne.
Pozdrawiam
Albin