Zespół Indeksacyjny - kto chce włączyć się w indeksację Grodna i innych

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Czerwiec 06, 2016, 01:11:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vnukinga

Witam wszystkich,

wlaczam sie do projektu.
Biore na siebie
2187990
Item 1   Volume 604-46/17 Births, marriages, deaths 1832
Item 2   Volume 604-46/18 Births, marriages, deaths 1833
Item 3   Volume 604-46/19 Births, marriages, deaths 1834
Item 4   Volume 604-46/20 Births, marriages, deaths 1835

Uprzedzam jednak, ze pracuje nieco wolniejszym tempem. (Praca, dzieci, dom...)
:)

Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: vnukinga w Sierpień 09, 2016, 09:43:02 PM
Witam wszystkich,

wlaczam sie do projektu.
Biore na siebie
2187990
Item 1   Volume 604-46/17 Births, marriages, deaths 1832
Item 2   Volume 604-46/18 Births, marriages, deaths 1833
Item 3   Volume 604-46/19 Births, marriages, deaths 1834
Item 4   Volume 604-46/20 Births, marriages, deaths 1835

Uprzedzam jednak, ze pracuje nieco wolniejszym tempem. (Praca, dzieci, dom...)
:)

Pani Kingo, ale Pani zamierza ściągać skany, czy indeksować ten mikrofilm?

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

vnukinga

Zrobie indeksacje.
Wygodnie pracuje sie mi sie korzystajac z Internetu, no chyba, ze wejde komus w parade?
;)
Prosze o ewentualne wskazowki.
:)
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: vnukinga w Sierpień 10, 2016, 03:20:29 AM
Zrobie indeksacje.
Wygodnie pracuje sie mi sie korzystajac z Internetu, no chyba, ze wejde komus w parade?
Prosze o ewentualne wskazowki.

Pani Kingo, proponuję na wstępie ściągnąć cały mikrofilm, a następnie przygotować go do indeksacji. Wszystko jest szczegółowo opisane w dziale BAZA RODÓW GRODZIEŃSKICH http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=536.0
Na mikrofilmie jest wiele parafii i nie tylko z Dekanatu Grodzieńskiego - nie ma więc sensu indeksować wszystkiego jak leci. Ja akurat z tego mikrofilmu wykonuję indeksację parafii jezierskiej. Gotowe indeksy zamierzam wprowadzać do bazy RG. Oczywiście serdecznie Panią zapraszam do aktywnego udziału w tym projekcie. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Pozdrawiam
Piotr CYPLA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

vnukinga

Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)


Piotr Paweł CYPLA

i chyba dobrze Rafał Jurowski radził, żeby ściągać wszystkie mikrofilmy.... właśnie zauważyłem, że z FS wcięło udostępnienie online części 1837 roku i całość 1838 i kawałek 1839 - cały mikrofilm 2187992 Item 1-3. Czy ktoś może go posiada? Byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.

Pozdrawiam
Piotr Paweł Cypla
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Albink

Pozdrawiam
Albin

Piotr Paweł CYPLA

Bardzo dziękuję za pomoc. Z drugiej strony ciekawe, czy CHR zrobi jeszcze więcej tego rodzaju niespodzianek. Może faktycznie rozsądne było zgromadzić w jednym miejscu wszystkie księgi. Jak widać na załączonym obrazku online bywa czasami pojęciem względnym.

Dziękuję tore4don i oczywiście Panu Albinowi.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

 Ja również byłabym wdzięczna, za udostępnienie udostępnienie mikrofilmu 2187992 Item 1-3  (dekanat grodzieński ) część roku i całość 1838 i kawałek 1839 r.

Pozdrawiam
Ata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Glowitzki


A. Rybalko

Witam serdecznie,

jak dotąd chyba nikt...

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja

Glowitzki

Dzienkuje za odpowiedz. Zajme sie  cerkwia uniackej w Wierceliszkah.

Ata

Cytat: Glowitzki w Styczeń 03, 2018, 11:26:43 AM
Dzienkuje za odpowiedz. Zajme sie  cerkwia uniackej w Wierceliszkah.


Witam,
ja zindeksowałam już chrzty z 1828 r. z Wiercieliszek, więc  ten rok urodzeń może Pan pominąć.
Pozdrawiam
Małgorzata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

mirekpiano

Jestem chętny do indeksowania parafii Hoża.
Proszę o dostęp do mikrofilmów. Chętnie zacząłbym od tych najnowszych (czyli początek XX w. lub koniec XIX w.)
mój mail mirek.mastalerz@gmail.com