Witam, wszystkich.

Zaczęty przez A.Markiewicz, Lipiec 03, 2016, 01:08:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wd

Poszukuje informacji o rodzie (rodach) Markiewicz w okolicy Grodna
------------------------

Głównym zagłębiem Markiewiczów w okolicach Grodna była wieś Strupka w ówczesnej parafii kuźnickiej.

A.Markiewicz

#16
Cytat: Rafał Jurowski w Lipiec 19, 2016, 02:04:12 PM
Witam,

Czy z Rudawki pochodziła Pana rodzina Markiewiczów ?

Pozdrawiam
Rafał
Witam, na dzisiaj odnalazłem metrykę ślubu Bolesława Markiewicza z Adela Falkowską w Brańsku 26.11.1902 r.
oraz odszukałem w spisie ochrzczonych w kościele brańskim Bolesława Markiewicz s. Franciszka i Adelę Falkowską c. Ferdynanda w 1880 roku.
Żoną Franciszka Markiewicza była Franciszka Chwaszczewska c. Jana, która również jest w tym spisie rok 1850.
Ponawiam prośbę o informacje na temat rodziny Chwaszczewskich.
Pozdrawiam AM
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A. Rybalko

Pannę Konstancję Chwaszczewską (pisaną też Faszczewska) spotkałam ostatnio w Wielkiej Brzostowicy:

1816.02.17   Dwór Popławce   Emilia   Konopacki   Mikołaj   Konstancja   Chwaszczewska   szlachetni   ks. Marcin Wiński   Anna Krupowiczowa      https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS93-VQP2-8?i=814&cat=834435
1820.06.01   Dwór Rudawa   Aleksander   Konopacki   Mikołaj   Konstancja   Faszczewska   szlachetni   Leon hrabia Potocki   hr. Ludwika Kossakowska      https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9D3-93F5?i=782&cat=2325238

Państwo Konopaccy miewali fajnych chrzestnych :)

A.Markiewicz

Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam AM
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Jan4arn

Cytat: Rafał Jurowski w Lipiec 19, 2016, 02:04:12 PM
Witam,

Czy z Rudawki pochodziła Pana rodzina Markiewiczów ?

Pozdrawiam
Rafał

Dzień dobry, z księgi w Tomsku, to jest rodzina mojej prababci, Heleny z domu Markiewiczów. Oba zapisana w innej rodzine z sąsiedniej wsi. Niektóry z tych Markiewiczów powrócili się do Rudawki, ostatni nie. Do Tomsku przyjechali w 1915 jako uchodźcy. Pozdrawiam, Jan.

A.Markiewicz

#20
Witam ,
miło mi , w mojej rodzinie imię Helena też występuje (młodsza siostra mojego ojca)
Pozdrawiam AM
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

#21
Witam, czas odświeżyć watek.
Pytania są ciągle te same. Skąd, kiedy, jak?
Pojawiło się trochę nowych ustaleń. Dla moich Markiewiczów XIX wiek to Brańsk. To pewne.
Przesuwają się ramy czasowe, pytania pozostają te same.
Skąd przybył do Brańska Szymon Markiewicz? gdzie się urodził? Kim byli jego rodzice, jaki był najbliższy krąg jego krewnych? Może u kogoś się przewinął. ????
Wiek XX i "bieżeńcy" w Guberni Tomskiej. Stawiam tezę, że Rudawka i Mierzewicze stały się dla Bolesława i Adeli tylko przystankiem na trasie ewakuacji z Brańska w rejon Tomska . Postój u krewnych??  I dalsza ewakuacja większą grupą rodzinną. Tak bezpieczniej, wszak czasy niespokojne.  Taka wędrówka z rodziną, dziećmi i dobytkiem musiała być długotrwała i odbywała się etapami.  To prawdopodobne.
Wydaje się logiczne i wymaga dalszych badań.
A podczas nawały "bolszewickiej" ponowna ewakuacja i powrót do Brańska.
Pozdrawiam serdecznie Adam
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.