Czemiel, Kieżel, Raczkowski, Gabiniewicz

Zaczęty przez karlajn_ka, Kwiecień 06, 2023, 07:46:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karlajn_ka

Dzień dobry,

poszukuję informacji o przodkach zamieszkujących od co najmniej połowy XIX wieku we wsi Straż par. Sokółka i okolicznych wsiach.
Moja wiedza kończy się niestety pod koniec XIX wieku, mój prapradziadek Czemiel urodził się ok. 1861 (matka z d. Kieżel/Kieżał), jego żona z d. Raczkowska kilka lat później (nazwisko panieńskie matki nieznane), prawdopodobnie w Straży lub okolicach. Jakkolwiek są to dość popularne nazwiska w tamtym rejonie, to przez lukę w dostępnych indeksach nie mogę znaleźć połączenia z kolejnym pokoleniem :(
Dodatkowa informacja, jaką dysponuję z przekazów rodzinnych, to skoligacenie na jakimś etapie którejś z powyższych rodzin z Gabiniewiczami/Sołowiejami.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc, bo to dotychczas najkrótsza gałąź w moim drzewie rodzinnym (nieznajomość rosyjskiego na pewno nie pomaga...), a to przecież taki ciekawy rejon.

Pozdrawiam,
Karolina

wd

#1
02/06/1891: Michał Czemiel, s. Jana, l. 28 ze Straży; śl. z Marianną Lech, c. Tomasza, l. 19 z Mićkowej Haci
29/01/1902: Kazimierz Czemiel, s. Adolfa, l. 24 ze Straży; śl. z Marianną Kozioł, c. Wincentego, l. 20 z Kurowszczyzny
17/05/1925: Wiktor Czemiel, s. Wiktora, l. 25 ze Straży; śl. Zofią Jackowską, c. Wiktora, l. 21 z Moczalni Starej
14/11/1933: Jan Czemiel, s. Kazimierza, l. 29 ze Straży; śl. z Feliksą Zajkowską, c. Jana, l. 28

Poza tym 4 śluby Czemielów ze Straży w XIX wieku. Pierwszy to Bonifacy Czemiel s. Kondrata w 1845 roku. I 13 ślubów Czemielanek w XIX i XX wieku.

Brak ślubów z osobami o nazwisku Sołowiej i Gabiniewicz, ale nie wszystkie metryki są dostępne.

Jak miał na imię prapradziadek Czemiel?