Zasób Archiwum Archidiecezji w Białymstoku

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Marzec 12, 2012, 09:41:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

W Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku znajdują się księgi następujących dekanatów:

    Dekanat Białystok - 430 ksiąg
    Dekanat Korycin - 64 księgi
    Dekanat Krynki - 81 ksiąg
    Dekanat Knyszyn - 93 księgi
    Dekanat Dąbrowa Białostocka - 74 księgi
    Dekanat Sokółka - 182 księgi
    Dekanat Grodno - (1865-1937), 92 księgi
    Dekanat Łunna - (1922-1937), 25 ksiąg

Niestety w zasobie nie ma Dekanatu Wołkowyskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

Sławomir Olczyk

Dekanat Grodzieński w roku 1865 stanowiły następujące parafie:

Grodzieńska Bernardyńska
Grodzieńska Franciszkańska
Grodzieńska Farna
Indurska
Usnarska
Jezierska
Wielkoejsmontowska
Horzska
Mostowska
Kamionkowska
Kwasowska
Wielkobrzostowicka
Małobrzostowicka
Łunieńska

I_Ka

Witam! Mieszkam w Grodnie. Jestem zainteresowana informacją o moich przodkach (daty urodzin, śmierci, chrztów, ślubów) żyjących we wsi Mińkowce pow. Sokółka.  Na razie mam informację do 5 pokolenia, to pradziadkowie Marcin Druć i Stanisław Klimowicz, niestety imiona i  nazwiska panieńskie żon nie są znane.

Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację.

Daniel_Bućko

Witam,
bardzo proszę o podesłanie adresu email. Chętnie podeślę karty spisu parafialnego dla wsi Minkowce z 1909 roku. Nazwisko Druć występowało tam dość licznie:)
Pozdrawiam,
Daniel Bućko
danielbucko@o2.pl

Albink

Do I_Ka
Posiadam trochę danych z parafii Odelsk, o mieszkańcach Minkowiec również. Proszę o więcej danych o swoich przodkach Druciach, chodzi szczególnie o jakieś daty, to chyba mógłbym pomóc.
Można pisać również na adres mailowy: albink@o2.pl
Albin Kożuchowski
Pozdrawiam
Albin

Albink

Cytat: Ludwik Olczyk w Marzec 13, 2012, 01:49:06 AM
Dekanat Grodzieński w roku 1865 stanowiły następujące parafie:

Grodzieńska Bernardyńska
Grodzieńska Franciszkańska
Grodzieńska Farna
Indurska
Usnarska
Jezierska
Wielkoejsmontowska
Horzska
Mostowska
Kamionkowska
Łunieńska


Witam, w powyższym wykazie brakuje chyba parafii Krynki. Wymienione parafie obecnie znajdują się na terenie Białorusi, a Krynki w Polsce.  :)
Albin Kożuchowski
Pozdrawiam
Albin

anna-grażyna

Wieś Czerlona lata 70-te XIX w to była parafia Łunna?

Anna Grażyna

Rafał Jurowski


Agnieszka

Daniel_Bućko mam nadzieję, że czasem tu jeszcze zaglądasz :) Czy posiadasz może spisy dla wsi Horczaki, Trofimówka (Trochimówka), Żuki lub Wasilówka?

wd

Cytat: aga745 w Czerwiec 12, 2014, 11:46:28 AM
Daniel_Bućko mam nadzieję, że czasem tu jeszcze zaglądasz :) Czy posiadasz może spisy dla wsi Horczaki, Trofimówka (Trochimówka), Żuki lub Wasilówka?

Służę spisem wsi Horczaki. Proszę podać adres email, wyślę całą parafię Odelsk.

Agnieszka

Cudownie :) aga745(małpka)wp kropka pl 
Dziękuję bardzo

Michał

Witam serdecznie,

poszukuje informacji o przodkach zamieszkujących wieś Burniewo (biał. Бурнева, Burniewa, ros. Бурнево, Burniewo), wieś położona w gminie (sjelsowiecie) replańskiej. Czy masz może jakieś spisy, które obejmują te miejsce?

Ewentualnie coś o parafii kościoła murowanego w Wielkich Eysymontach. Znalazłem poszlakę, że budował go mój przodek i chciałem to w miarę możliwości rozwikłać.

Pozdrawiam i z góry dzięki za informacje.
Michał

Sławomir Olczyk

#12
Szanowny Panie.

Michał Siedzieniewski raczej nie był Pana przodkiem, ale już jego bratanek - Wojciech całkiem możliwie. Gdyby napisał Pan coś więcej mógłbym pomóc w odbudowaniu Pana linii rodowej.

Pozdrawiam serdecznie.

PS.
Może Pan wie czy matka proboszcza Siezieniewskiego była oboźniczanką grodzieńską?

maciejb

Witam poszukuje informacji o Druciach z Minkowce Parafia Odelsk czy jakoś tak :D , otóż przejdę do sedna moim pradziadkiem jest Stanisław Druć syn Michała Drucia i Teofily zd Stockiej czy ktoś wie coś o tej rodzinie , co do Stanisława jego żoną jest Jadwiga Druć zd Bach z Krynek ich synem jest Kazimierz Druć zmarły w Krynkach podobnie jak jego rodzice co do Stanisława to wiemy że miał sporo sióstr dwoje wymienionych z nich są to Scholastyka i Stanisława prawdopodobnie po ślubie Kondratowicz zd Druć .
Pozdrawiam Maciej.

Albink

O jakie informacje dot. rodziny Druć chodzi? Jeżeli o osobach żyjących , to trzeba pytać osobiście w Krynkach. Natomiast dane historyczne, w celu ustalenia przodków tej rodziny  można odnaleźć w księgach znajdujących się właśnie w AA w Białymstoku. Michał Druć i jego przodkowie pochodzili z Minkowiec w parafii Odelsk. Dodam jeszcze, że ten Michał był żonaty najpierw z Teofilą Stocką, po raz drugi ożenił się z Małgorzatą Orzechowicz.
Pozdrawiam
Albin