Dokumenty zgromadzone w Archiwum Narodowym w Krakowie - fotografie

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Lipiec 07, 2016, 12:04:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Za kilka dni prawdopodobnie będę w Krakowie, być może kogoś interesują dokumenty znajdujące się w Archiwum Narodowym w Krakowie dokładnie w zespole Archiwum Sopoćków (może ktoś potrzebuje czegoś innego) jeżeli tak to proszę dać znać do jutra, góra poniedziałku. Oczywiście niczego nie obiecuję, ale o ile się uda i wystarczy mi czasu to pstryknę fotki.

Tu jest spis jednostek zespołu Archiwum Sopoćków

http://szukajwarchiwach.pl/29/1427/0/str/3/15?ps=True#tabJednostki

Pozdrawiam
Rafał


Piotr Paweł CYPLA

Rafał,

Mnie oczywiście interesuje wszystko co związane z Toł[ł]oczko:

29/1427/0/-/48 poz. 5) Oblig na 200 zł od Antoniego Tołłoczki (Tołoczki).
29/1427/0/-/16 poz. 3) Kazimierz Tołłoczko i Katarzyna Sopoćkówna kwitują z posagu Jana i Agatę Sopoćków.
29/1427/0/-/8 Dekret w sprawie Heleny Janówny z Piotrem Tołłoczko o różne gwałty
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Rafał Jurowski


Rafał Jurowski

Zdjęcia udało się zrobić, postaram się je podrzucić jeszcze dzisiaj.

Cytat: Piotr Paweł CYPLA w Lipiec 09, 2016, 11:44:01 AM
Rafał,

Mnie oczywiście interesuje wszystko co związane z Toł[ł]oczko:

29/1427/0/-/48 poz. 5) Oblig na 200 zł od Antoniego Tołłoczki (Tołoczki).
29/1427/0/-/16 poz. 3) Kazimierz Tołłoczko i Katarzyna Sopoćkówna kwitują z posagu Jana i Agatę Sopoćków.
29/1427/0/-/8 Dekret w sprawie Heleny Janówny z Piotrem Tołłoczko o różne gwałty

Piotr Paweł CYPLA

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk

Ten Antoni Tołłoczko to ciekawa postać. Był urzędnikiem w powiecie wołkowyskim. Jest wspomniany w różnych miejscach ale bez imienia. W aktach wołpieńskich jest wreszcie ujednoznaczniony.

Pozdrawiam serdecznie.