Szukam rodzin Bach, Jurczenie z Krynek, Porzecze, Sokolki

Zaczęty przez Margaret, Styczeń 06, 2018, 11:05:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Margaret


maciejb

Witam, serdecznie p.Małgorzato, co do pani wypowiedzi i o informacjach poszukiwanych przez panią, w swoim drzewie posiadam troche osób z gałęzi rodziny Bach i trochę Jurczenii, w przypadku Bachów czasem jest ciężko coś znalesc większość kobiet z rodziny Bachów powychodziła za mąż np niektóre za Bielskich , i na odwrót Bielskie za Jurczenia czy też Bach ale przejdźmy do sedna , w swoim drzewie mam Rozalię Bach zd Jurczenia występuje ona jako matka Andrzeja Bacha ur 1871-1955,ojciec Piotr , praca nad rodziną Bachów czasem bywa trudna jak wiadomo Porzecze 😍😘😂 Grodzienskie w tamtych czasach najwięcej osób nosiło nazwisko Bielski czy też Bach, prawdopodobnie Bachów było więcej większość została w krynkach reszta powyjeżdżała np do Orzysza, moja linia po Konstancji Bach siostra praprababci ze strony Druć

Co do osób których pani szuka , ktoś inny może coś odnajdzie + proszę do mnie napisać to skieruje panią do żyjącej osoby która właśnie jest zd Jurczenia możliwe że ona coś skojarzy i będzie wiedzieć ta osoba właśnie mi pomogła z Bachami ,proszę napisać na maila bielskimaciej1@gmail.com, serdecznie pozdrawiam!
Pozdrawiam Maciej.

Arek1975

#2
Tego Pani szuka ?
akt ślubu Józefa Jurczeni z Rozalią Bach https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9XH-X6DV?i=932&cat=2325238
On lat 25 syn Stefana i Marianny Tumaszczyk, Ona lat 21 córka Karola i Antoniny Siniuta (?), tu mam problem z odczytem
a tu akt urodzenia Józefa - 1833 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99D3-97VK?i=293&cat=2325238 tu nazwisko matki to zdaje się Stumaszyk.

A dla lubiących ciekawostki - akt urodzenia powyżej (nr 6) - tam spisujący ksiądz nie mógł się zdecydować i jak rozumiem dziecko ma dwie matki :)

Pozdrawiam,
Arek Bereza

Margaret

 :) :) :)
Witam i dziekuje pieknie za te dwie odpowiedzi! Ale sie rodzina ucieszy! Teraz dokladnie bede czytac i wkrotce odpowiem i odpisze. Przejde tez na Family Search. Ja uzywam Family Tree maker i Ancestry, ale widze ze, Family Search ma wiecej danych Polski.

Margaret

Margaret

Dotarlam do linkow i dokladnie chrzest Jozefa Jurczeni zgadza sie! To moj pradziadek. Mallzenstwo tez, tylko to trudniej przeanalizowac bo po rosyjsku. Ciekawa jestem czy moja babcia, Anna Jurczeni, urodzona w roku 1867 byla chrzczona w Krynkach. Szukalam w Family Search ale nic z tego nie wyszlo. Czytalam historie powiatu Sokolki, bardzo ciekawe.
Dziekuje bardzo.
Margaret

Albink

Kopie ksiąg metrykalnych z parafii Krynek po 1865 roku znajdują się w Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku, dlatego nie znajdzie się ich w internecie. Księgi od roku 1889 znajdują się w Archiwum Państwowym i te są w internecie. Piszę tu o księgach katolickich, bo są też i prawosławne z tej miejscowości. Natomiast Anna Jurczenia c. Józefa i Rozalii było ochrzczona w Krynkach 19 kwietnia 1867 roku jako czwarte z kolei dziecko tego małżeństwa.
Pozdrawiam
Albin

Margaret

A ja myslalam, ze Jozef i Rozalia Jurczeni mieli tylko dwie corki!!  Czy mozna pana poprosic o imiona, daty urodzenia i chrztu tych dzieci?

Zauwazylam, ze w akcie urodzenia i chrztu Jozefa Jurczeni z 1833 ego roku,  Andrzej Bach z  Magdalena Ludwika Szymczyka zona byli chrzestnymi.

Ciekawa jestem czy w parafii Krynki sa osoby z nazwiskiem Hetman. To nazwisko bylo powtarzane przez moja mame i jej siostry, jako nazwisko rodzinne zwiazane z Bachami lub Jurczeni. Jedna ze starszych siostr mamy po rozwodzie zmienila swoje nazwisko do Hetman mowiac, ze wlasnie jest rodzinne.

Dziekuje bardzo za pomoc. Bede tez szukac rodziny w Archiwach Panstwowych z Bialegostoku.

Margaret

Arek1975

Dzień dobry,
Mam za sobą indeksację małżeństw z Krynek za lata 1824-1836, to tylko 12 lat więc nie jest całkiem miarodajne ale nazwisko Hetman się nie pojawiło. Tak z ogólnego przeglądu Krynek do 1863 (bo dotąd skany na fs) nazwisko Hetman nie wpadło mi w oko choć oczywiście go nie szukałem, więc pewności brak.
Dodam, że w zindeksowanym materiale nie ma ślubu Karola Bacha i Antoniny Siniuta.
Za to w 1824 ślub bierze Szczepan Jurczenia i Rozalia Tomaszyk https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99D3-LSDH-4?cat=2325248
niestety to tylko wykaz ślubów a nie sam akt więc imion rodziców nie znam.
Pozdrawiam,
Arek

Margaret

Dzien dobry,
Dziekuje, to znowu jeden krok w rozpoznawaniu naszej rodziny. Widze, ze z trzech swiadkow to Bachowie, Wojciech i Karol. Ogladajac  ten caly rok parafii Krynki, zauwazylam, ze Karol Bach byl swiadkiem kilku slubow, to ciekawe.
Jesli pan indeksowal te ksiegi, czy to znaczy, ze moglabym szukac nazwisk w FamilySearch?
Pozdrowienia,
Margaret

Arek1975

Nie indeksuję dla FS tylko dla geneteki - genealodzy.pl
Oczywiście jeśli będzie wola i zainteresowanie przekażę indeksy do bazy Rodów Grodzieńskich :)

Margaret

Geneteka tak mi pomogla w moich poszukiwaniach! Znalazlam mase danych ze strony ojca i mamy. Chetnie bym w jakis sposob pomogla. Jest to tak swietnie zorganizowane!
To powinnam tam szukac, jesli juz pan zindeksowal?
Margaret

Arek1975

Na razie jeszcze nie wstawione. Chcę zrobić więcej roczników, żeby lepiej poznać nazwiska i uniknąć choć części błędów, których bardzo sie obawiam. Myślę, że za 2-3 tygodnie wyślę część indeksów do wstawienia

Margaret

Zycze powodzenia! To nie takie latwe, a jeszcze z rosyjkim, chyba trudniej.

Margaret

Albink

Józef Jurczenia z Rozalią Bach mieli co najmniej 6 dzieci. Troje z nich można odnaleźć w internecie, natomiast oprócz Anny urodzonej w 1867 roku była jeszcze Dorota ur. w 1870 i Antonina ur. w 1874 roku. Wszystkie te dzieci były ochrzczone w Krynkach. Pytanie tylko, ile tych dzieci przeżyło, bo umieralność była dość wysoka wśród dzieci.
Pozdrawiam
Albin

Margaret

Antonina Karmowska (z domu Jurczeni) wyszla zamaz w Brochowie, w roku 1897
i Anna Wrzesinska (z domu Jurczeni) wyszla zamaz w Warszawie w roku 1885

czy ja moglabym pomoc w indeksowaniu? Czy trzeba byc na miejscu?
W ciagu tego miesiaca dowiedzialam sie bardzo duzo o rodzinie mamy.

Margaret