Zasób Archiwum Archidiecezji w Białymstoku

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Marzec 12, 2012, 09:41:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

maciejb

#15
WOW jestem pod wrażeniem wiadome czy z drugą żoną miał dzieci , ? znane są jakieś daty ? co do informacji o osobach żyjących Babcia Genowefa żona Kazimierza bardzo mało wie o rodzinie Stanisława Drucia czasem ich odwiedzali i wiadome że Stanisława Druć prawdopodobne po ślubie Kondratowicz,  siostra Stanisława Drucia mieszkała w Białymstoku nad Kinem Pokój co do drugiej siostry mało wiemy informacji :( co do wymienionego tematu Druci z Minkowiec 18 wiadome są jakieś daty imiona Rodziców Michała czy też jego braci ? lub pełne rodzeństwo Stanisława otóz mam spis parafi z Odelska z roku ok 1910 i jest wzmianka o Stanisławie i innych osobach nie mam tu na myśli rodziców Stanisława czyli teofili , prócz 5 letniego Stanisława są wymienieni Druć Anna lat 48 wdowa prusielowa ,Druć Wiktoria lat 44  wdowa Druć, Marianna lat 10 Druć Eugenia lat 9
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Wspomniany spis parafialny z 1909 roku jest właśnie punktem wyjścia do dalszych poszukiwań. Zapis z poz. 18 jest w pewnym stopniu mylący, ponieważ wymieniony tam Michał nie jest synem ani Anny, ani Wiktorii. Natomiast Michał i wspomniana Teofila to rodzice Stanisława, który poślubił Jadwigę Bach, a wymieniona również w spisie Eugenia była córką panieńską Teofili Stockiej - żony Michała. Natomiast wdowa Wiktoria była żoną Kazimierza Drucia - brata Michała, Marianna to córka Kazimierza i Wiktorii.
Natomiast Stanisława Druć, która wyszła za Kondratowicza, urodziła się z drugiego małżeństwa Michała.
Myślę, że te wszystkie informacje przyczynią się do odwiedzenia AA w Białymstoku. Mając tyle danych śmiało można rozpocząć poszukiwania przodków. W tym archiwum są wszystkie księgi z parafii Odelsk od 1865 do 1938r. /dla genealogów do 1916 roku/.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

co do Stanisława Drucia mego pradziadka wiem że jego rodzicami są :) Michał Druć i Teofila Stocka właśnie te wiadomości mam z Archiw Białostockiej Diecezji  co do jego drugiej żony i rodzeństwa byłbym wdzięczny za podanie więcej informacji co do ponownej wizyty w Archiwum chętnie ale wpierw muszę się nauczyć rosyjskiego :P :D wracając do tematu wiadome że są daty w Archiwum ale czy pan coś wie panie Albinie :) mojej mamy rodzina byłaby wdzięczna


pozdrawiam Maciej :)
Pozdrawiam Maciej.

Albink

Myślę, że nad polskim też warto się pochylić  ;D
Tak się składa, że moi przodkowie też pochodzą m.in. z parafii odelskiej i kryńskiej. Stąd mam trochę wiadomości o różnych osobach, ale aż takich szczegółów /różnych dat/ o Druciach nie posiadam. Odnotowany mam tylko rok ślubu /1912/ Michała Drucia z Małgorzatą Orzechowicz  w Krynkach.
Pozdrawiam
Albin

maciejb

Panie Albinie co jeszcze wiadomo w pańskich notatkach w  temacie Michała Drucia i jego rodzeństwa prócz Kazimierza i czy jest coś wiadome w pańskich notkatkach o Annie Druć prusielowej czy to córka Teofili i Michała ? dodatkowo zastanawia mnie to czy coś jest w pańskich notatkach na temat Eugeni Stockiej/Druć i Marianny córki Kazimierza i Wiktorii , czy są jakieś adnotację w tych notatkach u pana związanych z wymienionymi osobami np adnotację ślubu,zgonu ? danych osób :O
Pozdrawiam Maciej.

maciejb

Cytat: Albink w Lipiec 04, 2017, 12:42:04 PM
Myślę, że nad polskim też warto się pochylić  ;D
Tak się składa, że moi przodkowie też pochodzą m.in. z parafii odelskiej i kryńskiej. Stąd mam trochę wiadomości o różnych osobach, ale aż takich szczegółów /różnych dat/ o Druciach nie posiadam. Odnotowany mam tylko rok ślubu /1912/ Michała Drucia z Małgorzatą Orzechowicz  w Krynkach.


panie Albinie czy wiadome coś jest w pańskich notatkach na temat Małgorzaty Orzechowicz skąd pochodzi jak mają na imię jej rodzice i czy miała rodzeństwo i czy są także daty urodzeń Stanisławy i Scholastyki jeśli są odnotowane w pana notatkach byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam Maciej.

Rafał Jurowski

#21
Może komuś się przyda ta informacja, może ktoś posiada informacje odnośnie innych, starszych ksiąg dotyczących innych parafii a znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym Białystok?


Krynki

Chrzty 1605-1668  (nieudostępniane)
Chrzty/Śluby 1668-1715 (nieudostępniane)

Chrzty 1744-1762
Chrzty 1762-1779
Chrzty 1779-1797

Śluby 1747-1776
Śluby 1776-1796

Pogrzeby  1749-1781
Pogrzeby  1781-1795
Pogrzeby  1796-1826

Kundzin

Chrzty 1645-1731
Chrzty 1663-1685
Chrzty 1741-1779 (nieudostępniane)
Chrzty 1767-1797 (nieudostępniane)
Chrzty 1797-1817
Chrzty 1818-1827


Śluby  1777-1799 (nieudostępniane)
Śluby  1798-1827


Pogrzeby 1767-1798 (nieudostępniane)