Filip Bielski z 1805

Zaczęty przez maciejb, Marzec 08, 2018, 01:01:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejb

Witam serdecznie poszukuje informacji o Filipie Bielskim, a dokładniej jego aktu zgonu gdyż zapewne zmarł w dzieciństwie zaś metryka zapewne jest z kościoła unickiego którego dane są chyba udostępnione , dzięki udostępnionym metrykach udało mi się odnaleść jego akt urodzenia z 1805 zapewne te lata były to metryki z kościoła  unickiego?, ale przejdźmy do sedna w niedalekiej przyszłości a dokładnie w 1853 odnalazłem akt zgonu ów domniemanego jego syna Piotra Bielskiego żył rok 1 rodzice Filip i Marianna Bach Bielska szukałem jego ojca aktu ślubu i zgonu  w różnych Parafiach w okręgu miasta Krynek, ale niestety nie miałem szczęścia , dodatkowo chce zaznaczyć że istnieje także Piotr Bielski z 1844 którego rodzicami są Tomasz i właśnie Marianna Bach czy może być tak że Umm ksiądz nie ukrywajmy że tamte czasy były różne więc ksiądz mógłby być niedysponowany tzn ,,jak to na plebani bywa czasem popijają wino"😍😂 lub też sąsiad który został wysłany do księdza podał złe dane  i w sporządzaniu aktu zgonu ksiądz  popełnił błąd we wpisaniu ojca jako,Filipa  i dodatkowo Piotr nie zmarł mając rok ale miał 9 lat gdyż właśnie nie wiadomo co się działo z Piotrem który jest synem Tomasza ,

Podobna sytuacja jest z Małgorzatą Bielską zm w 1850 ojciec ten sam co u Piotra z 1844
Dodajmy że jest jeszcze Petronela   Bielska  która jest córką Filipa  czyli przykład z 1844  i Marianny Bach Bielskiej a w rzeczywistości  Tomasz Bielski z 1814
Podobnie w sytuacji późniejszych urodzeń jego dzieci
Pozdrawiam Maciej.