Rodzina Budrewiczów

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Kwiecień 15, 2016, 08:09:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Niedawno dowiedziałem się o teczkach osobowych lekarzy, położnych, które znajdują się Głównej Bibliotece Lekarskiej. Wśród nich odnalazły się dokumenty, żony mojego krewnego - położnej Łucji Jurowskiej z d. Szerszeń.

Tak szczęśliwie się zdarzyło, że na niemieckim kwestionariuszu z okresu okupacji (Fragebogen zur erstmaligen Anmeldung von Heilberufen) oprócz przodków samej Łucji wypisani zostali także przodkowie jej męża - Czesława Jurowskiego, który był kuzynem mojego dziadka.

Wśród przodków Czesława zostali podani m.in jego dziadkowie tj. Piotr Jurowski i Emilia Budrewicz.

Śmiem podejrzewać, że moim krewniakom zlało się w jedno, imię prababki Czesława - Emilii Hryniewicz z d. Markiewcz z prawdopodobnym nazwiskiem po drugim mężu jego babki - Pelagii Jurowskiej zd. Hryniewicz (ur. ~ 1836 - zm. po 1908). Prawdopodobnie więc Pelagia Jurowska po śmierci męża w 1890 roku wyszła drugi raz za mąż za Budrewicza.

Wiadomo mi, że  nazwisko nazwisko Budrewicz występowało na terenie parafii Kamionka tj. tam gdzie mieszkała rodzina Jurowskich i zmarł pra-pradziad. Być może ktoś poszukuję Budrewiczów lub w swych poszukiwaniach natrafił na Pelagię Budrewicz [ Pelagia Budrewicz , Пелагя Будревич ] ?

W załączniku znajduje się fragment ankiety z wywodem (zresztą błędnym) przodków mojego krewnego.

Pozdrawiam
Rafał