Rejestrujcie się i piszcie kochani...

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Maj 15, 2012, 10:31:57 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

Rejestrujcie się i piszcie kochani, bo nie wiemy co jest ważne bardziej dla Was, a na co możemy odpowiedzieć.  Nawet wiedza nie ma zastosowania - jeśli trafia w próżnię.

Pozdrawiam serdecznie.

joannay

Jak widzicie dołączyłam do Was ...  :)
cieszę się, że forum powstało bo niestety jak wszyscy wiemy temat Grodzieńszczyzny  jest nie tylko ciekawy ale i do końca nie zbadany ...
powodzenia nam wszystkim życzę ...
Joanna
z domu Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy

Rafał Jurowski

#2
Witam,

Bardzo mi miło widzieć tu tak doświadczonego użytkownika portalu genealodzy.pl, z którego pomocy nie raz korzystałem !
Niestety Grodzieńszczyzna jest bardzo mało popularna co widać choćby po tym forum.
Ale my nie tracimy nadziei, że kiedyś się to zmieni i szersza publiczność dowie się o dumnej przeszłości Grodzieńszczyzny i jej ważnym miejscu w historii Rzeczypospolitej ! W każdym razie jak będę walczył o to z całych sił.

Pozdrawiam
Rafał

joannay

Rafale...
temat Grodzieńszczyzny jest bardzo ciekawy i popularny...
hm... musimy  tylko jakoś bardziej wypromować to forum... ;)
Joanna
z domu Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy

Rafał Jurowski

#4
Witam,

Grodzieńszczyzna jest na pewno ciekawa , ale z popularnością to jest dużo, dużo gorzej...gdzie się podziali wszyscy Grodniacy ?
Co do promocji forum to są jakieś pomysły... ? Sama stronka z wielu przyczyn jest na razie w powijakach ...

Pozdrawiam
RJ

anna-grażyna

Grodzieńszczyzna jest ciekawa i popularna tylko,
żeby forum było aktywne musi przyciągnąć osoby,
które zechcą coś napisać i znajdą na to czas.
Z tym ostatnim krucho jest :) wiem po sobie.
Utrudniony dostęp do zasobów archiwów na Białorusi -spore koszty (mam na myśli prowizje naszych banków),wizy.
To wszystko zniechęca tych,którzy zaczynają "przygodę z genealogią" a brak im cierpliwości.
Tak myślę czy nie można spróbować przyciągnąć na forum Polaków z Grodna zainteresowanych genealogią?
Np nazwę forum w dwóch językach-żeby wychodziło w wyszukiwarce?Zbyt mało osób wie o tym forum.
Mam nadzieję,że pomimo trudności forum rozwinie się.
Zastój bywa w każdej dziedzinie :).

Anna-Grażyna

Rafał Jurowski

#6
Witam,

Mam świadomość, że forum jest obecnie słabo znane, ale także osób zainteresowanych tymi terenami jest naprawdę niewiele, może gdzieś sie kryją :)
Owszem trzeba będzie przetłumaczyć przynajmniej niektóre miejsca na forum (nagłówki) na język rosyjski - białoruski ewentualnie angielski. Może wśród  nas znajdzie sie ktoś kto wykona te tłumaczenia ? Może ktoś się znajdzie po wschodniej stronie, choć już było kilka prób... Niestety u mnie też z czasem ostatnio krucho. Nie tylko prowizje banków są problemem, samo korzystanie z zasobu archiwum jest bardzo trudne... Ostatnio jak byłem w Grodnie to wykonali mi kserokopie rewizji, cześć dokumentu gdzie moje nazwisko nie występowało zostało po prostu zakryte kartką papieru... paranoja. Prywatne osoby które wykonały by coś na zlecenie biorą kwoty z kosmosu. Przydałby się jakiś pasjonat który mógłby zrobić coś za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam
Rafał

anita

Witajcie, Krewni, Znajomi i Sympatycy!
Coś zjadło mi poprzedni wpis, ale trudno...
Sugerowałam dodanie odrobiny egzotyki w postaci tematu tatarskiego, bo część z nas i taką, prócz polskiej i często ruskiej, w żyłach swych ma!
A każdemu przeczytanie "Popisu Szlachty Grodzieńskiej" nie tylko ze względu na to, że wymienia naszych antenatów, ale jest po prostu rozczulający, zwłaszcza te sieroty piesze, bez broni...  :)

Sławomir Olczyk

W XVI wieku społeczność tatarska pomieszkiwała w Łosośnej... Stąd Sobolewscy, Abłamowicze, Baranowicze...
Pozdrawiam serdecznie.

anita

Jasne, to każde dziecko wie... :)
A tak poważnie, regułą jest wsadzanie w opisy dotyczące osiedlenia się tam Tatarów dopiero połowy XVII w. co nie do końca zgodne jest z rzeczywistością. Niech tam, Lipkowie zdominowali temat i tyle.
Mieszkam na dalekim południu, gdzie wywiało moich kresowych Rodziców, ale fascynuje mnie ten trójkąt sokólsko-kuźnicko-krynkowy, jego krajobrazy i historia. Na razie, niestety, zaocznie.
Bardzo mi miło być na tym forum, choć rejestracja była mozolna... :)

anita

Wsadziłam myśl o wątku podziękowań w Parafię Odelską, ale myślę, że tu jest bardziej na miejscu.
Dla mnie pierwszym guru był pan Grzegorz Rąkowski i jego "Polska Egzotyczna".   

Aleksander

Witam
Dołączyłem sie do Was  :)
Mieszkam w Grodnie.

Pozdrawiam

Rafał Jurowski

Witam serdecznie !

Bardzo miło poznać Grodniaka ! Proszę napisać coś o swoich poszukiwaniach !

Pozdrawiam
Rafał

anita

A tak na marginesie, Panie Rafale, Dwór w Lebiedzinie został sprzedany...?
Mam stare fotki. Może za jakiś czas prześlę na forum bo to trochę archetyp siedzib naszych antenatów.
Pozdrawiam!

Rafał Jurowski

Witam,

Ciekawe, ciekawe...to są zdjęcia dworu w Lebiedzinie ?
Dwór w Lebiedzinie chyba nadal czeka na uczciwego nabywcę...trzeba by zapytać właścicielkę ...

Pozdrawiam
Rafał