Autor Wątek: Ród Bohatyrewiczów (Bohatyrowiczów) - Богатыревич, Богатырович  (Przeczytany 19761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tadeusz

• Newbie
  • *
Ta Anna to może córka Kazimierza i Marianny Strzałkowskiej urodzona w Obuchowiczach dnia 24.o1.1851 roku.
Nie mam niestety informacji o jej ślubie z Tołoczką. Jeżeli tak było to mogło zaistnieć około roku 1870. Natomiast Anna pochodziła z rodziny katolickiej, gdyż została ochrzczona  w kościele katolickim par Jeziory.  W ankiecie kupna ziemi nie odnotowano istnienia Mikołaja Jurowskiego więc była ona sporządzona przed jego urodzeniem. To przybliży datę powstania dokumentu.
Tadeusz.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Sr. Member
Pomieszało mi się z tym Julianem Tołoczką. Jego zoną była inna Anna i innego nazwiska.
Z aktu zgonu 1931 roku Anny Jurowskiej zd. Bohatyrewicz wynika, że miała 65 lat w chwili śmierci.
Zmarła jako katoliczka. Czyli urodziła sie około 1864, ale wiek może być błędnie podany,.
Jeżeli chodzi o dzieci jakie miała z Aleksandrem Jurowskim to: Józef ur 1887, Wincenty 1891 wyjechał do USA, Jan (1893-1896), Mikolaj ur 1896, Katarzyna oraz Aleksandra. Dokument który przesłałem chyba pochodzi z roku 1895. Ślub z Jurowskim powienien być przed 1886 rokiem.

Pozdrawiam
Rafał
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 03:19:46 pm wysłana przez Rafał Jurowski »