Poszukuję aktów urodzenia z 1877 iaktu zgonu z1920 Michała Markuszewskiego

Zaczęty przez Zbigniew Markuszewski, Luty 17, 2018, 05:04:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zbigniew Markuszewski

Mój dziadek Michał  Markuszewski urodził się w Grodnie i poległ przy odbijaniu Grodna w 1920 roku. Chciałbym odnaleźć jakiś ślad jego istnienia. Może akt urodzenia albo akt zgonu. A może jeszcze znajdzie się ktoś z tej gałęzi rodziny?

Arek1975

A skąd ta data urodzenia i Grodno jako miejsce ? Przeszukałem ten rocznik w trzech grodzieńskich kościołach i nic. Z resztą proszę sprawdzić samemu
https://www.familysearch.org/search/catalog/results?count=20&placeId=65013&query=%2Bplace%3A"Poland%2C%20Białystok%2C%20Grodno%20(Grodno)"&subjectsOpen=740266-50
Może kolejny rocznik, w końcu czasem spóźnione chrzty się zdarzyły.

Albink

W latach 1875-1880 w żadnej z parafii grodzieńskich /katolickich/ w księgach chrztów nie pojawia się w ogóle takie nazwisko jak Markuszewski. Prawdopodobnie Markuszewscy pochodzili z innej parafii, lub z parafii prawosławnej.
W metrykach zgonów z 1920 roku w grodzieńskich katolickich parafiach nie ma wzmianki dot. Markuszewskiego.
Pozdrawiam
Albin

Zbigniew Markuszewski

Dziękuję bardzo za przyjrzenie się tej sprawie. Wiadomości mam od mojego ojca, ale czy są pewne tego nie gwarancję. Wiele lat temu dostałem  wiadomość od Białoruskiego Czerwonego Krzyża , że w Grodnie żyją jeszcze osoby o nazwisku Markuszewski i doradzano mi skontaktowanie z nimi. Ale kontaktu nie  udało się nawiązać. Chyba chodzi o inny rok urodzenia i śmierci.

Zbigniew Markuszewski

Nawiązując do poprzedniej informacji przytoczę fragment listu Białoruskiego Czerwonego Krzyża  z 1998 roku, cytuję: (piszę w transkrypcji łacińskiej) soobszczajem, czto Markuszewski  Michał Michałowicz zaharonien  w  Grodniensoj obłasti,  Djatłowskom rajonie d. Wenzawensk na  Wenzawienskom kładbiszcze. Jego  rodstwienniki  proźywajut  po adresu: g. Grodno, ul. Kobrjaka 4/1-123 , Markuszewskij  Oleg Michałowicz. Moja prośba do Albinka,  jeśli to możliwe, sprawdzić czy rzeczywiście  Michał jest tam pochowany i jakie daty urodzenia i śmierci są tam umieszczone. Z góry dziękuję.