Zespół Indeksacyjny - kto chce włączyć się w indeksację Grodna i innych

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Czerwiec 06, 2016, 01:11:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

Szanowni Państwo.

Mormoni udostępnili skany parafii Dekanatu Grodzieńskiego i Wołkowyskiego. Myślę, że czas najwyższy zacząć poważną indeksację. Możemy rozpocząć wreszcie Grodno, Hożę, Łunnę, Wołkowysk, Świsłocz i wiele innych tak poszukiwanych przez wielu z Państwa miejscowości.

Pan Piotr Cypla zadeklarował indeksację cerkwi unickiej w Żydomli.

Ja robię chrzty z parafii Wielkie Eysymontty. Chrzty z Jezior z lata 1802-1818 są już dodane do Genetyki, śluby z tych lat są na ukończeniu.

Sprawdźmy też co jest już zindeksowane.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Niestety chwilowo jest jakiś problem techniczny s FS - mam nadzieję, że szybko ustąpi. Odnośnie indeksowania proponowałbym stworzenie jakiegoś wzoru np. formularza excel lub nawet zbudowanie bazy access. Musimy też rozwiązać problem weryfikacji i korekty danych. Niestety niektóre księgi lub poszczególne zapisy są bardzo trudne do odczytania, co może generować liczne błędy. Dlatego też moim zdaniem oprócz zespołu indeksacyjnego konieczne są również osoby zajmujące się tylko i wyłącznie korektą danych.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk


Rafał Jurowski

Witajcie,

Tak na początek proponowałbym pobranie tych skanów na dyski a potem powymienianie się materiałem. Przeglądanie tego online to męczarnia.

Oczywiście jestem jak najbardziej za indeksacją i chętnie zabiorę w niej udział tylko pod warunkiem, że owoce pracy nie będą dostępne dla wszystkich a jedynie dla osób, które także indeksują ewnetualnie wykazują inne zaangażowanie.

Coś za coś, pewnie wielu osobom takie podejście się nie spodoba, ale takie mamy czasy. Ja niestety tzw. altruistą nie jestem :)

Pozdrawiam
Rafał

heniedz


Piotr Paweł CYPLA

#5
No to "pierwsze koty za płoty" - mam już zrobiony rok 1821 chrzty/urodzenia cerkwi żydomlańskiej. Łącznie 73 akty (35 dzieci płci męskiej i 38 żeńskiej. Łącznie 3 akty dotyczyły narodzin z nieprawego łoża i 1 akt dotyczący narodzin bliźniaków. W 18 aktach jako pochodzenie społeczne rodziców podaje się szlachta. Z rodzin szlacheckich w linii męskiej występują: KAMIŃSKI, KOSAKOWSKI, TRZECIAK, OBUCHOWICZ, JENCZEWSKI, PYRSKI, RĘCZNICKI, LISOWSKI, EYSYMONTT, RADZIWANOWSKI, KONSTANTYNOWICZ, CIDZIK (CYDZIK). Z linii matrylinearnych występują: JUROWSKA, SIPOWICZ, KONSTANTYNOWICZ, ZAPOLSKA, TOŁOCZKO, CIDZIK (CYDZIK), OBUCHOWICZ, LISOWSKA, PYRSKA, RADZIWANOWSKA, BYLCZYŃSKA.

Nie wiem tylko jak rozumieć kwestię chrztów w cerkwi - czy dotyczyły one prawosławnych tylko i wyłącznie, czy wyznania rzymsko-katolickiego również.?
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Mantvydas Juozapavicius

Dear colleagues,

I would gladly take part in the transcribing / indexing of metrical record, wchich are written in Russian (my level of Polish is too low). If somebody is coordinating this work, please add me to the list.

Greetings,
Mantvydas

---------

Дорогие коллеги,

я с удовольствием присоединюсь к расшифровке / индексации метрических записей, которые написанны на русском (уровень знаний польского у меня слишком низкий). Если кто-то координирует эту работу, включите меня в список, пожалуйста.

С наилучшими пожеланиями,
Mantvydas

Rafał Jurowski

Witam,

Czy ktoś zna program za pomocą którego można pobrać cały mikrofilm z familysearch ? Dobrze byłoby pobrać to co jest  (choćby na wypadek jakby miało zniknąć) a potem się powymieniać, przeglądanie tego online to katorga ?  Pamiętam, że kilka lat temu taki program był, potem familsearch zmieniła wygląd strony i program przestał działać.

Pozdrawiam
Rafał

Piotr Paweł CYPLA

Było coś takiego jak FamilySearch Indexing ver. 6.0.30.5, wydany na 2008-02-18. Początkowo był dostępny na FS, ale teraz już nie. Obawiam się że będzie problem to odnaleźć.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Mantvydas Juozapavicius

Cytat: Rafał Jurowski w Czerwiec 09, 2016, 11:11:02 PM

Czy ktoś zna program za pomocą którego można pobrać cały mikrofilm z familysearch ?

Did you try NeoDownloader?
----
Вы пробовали NeoDownloader?

Piotr Paweł CYPLA

Jak zakończę unicką cerkiew w Żydomli chciałbym się zająć parafią jezierską

Volume 604-11/36 Births 1698-1797 -- Marriages 1773-1797 (p. 2-80) 2439458 Item 2
Volume 604-11/36 (cont.) Marriages 1797 -- Deaths 1785-1797 (p. 80-86) 2439457 Item 1

Nie wiem tylko, czy ktoś już tych mikrofilmów nie indeksuje? O ile są wolne to ja się deklaruje.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk

Jeziory 1802-1818 śa zrobione w zakresie chrztów i ślubów. O innych nic nie wiem. Chrzty są już dostępne w Genetece.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Sławomir Olczyk w Czerwiec 15, 2016, 02:11:22 PM
Jeziory 1802-1818 śa zrobione w zakresie chrztów i ślubów. O innych nic nie wiem. Chrzty są już dostępne w Genetece.

Pozdrawiam serdecznie.

To ja w takim razie podtrzymuję swoją deklarację z poprzedniego postu. Te dwa mikrofilmy to łacina.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

ajsza14

Witajcie,
Chętnie zajmę się indeksacją cerkwi jaki i kościóła w Jałówce ( powiat Wołkowyski dekanat Grodzieński)
Pozdrawiam
J.Puczyńska

Rafał Jurowski

Witajcie,

Czy ktoś jest już zorientowany czy jest możliwość automatycznego pobierania całego mikrofilmu ?

Pozdrawiam
Rafał