Płońscy z okolicy Starzyna (Staryna) - parafia Jeziory

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Wrzesień 24, 2013, 11:19:38 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Poszukuję potomków Karoliny Jurowskiej oraz jej kolejnych mężów Piotra Płońskiego syna Marcina oraz Józefa Jurowskiego.
Karolina i Piotr mieszkali w Starzynie, po śmierci Piotra wyszła kolejny raz za mąż za Józefa Jurowskiego.
Z informacji które zgromadziłem do tej pory wiem, że Karolina z pierwszego małżeństwa miała dwóch synów: Jakuba Płońskiego oraz Joachima Płońskiego ur. 1855. Jakub w 1865 poślubił Mariannę Obuchowicz. Będę wdzięczny za kontakt z potomkami tej rodziny.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski



Toras

Syn Jakuba Płońskiego, Adam poślubił Stefanie Strzałkowską. Mieszkali w Grodnie i Świsłoczy. Link https://www.geni.com/people/Adam-P%C5%82o%C5%84ski/6000000000460143435
Pozdrawiam.

Rafał Jurowski

Witam,

W sumie to by pasowało, slub 1865, a syn Adam urodzony w 1866 rok. Jednak mi nic o takim nie wiadomo.
Czy jest pewne, że ten Jakub był synem Piotra i Karoliny Jurowskiej ?

Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

#3
Trochę skłamałem.  Przypomniałem sobie notatki, które zrobiłem podczas spotkania z moim krewnym Feliksem Płońskim.
I faktycznie według krewnego Jakub syn Piotra i Karoliny Jurowskiej miał syna Adama Płońskiego oraz siostry Jadwigę, która wyszła za mąż za Jana Oleńskiego, Zofię + wyszła za ? Cydzika z Tołoczek , Marię wyszła za Tadeusza Ejsymonta z Wielkich Ejsymontów. Jednak aktów chrztów Adama oraz sióstr nigdy nie szukałem.
Na papierach mam znalezione tylko te osoby, które znajdują się na drzewie.



Rafał Jurowski

#4
Maria Płońska wyszła za mąż za Tadeusza Eysymont(Tadeusz Ejsmont, Тадеуш Эйсымонт, Тадеуш Эйсымонт) z Wielkich Ejsymontów.
Po ślubie zamieszkali w Wielkich Ejsymontach. Być może ktoś rozpozna wśród nich swoich krewnych ?

1. Tadeusz Eysymont ur. ~1860 z W. Ejsmontów + Marianna Płońska córka Jakuba ur. ~1878, ślub Jeziory
1.1 Józef Eysymont ur. 1902
1.2 Franciszek Eysymont ur. 1904
1.3 Jan Eysymont ur. 1906
1.4  Rozalia Eysymont ur. ~1908  +  Julian Zaniewski ur.~1898  z Maciejewicz syn  Kazimierza Zaniewskiego i Stefanii Cydzik
1.5 Antoni Eysymont ur. 1911
1.6 Helena Eysymont ur. 1914