Parafia Odelsk

Zaczęty przez Albink, Czerwiec 28, 2012, 09:36:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

Dzięki za te spisy. Szkoda, że te materiały są tak trudno dostępne.

Pozdrawiam serdecznie.

Albink

Witam
Osoby poszukujące swoich przodków w parafii Odelsk na podstawie tzw. "metryk wileńskich" powinny zwrócić uwagę na duże braki w tych księgach. Porównując księgi znajdujące się w Archiwum w Grodnie i w Archiwum w Wilnie zauważyłem duże różnice. O tym pisałem na forum genealodzy.pl http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-49248.phtml
Szczególnie te różnice widać mniej więcej od roku 1821 wstecz.
Pozdrawiam
Albin

Albink

Witam
W ostatnim czasie mormoni udostępnili mikrofilmy sporządzone w archiwum w Grodnie. Na tych mikrofilmach jest sporo nieścisłości. Między innymi na mikrofilmach dot. parafii Odelsk powinny być metryki chrztu z lat 1788-1796, a są w tym miejscu metryki z parafii Dereczyn, w drugim przypadku powinny byś metryki ślubu z lat 1828-1838, a w tym miejscu są metryki z parafii Janów. Widać, że podane metryki chrztów i ślubów z parafii Odelsk zostały zmikrofilmowane, tylko prawdopodobnie zostały umieszczone na innych mikrofilmach. I dlatego jest moja prośba, aby przy wertowaniu  mikrofilmów zwrócić uwagę na ten fakt. Może akurat ktoś trafi w "swojej" parafii na wymienione metryki z parafii Odelsk. Szansa mała, ale niektórzy trafiają szóstkę w lottto.  :D
Podałem dla przykładu załączniki, jak to wygląda na mikrofilmie.
Pozdrawiam
Albin