Rodzina Dogiel - okolica Wołczki - parafia Żołudek - dekanat lidzki

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Wrzesień 22, 2013, 02:10:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Poszukuję potomków Stanisława Dogiela i Anny Jurowskiej (Jurewicz)
Wiadomo mi, że w 1901 roku zawarli ślub w parafii Jeziory. Pan młody pochodził z Wołczek (parafia Żołudek) i był synem Jana i Scholastyki z Cybowiczów

Według spisu parafian parafii Żołudek z 1914 strona 84(41)
http://www.epaveldas.lt/vbspi/biRecord.do?biRecordId=86911
mieli córkę Jadwigę ... Nazwisko matki jest zapewne przekręcone na Jurewicz...

Według tego samego spisu w Wołczkach mieszkała para Antoniego (być może brat Stanisława) Janowicza i Anny z Jurewiczów.
Możliwe, że  Anna była też z Jurowskich...

Pozdrawiam
Rafał

ewabe

Witam,
mam w drzewie rodzinę Dogiel ale inny rejon - parafia Koleśnicka Nackiewicze.
DOGIEL Władysław syn Stanisława ur ok 1863 roku.  Posiadam informacje tylko
o synu Władysława i Ewy córki Macieja Skrockiego - Józefacie ur 1901 roku.

Nie wiem skąd pochodził i gdzie mieszkał Stanisław i jak się nazywała jego żona - przyznam się, że parafii Żołudek nie przeglądałam.

Pozdrawiam
Ewa

Rafał Jurowski

#2
Witam,

To prawdopodobnie ta sama rodzina, jednak tam chyba też byli przyjezdni...

Pozdrawiam
Rafał

nejdzer

Witam,

moja rodzina mieszka w Wołczkach, zarowno ze strony Jurewiczów jak i Dogiel, z tego co mi wiadomo to Stanisław Dogiel był bratem mojego pradziadka Antoniego Dogiela, który miał zonę Jadwige z Dziewulskich. Jedna z moich prapra...babć to Scholastyka z Cybowiczów, więc na pewno jesteśmy rodziną z Stanisławem Dogielem.

Wiecej informacji nie mam na razie nie mam. Ciocia która jeszcze tam żyje jest córka Antoniego Dogiela i może wiecej pamietac, ale musiała by znać wiecej szczególów, z tego co wiem to Stanisław Dogiel i jego żona maja grób w Wołczkach.

Pozdrawiam,

Ania Jurewicz

Rafał Jurowski

#4
Witam,

Bardzo się cieszę z Pani wpisu ! Anna Jurowska była córką jednego z braci mojego pra-pra dziadka, czyli nie tak daleka rodzina.
W spisie paraifalnym było błędnie podane nazwisko Jurewicz. Czy dotarła Pani może do metryki ślubnej Pani przodka Antoniego Dogiela ?
Kilka lat temu byłem w Wołczkach, tam żyją jeszcze nasi ! Posiadam trochę zdjęć z cmentarza z chęcią je Pani udostępnię, może znajdzie tam Pani kogoś swojego ?

Pozdrawiam
Rafał